برنادر آرنو و مردی در لباس ترمه (2023-24 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

برنارد آرنو کیست و LVMH متعلق به چه شرکت هایی است؟

 

 

برنارد آرنو (متولد 1949) به عنوان رئیس و مدیر عامل LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton SA)، یک شرکت هلدینگ کالاهای لوکس، تقریباً 50 درصد از یک شرکت بزرگ را کنترل می کند که بیش از 70 برند لوکس برتر جهان از جمله کریستین دیور را در اختیار دارد. ، لویی ویتون، Dom Perignon، Moët et Chandon، Hennessy، Sephora و TAG Heuer.

 

 

آرنو شروع حرفه ای غیرمعمولی برای یک مدیر عامل در صنعت مد داشت: او به عنوان مهندس و توسعه دهنده املاک در شرکت مهندسی عمران خانواده اش در شمال صنعتی فرانسه شروع به کار کرد. در سال 1984، او جاه‌طلبی‌های بسیار فراتر از ساخت و ساز داشت و شروع به انجام یک سری اقدامات جسورانه و بی‌رحمانه برای تصاحب شرکتی کرد که می‌توانست آن را در سطح جهانی گسترش دهد. در این راستا، او Boussac، یک شرکت فرانسوی معروف (اما ورشکسته) را خرید تا بتواند یکی از مشاغل زیر چتر آن را تصاحب کند: خانه دیور، جایزه ای که سال ها آرزویش را داشت. پس از فروش بیشتر دارایی‌های دیگر، او پول نقد را دوباره در اهداف لوکس بعدی خود سرمایه‌گذاری کرد: Moët Hennessy و Louis Vuitton، دو شرکت فرانسوی نمادین که در سال 1987 در LVMH ادغام شدند.

 

 

حرکت بعدی آرنو یک بازی قدرت بود که او را در سراسر اروپا بدنام کرد. زمانی که وارد LVMH شد، از نزاع دائمی بین دو مدیر عامل برای تامین منافع کنترلی استفاده کرد و سپس دو مدیر عامل متخاصم را برکنار کرد.

 

  پس از پیروزی در "یکی از شدیدترین نبردها در مد فرانسوی"، او رئیس، مدیرعامل و سهامدار عمده LVMH شد - سمتی که از آوریل 2022 همچنان به آن ادامه می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

  در طول سه دهه آینده، او دارایی‌های منحل‌شده بوساک (از جمله دیور) را با مارک‌های LVMH و ده‌ها شرکت خریداری‌شده ترکیب کرد تا قدرتمندترین شرکت لوکس جهان را با درآمد 44.6 میلیارد یورو (51 میلیارد دلار) تا سال 2020 ایجاد کند.

 

 

اقلام کلیدی

به عنوان یک مرد جوان که در حال گشت و گذار در بازار ایالات متحده بود، آرنو جاه طلبی های بسیار فراتر از ساخت و ساز و تجارت املاک و مستغلات خانواده اش را توسعه داد - و او شروع به جستجوی شرکتی کرد که بتواند مقیاس آن را افزایش دهد، ایده آل آن "یک تجارت با ریشه های فرانسوی و دامنه بین المللی".

آرنو، Boussac، یک امپراتوری نساجی و خرده فروشی معروف (اما در حال دست و پا زدن) را با چندین تجارت دشوار زیر چتر آن - از جمله جایزه ای که سال ها آرزوی آن را داشت، به دست آورد: خانه دیور.

روش‌های بسیار مؤثر – اما بی‌رحمانه که او برای دور زدن بوساک، که در بزرگ‌ترین ورشکستگی تاریخ فرانسه پس از جنگ شکست خورده بود، استفاده کرد، آرنو را به عنوان «نیروی قابل حساب در تجارت فرانسوی» شناخته شد.

انحصار یک برند لوکس آنقدر در استراتژی او نقش دارد که لغو قراردادهای صدور مجوز که به نظر او به برند آسیب می رساند، از زمانی که او دیور را تصاحب کرد، بخشی از کتاب بازی او بوده است.

آرنو از همان اوایل کار خود، هم طرفداران مشتاق و هم حلقه‌ای از منتقدان را جذب کرده است. برای تحسین کنندگانش، او یک کارآفرین رویایی است که به تجارت فرانسوی نشاط می بخشد. برای منتقدانش، او «گرگ ترمه‌ای» است.

 

 

 

 

 

 

 

 

LVMH: عملکرد بسیار انعطاف پذیر

در طول 30 سال تصدی آرنو، عملکرد LVMH در رکودهای عمده بازار به طرز قابل توجهی انعطاف پذیر بوده است. پس از همه‌گیری جهانی 2020 که باعث اختلال بی‌سابقه در صنعت خرده‌فروشی لوکس شد، LVMH درآمد 64.2 میلیارد یورویی را در سال 2021 ثبت کرد (افزایش 44 درصدی نسبت به سال 2020 و 20 درصدی نسبت به سال 2019) و رشد درآمد ارگانیک 36 درصد در مقایسه با سال‌های 2020 و 14 درصد. در مقایسه با 2019. حتی یک دارایی تازه خریداری شده، تیفانی، علیرغم بسته شدن فروشگاه پرچمدار در خیابان پنجم در شهر نیویورک برای بازسازی، عملکرد "قابل توجه" داشت.

 

 

تحصیلات و مشاغل اولیه (1971 تا 1984)

برنارد آرنو در سال 1949 در Roubaix، یک شهر صنعتی در شمال فرانسه متولد شد، جایی که پدرش، یک تولید کننده برجسته، صاحب یک شرکت مهندسی عمران و املاک به نام Ferret-Savinel بود. مادر آرنو که «شیفتگی برای دیور» داشت، مطمئن شد که پسرش به طور کلاسیک پیانو آموزش دیده است.

 

  سال ها بعد، آرنو کریستین دیور را، جواهری که مادرش را مجذوب خود کرده بود، سنگ بنای گروه لوکس جهانی خود ساخت.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید