به آینده با مد پایدار فکر کنید ( 2022-2023)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

Fashion for Good هفت شرکت را برای شرکت در برنامه نوآوری آسیا در سال 2022 انتخاب کرده است.

 

این برنامه نه ماهه که توسط برند Fashion for Good و شرکای تولیدی طی یک رویداد دیجیتالی ترکیبی و حضوری در بمبئی از میان گروهی از نوآوران جهانی انتخاب شده است، به شرکت کنندگان پشتیبانی مناسبی ارائه می دهد تا با تطبیق آنها با شرکای صنعتی مرتبط، به آنها کمک کند مقیاس خود را افزایش دهند. برای هدایت فعالیت های آزمایشی، اجرا و سرمایه گذاری.

 

شرکت های منتخب برای پیوستن به این برنامه عبارتند از:

 

-An Herbals of India، که دارای تکنولوژی استخراج رنگ گیاهی حلقوی، رنگرزی گیاهی و پردازش زیستی است. ضایعات جنگل، غذا و صنایع طب آیورودا را به رنگ هایی غیرسمی تبدیل می کند که دارای خاصیت خود چسبندگی، ضد ویروسی، ضد میکروبی، ضد قارچی، ضد بو، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و دافع پشه برای حداکثر 50 بار شستشو در تمام منسوجات است.

 

آزمایشگاه‌های Fermentech، همچنین در هند، از طریق بیوتکنولوژی ثبت شده با استفاده از میکروارگانیسم‌ها، به دفع بقایای کشاورزی و جنگلی مانند کاه، پوست و سوزن کاج می‌پردازد. این ضایعات آلی را که در غیر این صورت برای سوزاندن به مقصد می‌رسد، به آنزیم‌های صنعتی تبدیل می‌کند که برای صیقل دادن زیستی منسوجات، اندازه‌گیری و آبشستگی زیستی استفاده می‌شود.

 

-Gaiacel از ایالات متحده، که در حال توسعه فناوری است تا فرآیندهای رنگرزی طناب صنعتی و اسلشر را پایدار و مقرون به صرفه کرده است . یک هیدروژل نانوسلولز ثبت شده همراه با ذرات رنگ به سطوح نساجی می چسبد و نیاز به غوطه وری متعدد، کاهش نیل و مواد شیمیایی اضافی را از بین می برد. این فرآیند در مقایسه با رنگرزی نیلی معمولی، مصرف آب و انرژی کمتری دارد.

 

Picvisa، اسپانیا، که در حال توسعه راه حل هایی بر اساس رباتیک، هوش مصنوعی و بینایی است که می تواند منسوجات را بر اساس ترکیب و رنگ طبقه بندی کند.

 

- Sodhani Biotech هند که رنگ‌ها و رنگ‌های طبیعی و بدون مواد شیمیایی غیرسمی را از گیاهان، ضایعات گیاهی و میکروارگانیسم‌ها تولید می‌کند. این شرکت 16 عصاره رنگ طبیعی را با استفاده از فرآیندهای استخراج بهینه تولید می کند که منجر به بازده بهتر، طیف وسیع تری از سایه ها، حلالیت بهتر در آب و ثبات رنگ خوب برای کاربردهای چاپ و رنگرزی شده است.

 

-بنیاد کنف UKHI، یک شرکت هندی که مواد را از مزرعه به بازار بصورت مستقیم وارد می کند ، که بیش از پانصد محصول از کنف، از جمله منسوجات، کاغذ، پلاستیک‌های زیستی، کامپوزیت‌ها، محصولات غذایی و دارو تولید می‌کند. هدف بهبود معیشت کشاورزان و صنعتگران با آموزش کشت کنف و تولید پارچه‌هایی با محتوای کنف بالاتر با استفاده از فرآیندهای استخراج فیبر بداهه است.

 

- Vaayu، آلمان، که اولین نرم افزار خودکار ردیابی کربن را برای خرده فروشان توسعه داده است، که به کسب و کارها این امکان را می دهد تا با ارائه داده های در دسترس و بلادرنگ برای کاهش کربن در مقیاس، ردپای خود را کاهش دهند.

 

پریانکا خانا، رئیس بخش گسترش آسیا در Fashion for Good گفت: "ما بسیار هیجان زده هستیم که سومین سال خود را در آسیا آغاز کنیم و همچنان با اضافه شدن این هفت نوآوری جدید، تاثیر ملموسی را در منطقه ایجاد کنیم." این برنامه با فراهم کردن بستری برای یادگیری و رشد و ارتباط آنها با بازیگران پیشرو در صنعت، فرصتی برای اجرای راه‌حل‌ها در زنجیره تامین در مقیاس فراهم می‌کند.

 

مانند انتخاب‌های قبلی، این شرکت‌ها بر اساس نیاز فوری هر یک، و همچنین قرار گرفتن در معرض شرکای شرکتی و بازیگران اکوسیستم صنعتی که برای رشد و توسعه مستمر حیاتی هستند، پشتیبانی سفارشی دریافت می‌کنند.

سبد خرید