خرید های بهینه و روش های برای بصرفه شدن (2023)

 

 

مجله بنیادی 

 

نحوه ترک مد سریع

 

همه ما عاشق لباس‌ها و اکسسوری‌های مد روز هستیم. اما حقیقت این است که فست مد چیزی جز ارزان نیست. در واقع، این یکی از پرهزینه ترین کارهایی است که می توانید برای کمد لباس خود انجام دهید - و این سیاره.

 

بزرگترین مشکل فست مد این است که پایدار نیست. لباس ها ارزان و سریع و بدون توجه به کارگران و محیط زیست ساخته می شوند. ترک مد سریع می تواند چالش برانگیز باشد زیرا این صنعت عظیمی است که اقلام مقرون به صرفه تولید می کند، اما تلاش برای جلوگیری از مد سریع می تواند تأثیر مثبتی بر محیط زیست، شیوه های جهانی کار و کیف پول شما داشته باشد.

 

فست مد چیست؟

فست مد اصطلاحی است که برای توصیف لباس، جواهرات و سایر محصولات مشابه استفاده می شود که برای مدت کوتاهی طراحی شده اند و سپس دور ریخته می شوند. این قطعات اغلب با استفاده از مواد با کیفیت پایین به سرعت و ارزان تولید می شوند، به این معنی که آنها برای ماندگاری ساخته نمی شوند. در عوض، آنها معمولاً برای سرمایه گذاری در روندهای زودگذر به صورت انبوه تولید می شوند و به همین دلیل اغلب پس از چند بار استفاده در محل دفن زباله ها قرار می گیرندmodpooshan.blogfa.com/

 

 

چرا ترک مد سریع ارزش تلاش را دارد

علیرغم مشکلات محیطی آشکار با مد سریع، هنوز هم بسیار محبوب است. این به این دلیل است که خرید لباس جدید در هر زمان که بخواهید مقرون به صرفه و آسان است. با این حال، دلایل خوبی برای ترک مد سریع وجود دارد - برای مصرف کنندگان آگاه، داشتن تأثیر مثبت بر روی کره زمین و افراد اطراف ما اغلب دلیل کافی استreclaimedwithlove.com/how-to-quit-fast-fashion/

 

فست مد بر اساس یک مدل کسب و کار ناپایدار ساخته شده است

صنعت مد سریع بر اساس مدل «بگیر، بساز، دور ریختن» ساخته شده است که به سادگی پایدار نیست. برای همگام شدن با تقاضا برای سبک های جدید، برندهای مد سریع به جریان ثابتی از نیروی کار و مواد ارزان قیمت - که بیشتر آنها از کشورهای در حال توسعه می آیند - متکی هستند. این مدل کسب و کار عواقب مخربی برای کره زمین دارد، به همین دلیل است که مبارزه با صنعت مد سریع در حال حاضر مهم است.

 

فست مد به طرز باورنکردنی هدر دهنده است

به طور متوسط، ما فقط نیمی از عمر لباس های خود را می پوشیم. با این حال اکثریت قریب به اتفاق لباس های ما از الیاف مصنوعی ساخته شده اند که صدها سال طول می کشد تا در محل های دفن زباله تجزیه شوند. همچنین مسئول ضایعات زیادی است، زیرا اکثر لباس‌های مد سریع در محل دفن زباله قرار می‌گیرند. و این فقط لباس های ما نیست که هدر می رود. صنعت مد سریع همچنین مسئول مقدار زیادی هدر رفت آب است - طبق گفته UNECE تا 20٪ از هدر رفت آب جهانی.

 

این مطلب ادامه دارد.

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید