نقش تبلیغات در ترویج یک محصول ( مقاله )

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

نقش تبلیغات در ترویج یک محصول

 

 

1. معرفی

تبلیغات نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارد. عمدتاً تصویر و نحوه زندگی را تعیین می کند و بر تفکر ما و همچنین بر نگرش نسبت به خود و دنیای اطرافمان تأثیر می گذارد. تبلیغات در یک موقعیت خاص، اشکال رفتاری آماده ای را به ما نشان می دهد. تعیین می کند که چه چیزی خوب است و چه چیزی بد. ما آنچه را که مردم می گویند یا "توصیه می کنند" می خریم. من این موضوع را انتخاب کردم زیرا امروز بسیار مرتبط است و از نظر پیچیدگی و ماهیت روانی جالب است. همه حتی بدون اینکه متوجه شوند تحت تأثیر تبلیغات قرار می گیرند. ما متوجه تأثیر آن نمی شویم. ما برده پیشرفت علمی و فنی شده ایم و تبلیغات به طرز ماهرانه ای از آن استفاده می کند.

 

 

 

 

فشار تبلیغات هر روز بیشتر می شود. مقدار قابل توجهی از پول صرف کمپین های تبلیغاتی می شود که سودهای چند میلیاردی را برای شرکت ها به ارمغان می آورد. علاوه بر این، "محصول اولین نیاز" برای هر شرکتی است که هدف آن موفقیت تجاری است و روز به روز گرانتر می شود. طبق آمار رسانه های آماری، پولی که برای تبلیغات در فنلاند خرج شده است در سال 2012، 1313.1 میلیون یورو و در سال 2013، 1206.7 میلیون یورو بوده است.

تبلیغات ارتباط مستقیمی با سیاست دارد. این نه تنها خرید خمیر دندان، بلکه انتخاب نامزد سیاسی را نیز تعیین می کند. در نهایت مسیر توسعه سیاسی کشور و خود سیاست را مشخص می کند. این کارکرد تبلیغات در جامعه ما بسیار مهم است.

 

 

 

 

 

تبلیغات خیلی وقت پیش ظاهر شد. وجود آن در دوران ماقبل تاریخ، به عنوان مثال، توسط یک پاپیروس مصری با اطلاعات فروش آینده یک برده تأیید شده است. تبلیغات در آن روزها با اعلان کتبی یا شفاهی برای تبلیغ یک محصول یا خدمات خاص ارائه می شد. تبلیغات شفاهی توسط نوعی پارسه پخش شد. علاوه بر طومارهای پاپیروس و تخته‌های مومی، تبلیغات مکتوب در کتیبه‌هایی بر روی سنگ‌های کنار جاده و همچنین ساختمان‌ها تجسم یافت. مانند امروز، تقریباً همه چیز تبلیغ می شد - روغن زیتون و آمفورا برای نگهداری روغن، گاو نر، اسب و سایر دام ها، ابزار و سلاح. تبلیغات خدمات هم بود: در اعلامیه های آن دوران دور

تماس هایی برای بازدید از یک میخانه که تنقلات و شراب منحصر به فرد می فروشد، یا دعوت به بازدید از حمام های عمومی وجود داشت. (فئوفانوف، 2004).

 

 

 

 

 

 

با این حال، اگر زمانی بشر عصر ارتباطات جمعی را کشف نمی کرد، احتمالاً تبلیغات تا این حد گسترش نمی یافت. اولین انگیزه برای این کار تایپوگرافی بود. پیشرفت مهم دیگر اختراع و متعاقب آن گسترش هنر عکاسی در سراسر جهان در اواسط قرن 19 بود. یک عکس به عنوان یک مدرک غیرقابل انکار از مزایای محصول تبلیغ شده است. )Presbrey, 2009(.

 

 

 

 

 

با این حال، مهمترین تحولات در تجارت جهانی تبلیغات در قرن بیستم انجام شد. اغراق نیست اگر بگوییم قرن بیستم "قرن تبلیغات" بود - در آن زمان تغییرات و نوآوری های عمیقی در زمینه فناوری و تبلیغات رخ داد. در قرن بیستم بود که تبلیغات بسیار محبوب شد - در درجه اول به دلیل نرخ رشد بی سابقه تولید صنعتی جهان، و همچنین به دلیل ظهور ابزارهای پیچیده تر و پیچیده تر برای ایجاد و توزیع تبلیغات: چاپ چند رنگ، آنالوگ و سپس دیجیتال. رادیو، تلویزیون، ارتباطات ماهواره ای و در نهایت کامپیوتر و اینترنت. تبلیغات روز به روز به طور حرفه ای سازماندهی شده و با کیفیت تر انجام می شود )Presbrey, 2009(.

 

 

 

 

 

هدف این مقاله تحلیل تاثیر تبلیغات بر چرخه عمر محصول و یافتن راه ها و روش های صحیح تبلیغات و نحوه به کارگیری آنها در هر مرحله از چرخه عمر محصول بود. علاوه بر این، من تأثیر تبلیغات بر رفتار خرید مصرف کننده را توضیح داده ام. در فصل 2 ویژگی های کلی در مورد ماهیت تبلیغات، طبقه بندی آن، انواع اصلی، عملکردها، مزایا و معایب را بیان می کنم. در فصل 3 فرآیند برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی، نحوه سازماندهی آنها و نحوه انتخاب زمان مناسب برای فعالیت های تبلیغاتی را شرح خواهم داد. علاوه بر این، در مورد مزایا و معایب داشتن یک بخش تبلیغاتی جداگانه یا مراجعه به یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای صحبت خواهم کرد. در فصل 4 اطلاعاتی در مورد چرخه عمر محصول، منحنی ها و مراحل آن ارائه خواهم کرد و تأثیر تبلیغات را بر چرخه عمر محصول نشان خواهم داد و راه های سازماندهی تبلیغات را در هر مرحله توضیح خواهم داد. در فصل 5 روش های گسترش تبلیغات، معیارهایی که به انتخاب مناسب کمک می کند، بحث می کنم

رسانه، روش های اصلی توزیع و من اطلاعات دقیق تری در مورد برخی از منابع تبلیغات ارائه خواهم کرد.

 

 

 

بخشی از مقاله نقش تبلیغات در ترویج یک محصول 

مقاله ها و کتاب های صوتی در زمینه های تخصصی صنعت مد را از فروشگاه و اپلیکشن وبسایت تهیه کنید 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید