اسطوره مد (yohij yamamoto ) و کالکشنی هیجان انگیز . مجله بنیادی (مجله ای در حوزه مد و لباس)

 

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی ( مجله ای در حوزه مد و لباس ) 

 

 

نقد و بررسی کالکشن 2022-2023 یوهیجی یاماماتو

 

 

کالکشن 2022-2023یاماماتو یکی از نقطه های عطف کارهای او در سالیان اخیر به حساب می آید که با توجه به مشکلات کرونا و فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مسئلا بهداشتی به جای پاریس در فروشگاه شخصی این مارک در توکیو برگذار شد و این رویداد با حضور چند بازیگر مطرح ژاپنی در بیم مدلهای این مارک بر روی کت واکت از جذابیتهای بسیار بیشتری برخوردار شد .

 

 

این کالکشن که از آثار یکی از هنرمندان لهستانی زادیسلو بکسکنکی )  ایده برداری شده است از جذابیت بیشتر برخوردار شد . این هنرمند لهستانی که به خاطر آثار سورئالیسمی خود از شهرت بسیاری برخوردار است الهام بخش یاماماتو شد برای این کاکلشن

 

 

در این کالکشن یاماماتو با چاپ و استفاده از تایپوگرافی بر روی کارهای خود با نوشته هایی به خط انگلیسی و ژاپنی جلو بیشتری به فرم کارهای خود بخشیده است و یکی دیگر از نقطه قوت های این کالکشن نوع الگو سازی و برشهای این کالکشن است که بی نهایت مورد توجه قرار گرفته است

 

 

متریالهای که در کالکشن استفاده شده از متریال های براق شده و حس بهتری را به ببینده میدهد و با استفاده و ترکیب متریال های فلزی و پارچه فرم آوانگارد و نوگرایانه سطح بالایی را به این آثار بخشیده است .

 

 

این کالکشن که از لباسهاس قرن نوزدهم در آن ایده سازی شده است تاکیدی بر دوره رمانتیسم دارد که با استفاده از لکه سازی های پلنگی بر روی کت و شلوارها و کت های تک بر این موضوع اشاره دارد که طراح تمایل و نوع ذهنیتش به سمت بک پانک است و در کارهای خود همیشه بر این موضوع اشاره دارد .

 

 

با توجه به این نکته که همیشه موضوع سن در صنعت مد یک تابو و محور اصلی صنعت مد بر حول محور جوانان جریان دارد اما طراحانی همچون یاماتو با تنوع بخشیدن به نوع طراحی های خود و درآخیختن سبکهای قدیمی و اضافه کردن المانهای جدید و جوان پسند این مرز را رد کرده اند و باعث خلق موضوعات و نکاتی بی نهایت مدرن تازه و آوانگارد شده اند .

 

 

این کالکشن با توجه زمان اجررای خود و سبکی که برای اجرا برای آن در نظر گرفته شده است از اقبال بالایی از سوی منتقدان و مد نویسان مجلات مد همچون ووگ ، w.magazine، wwd  . instyle و مجلاتی همچون نیویورکر و نیویورک تایم و گاردین و واشنگن پست قرار گرفته استو این مجلات در بخش های مختلف مجله خود به نقد و بررسی این کالکشن پرداخته اند .

 

مجله wwd  در مقاله ای در مورد کالکشن جدید یاماماتو این گونه نوشته است . این مجله بیشتر نکته ای متمایز اشاره دارد و آن هم این نکته است که این صنعت همیشه به دنبال رنگ و هیجان در استفاده از رنگها در طراحی ها است و بیشتر بر تنوع در آثار اشاره دارد اما در این میان مرد وجود دارد که با تمام قدرت و توان با با تمام خلاقیت خود طراحی به خلق کارهای جذاب اما با تاکید به یک رنگ و استفاده از یک رنگ همین هیجان بی نهایتی را بر کت واک ها و هفته های مد وارد می کند .

 

تنوع در انتخاب مدل ها برای رفت بر روی کت واک از سوی یاماماتو و استفاده از چند بازیگر مطرح ژاپنی در این میان از نکاتی بود که مجله wwd  بدان اشاره دارد .

 

 

استفاده تضاد سیاه و سفید و استفاده از تاپوگرافی در طراحی این کالکشن از مهمترین موضوعات است که مجله wwd بدان اشاره می کند .

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید