مد آوانگارد-«کیچ» همه چیز شیک است ( 2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

همه کسانی که حتی در تماس متوسطی با دنیای مد هستند، در مورد "کیچ" می دانند. تفاوت هایی در تفسیر همان و به حق وجود دارد، زیرا خود مد کیچ به وضوح تعریف نشده است. عجیب و غریب، التقاطی، غریب، رنگارنگ و در عین حال زیبا است!

 

مد سبک کیچ توسط محافظه کاران به معنای مد بی مزه است، این اصطلاحی است که برای توصیف آثار هنری که عموماً کیفیت پایینی دارند اما جذابیت انبوهی دارند استفاده می شود. با این حال، کیچ مانند خود دیوانه‌اش، به همان اندازه باکلاس است. نه فقط مد بالا، بلکه کم کم راه خود را به لباس های شیک و معمولی خیابانی پیدا می کند. اخیراً، کیچ حتی با وجود اینکه مرزی بین کیچ و هنر پاپ وجود دارد، با هنرهای پاپ که این روزها بر صحنه مد حاکم است، در دایره مد برجسته‌تر شده است.

ourfrontcover.com/homepageposts/kitsch-fashion

 

با فرو رفتن در تکامل کیچ، کلمه "کیچ" برای اولین بار در سال 1939 در "Partisan Review" ظاهر شد که خود نویسنده بعداً آن را به عنوان بد تصور کرد. "کیچ" مترادف با احساسات جعلی و تجربه جانشین نامیده می شد.

 

اکنون با تغییر روح زمان، «کیچ» هنری بسیار ناپسند است و بسیار بیشتر از کلکسیون‌های زیبا و آنچه شما به‌عنوان یک قطعه هنری روی سطح شیب دار می‌پسندید.

 

 

نقاشی‌های دالی یکی از بهترین نمونه‌های کیچ است. شاهکارها اما به طور معمول در آن دوران غیر جذاب. مردم آن را حواس پرت، بی مزه و با ایده هنر رایج آن روز نامیدند، اما نقاشی های بدون مراقبه او آن را به جایی رساند که بیشتر هنرهای منطبق با ایدئولوژی نمی توانستند.

 

ایده پشت کیچ، ازدواج عالی بین آشفته و فانتزی است. به «کیچ» نگاه کنید، مثل اینکه به یک نقاشی ناتمام نگاه می کنید. یک هنرمند به تازگی سعی کرده است حال و هوا را روی بوم ثبت کند. ممکن است با استانداردها مطابقت نداشته باشد اما زیباست. بالاخره هنر چه زمانی به آن پایبند بوده است

 

 

 

حساسیت ها و استانداردهای متعارف؟

با آمدن به مد، ظاهرهای شیک آن روح یک نقاشی ناتمام را تسخیر می کند که به نظر طراحان مد امروزی، اصلاً جانشین نیست. ما عقب ترندها نمی چرخیم، بلکه اصلاح می کنیم و ظاهری خود به خود ایجاد می کنیم. این یک بوم با کار ناتمام است. ناتمام در عین حال زیبا، ناتمام به عنوان چیزی برای ادامه.

 

تعاریف مرسوم به رنگارنگ ترین و هنرمندانه ترین شکل ممکن به چالش کشیده می شوند، چه مد، چه نقاشی و چه ادبیات.

مد به دلیل توانایی آن در دگرگونی و ظهور مجدد با مفاهیم جدیدتر و بازیافتی، پیشتاز بوده است. به گالیانو یا مدونا یا حتی ریتا اورا فکر کنید. کیچ رادیکال جان گالیانو نشان دهنده ظهور رمانتیسم در مد در سال 2009 است که شامل لوازم جانبی سرگرم کننده مانند قلاب بافی یا خزهای سرگرم کننده بود. مدونا و ریتا اورا نمونه هایی از کیچ هستند. مدونا تأثیر ماندگاری بر مد دهه 90 گذاشت. مفهوم "چشم گرفتن" مفهوم محوری پشت چنین نگاه هایی بود، نه اینکه فقط مد روز باشد.

 

دهه 1940 در واقع شاهد اولین انقلاب مد بود که روی جنبه های جذاب حساسیت ها تأثیر گذاشت. در نیم دهه بعدی پیشرفت کرد، بیشتر شبیه یک شورش باند فرودگاه بود تا هنر معاصر. کلکسیون بهار 2012 توسط پرادا در باند فرودگاه شور و نشاط دیوانه کننده ای به خود گرفت و در آن سال صادقانه در مد خیابانی پذیرفته شد. مجموعه 2013 توسط دولچه و گابانا نیز حال و هوای مشابهی داشت، اما احتمالاً به دلیل ماهیت قابل پیش بینی آنها، خراب شده است. کالکشن بهار 2017 برای لباس های مردانه توسط Moschino خطوط مشابهی دارد، اما وعده می دهد که متفاوت باشد و بیشتر از جنبه روانگردان باشد، همانطور که از فشن شوی 11 ژوئن که ترکیبی از رنگ ها و ویژگی "بیشتر است بیشتر است" مشهود است. دهه 60 از سال 2016، «کیچ منحط» در مجموعه‌های گوچی در لباس‌های زنانه و مردانه در حال حاضر در ایتالیای مد روز به سوی خود برمی‌گردد. تکامل مد، راه درست!

 

 

خط بسیار ضخیمی بین مد آوانگارد و مد خیابانی وجود دارد، اما کل تکامل مد زاییده فکر بینندگان مد بوده است. طراحان جرأت کردند از هنجارهای مد روز خارج شوند و به این ترتیب به تکامل قوانین طنز کمک کردند.

بیایید «کیچ» را با بیان این که به لطف رنگ‌ها و مفاهیمش در حاشیه زیبایی قرار دارد، اما در تمام عجیب‌وغریب بودنش به‌طور متفاوتی دلپذیر است، خلاصه کنیم. در اینجا به همه چیزهای شیک که به تکامل مد کمک می کند، آورده شده است.

 

سبد خرید