ساتبیز میزبان اولین نمایشگاه NFT در عربستان سعودی است ( 2023 )

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

دبی: انفجار NFT ها یا توکن های غیرقابل تعویض که توجه جهانی را به خود جلب کرده است، اکنون در عربستان سعودی در حال افزایش است. از 25 تا 27 فوریه، خانه حراج ساتبی میزبان یک انجمن سه روزه هنرهای دیجیتال در بینال دیریه، در ریاض، با مشارکت کمیسیون هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ عربستان سعودی خواهد بود.

www.arabnews.com/node/2028356/lifestyle

 

 

 

 

عربستان سعودی و همسایه امارات متحده عربی گسترش NFT ها در منطقه را رهبری کرده اند. به عنوان مثال، در نمایشگاه آتی آرت دبی در ماه مارس، بخش جدیدی از هنر دیجیتال آثار هنری را از قلمرو هنر دیجیتال که به سرعت در حال گسترش است به نمایش خواهد گذاشت.

این نمایشگاه تاریخ اخیر NFT ها را پوشش می دهد، که می توان آن را به سادگی به عنوان گواهینامه ای توصیف کرد که فقط یک بار وجود دارد، تغییرناپذیر است و قابل تعویض نیست، از NFT های اولیه چند سال پیش تا ژانر دیجیتال پاپ و کلکسیون ها.

ساتبی در بیانیه‌ای توضیح داد: «زمانی که یک کلکسیونر یک NFT می‌خرد، یک توکن (یا گواهی) و بنابراین اثر هنری یا عکس دیجیتال منحصر به فرد مرتبط با آن را می‌خرد.

 

 


Tyler Hobbs, Fidenza 313, 2021. عرضه شده
این نمایش همچنین تعاملی است و بازدیدکنندگان می‌توانند با پروتکل اثبات حضور شخصی‌شده، یک توکن دیجیتالی کلکسیونی به شکل NFT که حضورشان را در بلاک چین ثبت می‌کند، آنجا را ترک کنند.

مانند دوسالانه دیریه، که تا 11 مارس ادامه دارد، این مجمع به عنوان یک پلت فرم برای گفت و گو و تبادل جهانی عمل می کند. این شامل یک سری گفتگو توسط متخصصان هنر، فناوری بلاک چین و NFT است.

ادوارد گیبس، رئیس خاور میانه و هند ساتبی، گفت: «این تمرکز آموزشی بر NFT ها گام بعدی طبیعی در تاریخ قوی ساتبی در حمایت از برنامه های فرهنگی نوآورانه است و گواهی بر تعهد دیرینه ما به عربستان سعودی است که چشم انداز تحول آفرین 2030 پادشاهی را منعکس می کند. در یک بیانیه.

 

 

 

 

در حالی که این رویداد برای گسترش صحنه دیجیتالی جهان عرب بسیار مهم است، همچنین برای برجسته کردن افزایش NFT ها در سال گذشته عمل می کند. طبق آمار Statista، تا 12 آوریل 2021 "تقریباً 23700 NFT در بخش هنری در 30 روز گذشته فروخته شد." تا 15 فوریه امسال، تعداد کل فروش های ثبت شده در بلاک چین اتریوم طی 30 روز به حدود 35500 رسید.

از آوریل 2021، فروش Sotheby's در این دسته تقریباً 100 میلیون دلار برای 100 NFT به دست آورده است و رکوردهای متعددی را در این راه به ثبت رسانده است، از جمله برای تک کریپتوپانک (11.8 میلیون دلار) و برای یک Bored Ape (3.4 میلیون دلار). در ژوئن 2021، ساتبیز همچنین نسخه دیجیتالی از دفتر مرکزی باند استریت خود در لندن را در یک مکان عالی در منطقه هنری ولتر در دسنترالند، با پنج فضای داخل برای نمایش آثار هنری صرفا دیجیتال یا کپی دیجیتالی آثار فیزیکی از فروش ما، راه اندازی کرد. اخیراً، «مرد غم‌ها» اثر ساندرو بوتیچلی، یکی از گالری‌های مجازی ساتبی را پیش از حراج خود به عنوان بخشی از نقاشی‌های استاد در ساتبیز نیویورک، به داخل کلیسای کوچک تبدیل کرد.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید