عکاس مد و یکی از مشهور ترین چهره های مد و عکاسی در 80 سالگی در گذشت ( 2022)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

روکسان لویت عکاس مد در ۸۰ سالگی درگذشت

 

Roxanne Elizabeth Lowit (زاده ۲۲ فوریه ۱۹۴۲ درگذشته ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲) یک عکاس مد و مشهور آمریکایی بود. گفته می شود که لویت "به اندازه کسانی که از آنها عکس گرفته بود، مشهور شد.

 

لوویت برای عکاسی به مدرسه نرفت. او از مؤسسه فناوری مد در نیویورک با مدرک تاریخ هنر و طراحی پارچه فارغ التحصیل شد. در طول کار موفق خود به عنوان یک طراح پارچه کار می کرد  که متوجه چیزی شد. "من نقاشی می‌کنم و افرادی بودند که می‌خواستم برای دیدن کارم منتظر بودند ، اما وقت نداشتند که ایده های من روی کاغذ بیایید ، بنابراین شروع به عکس‌برداری از آنها کردم. لذت گرفتن عکس فوری را دوست داشتم، بنابراین قلم‌موهای نقاشی خود را با دوربین عوض کردم." ]

 

لوویت در اواخر دهه 70 با دوربین 110 Instamatic شروع به عکاسی کرد و از طرح های خود در نمایشگاه های مد نیویورک عکاسی کرد. خیلی زود او تمام طراحان پاریس را پوشش می داد، جایی که دوستانش ، مدل هایی مانند جری هال ، او را در پشت صحنه پنهان می کردند. آنجا بود که او جایگاه (و حرفه) خود را در مد پیدا کرد. او می‌گوید: «برای من، این جایی بود که اتفاق می‌افتاد. "هیچ‌کس فکر نمی‌کرد در پشت صحنه اتفاقی خاصی بیفتد، بنابراین سال‌ها تنها بودم و آن را دوست داشتم. حدس می‌زنم آن را خیلی خوب جلوه داده‌ام، زیرا اکنون بسیار شلوغ از عکاسان است. اما فضای کافی برای همه وجود دارد .

 

امروزه، عکس‌های او در مجلات زیادی مانند Vanity Fair ایتالیایی، French Elle، V Magazine و Glamour به چاپ و نمایش در می آید و به وسیله‌ای برای بسیاری از کارهای تبلیغاتی او از جمله کمپین‌های Dior، Barney's NY و Vivienne Westwood تبدیل شده‌اند. ]

 

گریس جونز، ایو سن لوران، اندی وارهول، سالوادور دالی، مدونا، دیوید بووی، جری هال، ژان میشل باسکیا، و همچنین رابرت دنیرو و میکی رورک. اینها تنها برخی از افراد مشهوری هستند که عکاس روکسان لوویت ثبت کرده بود.

 

در اوایل دهه 1970، او عکاس ستاره دوران استودیو 54 شد. دوست صمیمی جری هال; و مورد علاقه ایو سن لوران، که به او اجازه دسترسی به نمایش های کت واک  و مهمانی های خصوصی او را داد. روکسان لوویت به طور منظم در مجلات Details، Vogue، Vanity Fair، Elle و GQ فعالیت بیشتر در زمینه عکاسی مد مشغول شد، جایی برای خود در صنعت مد، به ویژه در صحنه عکاسی مردانه باز کرد و به خاطر پشت صحنه های متعدد، پشت صحنه و کوکتل هایش شناخته شد. مهمانی و عکس های صمیمی تر هتل.

 

طراح Giambattista Valli در مستند Roxanne Lowit Magic Moments در سال 2015 گفت: "من او را مانند این گربه سیاه در گوشه ای از پشت صحنه می دیدم، مثل این که با چشمانی روشن به همه چیز خیره شود و در لحظه مناسب روی بهترین صحنه بپرد." .

 

معروف‌ترین عکس‌های او در بسیاری از موزه‌های جهان مانند موزه هنر مدرن نیویورک و موزه ویکتوریا و آلبرت لندن و همچنین عکسی که در سال 1990 با نائومی کمبل، کریستی تورلینگتون و لیندا به شهرت رسید، به نمایش گذاشته شده است. اوانجلیستا در وان هتل.

 

او که توسط خانه های لوکس ادعا شده بود، کمپین های تبلیغاتی بسیاری از خانه ها و همچنین Dior، Vivienne Westwood، Barney's NY و خانه شامپاین Veuve Clicquot را عکاسی کرد و چندین کتاب از عکس ها را امضا کرد، از جمله آخرین آنها، Yves Saint Laurent، با مقدمه پیر برگه در سال 2014

 

 در سال 1942 در منهتن به دنیا آمد و در سن 80 سالگی بر اثر سکته درگذشت.

 

سبد خرید