هفته مد میلان و تحولات در این هفته مد (2024 )

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

هفته مد میلان بهار/تابستان 2024 چهارشنبه (20 سپتامبر) افتتاح شد و شش روز از نمایش‌های برترین نام‌های مد ایتالیایی با انتظارات بالا برای اولین کارگردان خلاق جدید گوچی آغاز شد.

تقریباً 70 نمایش کت واک در شهر شمالی ایتالیا برنامه ریزی شده است که Fendi، Prada، Versace، Dolce & Gabbana، Bottega Veneta و Giorgio Armani در میان کسانی هستند که مجموعه های زنانه بهار و تابستان 2024 خود را به نمایش می گذارند.

 

 

 

داغ‌ترین بلیت شهر، نمایش جمعه گوچی است، اولین برنامه زیر نظر مدیر هنری جدید ساباتو د سارنو. این مرد ایتالیایی که پیش از این بر مجموعه‌های زنانه و مردانه در والنتینو نظارت می‌کرد، در ژانویه به عنوان جایگزین طراح ستاره آلساندرو میکله انتخاب شد.

این برند افسانه‌ای که متعلق به گروه لوکس فرانسوی کرینگ است، امسال شاهد جدایی مارکو بیزاری، مدیر اجرایی باسابقه آن نیز بوده است زیرا با فروش رکودی دست و پنجه نرم می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هفته مد میلان بهار/تابستان 2024: کدام طراحان دیگر شرکت می کنند؟
چهره‌های جدید دیگری نیز در این هفته وجود دارند، تام فورد اولین حضور خود در میلان را تحت رهبری پیتر هاوکینگز و اولین مجموعه سیمون بلوتی به عنوان مدیر طراحی در Bally انجام داد.

اولین بار Fendi بود، با مجموعه‌ای که سودمندی و راحتی، عمل‌گرایی و بازیگوشی را با خیاطی مردانه همراه با ابریشم‌های روان‌تر و بافتنی‌ها در پالتی که رنگ‌های نارنجی، قهوه‌ای، زرد و خاکستری بر آن غالب بود، ترکیب می‌کرد.

 

 

 

مدیر هنری کیم جونز گفت که از زنانی الهام گرفته است که برای خود و زندگی خود لباس می‌پوشند... چیزی نیست، بلکه کسی بودن است.

از دیگر طراحان حاضر در هفته مد میلان بهار/تابستان 2024 می‌توان به روبرتو کاوالی با ویترینی به رنگ دهه 70 و مکس مارا با مجموعه‌ای از مجموعه‌های شیک و کاربردی اشاره کرد.

خارج از کت واک، 76 ارائه و 33 رویداد برنامه ریزی شده است، از جمله جشن تولد 40 سالگی Moschino.

 

 

 

 

 

 

Moncler که به‌خاطر ژاکت‌های پف دارش شناخته می‌شود، چهارشنبه مجموعه جدید خود را با همکاری فارل ویلیامز، طراح نوازنده نوازنده، که اولین بار برای Louis Vuitton در ژوئن در پاریس انجام داد، ارائه می‌کرد.

و دیزل ابتکاری را که سال گذشته با موفقیت آزمایش شد، با نمایش چهارشنبه که اعضای عادی مردم توانستند بلیط تهیه کنند، تکرار می کرد.

طبق داده های اتاق ملی مد ایتالیا، فروش صنعت در شش ماه اول سال 2023 هفت درصد افزایش داشته است.

 

 

 

 

 

کارلو کاپاسا، رئیس اتاق، گفت: ما تخمین می زنیم که فروش سالانه 4.5 درصد نسبت به سال 2022 افزایش یابد و به بیش از 103 میلیارد یورو (110 میلیارد دلار) برسد.

پیش‌بینی می‌شود که صادرات در طول سال شش درصد افزایش یابد. بین ژانویه تا مه، صادرات به چین و ژاپن بیش از 18 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

ماتئو زوپاس، رئیس آژانس تجارت و سرمایه گذاری ایتالیا، گفت که برند "ساخت ایتالیا" همچنان قوی است. او در بیانیه ای گفت: «در مقایسه با رشد کلی صادرات ایتالیا به میزان 4.8 درصد در پنج ماهه اول سال 2023، صادرات مد در همان دوره 7.4 درصد افزایش یافت - و مد زنانه 11.4 درصد افزایش یافت.

سبد خرید