اخباری از نمایشگاه جدید کوکو شنل (2023 )

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

V&A جزئیات و بلیط های اولیه اولین نمایشگاه کوکو شانل بریتانیا را منتشر می کند
V&A روز پنجشنبه تعداد محدودی بلیت را برای اولین نمایشگاه بریتانیا که به آثار گابریل «کوکو» شانل اختصاص دارد منتشر کرد. به نام گابریل شانل. مانیفست مد، در ماه سپتامبر افتتاح می شود.

 

 


این نمایشگاه سیر تحول سبک طراحی شانل و تأسیس خانه را از افتتاح اولین بوتیک میلینیری او در پاریس در سال 1910 تا نمایش کلکسیون نهایی او در سال 1971 ترسیم می کند.

این شامل بیش از 200 ظاهری است که برای اولین بار با هم دیده می شوند، و همچنین لوازم جانبی، عطر و جواهرات.

این بر اساس نمایشگاه اصلی سازمان‌دهی شده توسط Palais Galliera، موزه مد شهر پاریس است، اما توسط V&A دوباره تجسم خواهد شد.

 

 

 

و قطعاتی که به ندرت از مجموعه موزه بریتانیا دیده می شود، در کنار ظاهری از Palais Galliera و Patrimoine de Chanel، مجموعه های میراث خانه مد در پاریس، نمایش داده می شود.

نکات برجسته شامل یکی از اولین لباس های بازمانده شانل از سال 1916 است. لباس های اصلی طراحی شده برای تولید باله روسیه Le Train Bleu در سال 1924. لباس‌هایی که برای ستاره‌های هالیوود لورن باکال و مارلن دیتریش ایجاد شده‌اند. نمونه اولیه از شلوار شب Chanel. و ظاهری از مجموعه 1971.

 

 

 

Tristram Hunt، مدیر V&A، می‌گوید: «شنل به‌عنوان یکی از موفق‌ترین خانه‌های مد موجود، مدیون الگوهایی است که برای اولین بار توسط بنیانگذارش گابریل شنل، بیش از یک قرن پیش ارائه شد. ما خوشحالیم که با Chanel و Palais Galliera در این نمایشگاه همکاری می کنیم، که این فرصت را برای ما فراهم می کند تا ریشه ها و عناصر این سبک ماندگار را کشف کنیم و لباس های تاریخی کمتر شناخته شده از مجموعه V&A را به نمایش بگذاریم.

بلیط‌های بیشتری برای نمایشگاهی که از ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۳ تا ۲۵ فوریه ۲۰۲۴ در V&A لندن برگزار می‌شود، در ژوئن منتشر خواهد شد.

 

سبد خرید