هر آنچه باید در مورد هفته مد میلان 2023 بدانید

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

هفته مد در حال بازگشت به میلان است که به طور گسترده به عنوان پایتخت مد ایتالیا شناخته می شود. شهر شمالی بخشی از "چهار بزرگ" است، شهرهای برتر مد جهان که شامل نیویورک، پاریس و لندن می شود. هفته مد میلان (MFW) دو بار در سال در ماه های سپتامبر و فوریه برگزار می شود، یک منظره پر زرق و برق که به منظور نمایش و تبلیغ مد ایتالیایی برای مخاطبان ملی و بین المللی از طریق "sfilate" (نمایش های باند)، نمایشگاه های طراحان، و نمایشگاه های مد است. هفته مد فوریه امسال از 21 تا 27 فوریه برگزار می شود و شامل 56 نمایش باند و پنج نمایش دیجیتال است که مجموعه های پاییز و زمستان طراحان را معرفی می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

میراث مد ایتالیایی
هفته مد میلان در سال 1958 توسط Camera Nazionale Della Moda Italiana (اتاق ملی مد ایتالیا) با هدف ترویج و حمایت از استعدادهای مد ایتالیا ایجاد شد. این حرکت همچنین در پاسخ به تقاضا برای محصولات طراحی لوکس کمی مقرون به صرفه‌تر برای مقابله با محصولاتی که توسط طراحان پاریسی تولید می‌شوند، انجام شد. موقعیت استراتژیک میلان به عنوان یک شهر صنعتی و تولیدی طبیعتاً طراحان زیادی را به سمت ایجاد دفتر مرکزی برندهای خود در آنجا کشاند.

 

 

 

تا دهه‌های 1970 و 1980، با محبوبیت روزافزون طراحان جورجیو آرمانی و جیانی ورساچه، میلان وارد قلمروی برتری مد بین‌المللی شد. علاوه بر این، نمایش‌های پر زرق و برق ورساچه در دهه 1990، که توسط سوپرمدل‌هایی مانند سیندی کرافورد، نائومی کمپبل و لیندا اوانجلیستا اجرا می‌شد، به میلان به عنوان یک نیروگاه مد کمک کرد. این سطح از افراط و زرق و برق به زودی با دیگر خانه های ایتالیایی مانند گوچی، پرادا و دولچه و گابانا مطابقت یافت.

 

 

 

 

 

 

امروز، هفته مد میلان هنوز توسط Camera Nazionale Della Moda Italiana (CNMI) برگزار می شود. برنامه و خط تولید آن هنوز توسط بسیاری از برندهای طراح اصلی اداره می شود که به شهرت آن کمک کردند - جورجیو آرمانی، پرادا، گوچی، و مهمتر از همه ورساچه، که طرح های نمادین مشکی و طلایی آنها علیرغم مرگ جیانی ورساچه در رگه اصلی سبک خود باقی مانده است. ادای احترامی از طرف خواهرش دوناتلا ورساچه. طراحان لوکس دیگری نیز در این مسیر به این صف‌ها پیوسته‌اند، از جمله Fendi، Missoni، Moschino، Valentino، Hugo Boss، Miu Miu (یکی از زیرمجموعه‌های پرادا) و Salvatore Ferragamo که همگی حسی از موقعیت و لوکس بودن را به آنها بخشیده‌اند. برچسب های "ساخت ایتالیا" روی محصولات آنها دوخته شده است.

 

 

 

برنامه امسال
برنامه امسال در 22 فوریه با ما ساخته شده در ایتالیا، (WAMI)، یک نمایش دیجیتالی که توسط طراحان و متخصصان مد رنگی میزبانی می شود، آغاز می شود. همه نمایش های دیجیتال در آخرین روز هفته مد به نمایش درخواهند آمد. در زیر به برنامه باند فرودگاه امسال نگاه کنید:

 

 

مروری بر هفته مد میلان در سال گذشته 2023 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید