با تجارت دیجیتال و بازار گسترده خرید اینترنتی شرکت ها خوشحال تر هستند ( 2022)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

ASOS به سمت زیان می رود اما برنامه رشد قیمت سهام را به سمت بالا می فرستد

ASOS روز چهارشنبه از آنچه که آن را "عملکرد خوب" برای سال منتهی به پایان آگوست خواند، با وجود تضعیف محیط خرید از سوی مصرف کنندگان ، از این عملکرد مثبت رونمایی کرد. اما این یک عملکرد دور از ستاره بود و این شرکت گفت که مشکلات خود را شناسایی کرده و برنامه ای برای مقابله با آنها دارد.

 

 

از جنبه مثبت، نتایج مطابق با انتظارات بود و سهام آن پس از سقوط در اوایل هفته جاری افزایش یافت. شاهد رشد فعال مشتری و افزایش بیشتر در مشتریان پریمیر و تعداد سفارشات (+5%) بود. عملکرد قوی تاپ شاپ (+ 105٪) درآمد را در بریتانیا، ایالات متحده و اتحادیه اروپا افزایش داد و باعث افزایش حاشیه سود شد و به توجیه این خریدها کمک کرد.

 

اما درآمد گروه تنها 1% افزایش یافت و به 3.936 میلیارد پوند (+2% واحد پول ثابت یا +4 بدون احتساب روسیه) رسید.

 

حاشیه ناخالص از 45.4 درصد به 43.6 درصد کاهش یافت و از سود 190.1 میلیون پوندی 9.8 میلیون پوند زیان عملیاتی داشت. سود تعدیل شده قبل از مالیات 98 درصد کاهش یافت و به 22 میلیون پوند رسید و زیان گزارش شده 31.9 میلیون پوند بود که نسبت به سود 177.1 میلیون پوندی سال قبل کاهش داشت.

 

H2 "چالش‌برانگیزتر از حد انتظار بود" زیرا تورم به معنای تضعیف اعتماد مصرف‌کننده بود و همچنین شاهد افزایش نرخ‌های بازگشت بود.

 

عملکرد منطقه ای

 

در بریتانیا، علیرغم کاهش نرخ تورم، رشد درآمد ۷ درصدی به ۱.۷۶۲ میلیارد پوند رسید. به رشد سهم بازار خود ادامه داد. تقاضا به سمت لباس های مناسبتی تغییر کرد و از قیمت های فروش بالاتر حمایت کرد. اما ارزش سبد و میانگین واحدهای هر سبد کاهش یافت.

 

در ایالات متحده، درآمد 10 درصد افزایش یافت و به 531.4 میلیون پوند رسید که توسط Topshop و Topman، گسترش عمده فروشی و "پیشنهاد محلی مرتبط تر" پشتیبانی می شود.

 

با تأثیر تورم، درآمد اروپا با 2 درصد افزایش به 1.17 میلیارد پوند رسید. مشتریان در آلمان بیشتر در معرض این موضوع بودند، در حالی که تقاضای مصرف کنندگان در فرانسه به دلیل بازگشت به فروشگاه های فیزیکی آسیب دید. همچنین گفت که سرزمین های شمال اروپا به طور فزاینده ای از روش های پرداخت BNPL استفاده می کنند.

 

فروش بقیه جهان با 9 درصد کاهش (به استثنای روسیه) به 472.3 میلیون پوند رسید. اما عملکرد بهتری در H2 در استرالیا و عربستان سعودی داشت. با اضافه شدن روسیه به ترکیب، درآمد RoW 20 درصد کاهش یافت.

 

 

تغییر پیش رو

معاملات در آغاز سال مالی 23 بی ثبات بوده است، اما سپتامبر ماه به ماه "بهبود جزئی" را نشان داد. این بدان معنی است که "پیش بینی الگوهای تقاضای مصرف کننده برای سال آینده بسیار دشوار است".

 

که مدیر عامل جدید این شرکت گفت :اکنون "با تشخیص مشکلاتی که ASOS با آن مواجه است" در اینجا در فروشگاه مرکزی  هیچ ضربه‌ای وارد نشد و گفت که مشکلات شامل «عملیات بین‌المللی است که در مورد ROIC، به‌ویژه در ایالات متحده، از انتظارات عقب مانده است. نیاز به بررسی و تجدید مدل کسب مشتری و تجاری؛ عملیات زنجیره تامین که ناکارآمد شده است. نیاز به استفاده بهتر از داده ها و بهبودهای دیجیتالی برای جلب موفقیت مشتری؛ و نیاز به تقویت تیم رهبری و تجدید فرهنگ شرکت".

 

چالش های بزرگ - و تغییرات - پیش رو. ASOS گفت که طی 12 ماه آینده، اقدامات کلیدی را انجام خواهد داد.

 

مدل عملیاتی، سرمایه‌گذاری بازاریابی، تخصیص سرمایه و منابع و استقرار آن در مناطق جغرافیایی، کانال‌های جذب مشتری و قابلیت‌های دیجیتال و داده را بررسی می‌کند.

 

ASOS انتظار دارد در سال مالی 23 بین 100 تا 130 میلیون پوند سهام غیر نقدی حذف شود، "که باعث افزایش انعطاف پذیری در عملیات لجستیک و کاهش هزینه ها می شود".

 

اما به نظر می رسد که پول نقد برای پشت سر گذاشتن دوران سخت را دارد و گفت که از طریق مذاکره مجدد در مورد میثاق های بانکی اصلی، با پول نقد و تسهیلات متعهد بیش از 650 میلیون پوند در پایان سال، با انعطاف مالی بیشتری موافقت کرده است.

 

 

مشاهده از بالا به روند شرکت

مدیر عامل جدید خوزه آنتونیو راموس کالامونته گفت: "ASOS یک تجارت قوی با نام تجاری متقاعد کننده، پیشنهاد مشتری و اعتبار مد است.

 

من یک برنامه تغییر واضح برای تقویت ASOS در 12 ماه آینده تنظیم کرده ام. این شامل تعدادی از اقدامات عملیاتی قاطع و کوتاه‌مدت برای ساده‌سازی کسب‌وکار، همراه با گام‌هایی برای باز کردن رشد پایدار بلندمدت با بهبود سرعت ما در بازار، تقویت تمرکز ما بر مد، تقویت تیم برتر ما و استفاده از داده‌ها و تحولات دیجیتالی است. مشتریان را بهتر درگیر کند

 

در سطح بین‌المللی، مدیرعامل گفت که «نیاز مهمی برای بهبود نحوه عملکرد ما برای باز کردن فرصت دسترسی جهانی خود می‌بیند. در سال‌های اخیر، تلاش برای رشد منجر به این شده است که ASOS بیش از حد سرمایه بر، بیش از حد پیچیده و در سطح جهانی گسترده شده است، که منجر به عدم رشد و مقیاس معنی‌دار در بازارهای بین‌المللی کلیدی آن در ایالات متحده، فرانسه و آلمان شده است.

 

با این حال، به زودی باید شاهد «چرخه خرید کوتاه‌تر با سرعت بیشتر به بازار باشد که پیشنهاد مشتری مرتبط‌تر و مدیریت‌شده‌تری را ممکن می‌سازد». یک رویکرد انعطاف‌پذیرتر برای سهام که از قابلیت ASOS Partner Fulfills استفاده می‌کند تا سهام نگهداری شده در مراکز تکمیل ما را کاهش دهد و با استفاده از مدل «Test and React» از منبع‌یابی بیشتر نزدیک به ساحل اطمینان حاصل کند. [و] یک رویکرد متمایز برای ترخیص سهام، معرفی مسیرهای خارج از سایت بیشتر برای ترخیص محصول زودتر در چرخه عمر آن، که به نوبه خود، کاهش قیمت را کاهش می دهد و نسبت فروش تمام قیمت را افزایش می دهد.

 

این مسئله باعث اهمیت دار شدن  این موضوع است که در دنیای امروزدیجتبال شدن روند تجارت و بازاریابی و فروش دیجیتال سهم عمده ای از بخش فروش و ارائه محصول را در دست دارد و مصرف کنندگان با توجه به اینکه در این فرم از بازار و خرید بیشترین انعطاف برای رسیدن به موضوعات و مدلها و محصول مختلف دارند و از برندها در بیشتر نقاط دنیا می بینند و از دسترس راحت تر برای خرید برخوردار هستند.

 

که امر بعد از همه گیری دوچندان شده و تاثیر مثبت همه گیری بر تجارت دنیا این بوده که تجارت جهانی را به سمت تجارت دیجیتال برده است و این برای هم برندها و شرکت ها بیشترین بازده را داشته خرسندی بیش از پیش مصرف کنندگان را هم به همراه داشته است.

سبد خرید