استراتژی بازاریابی زارا - برترین خرده فروش مد در جهان باشید (2024)

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

 

استراتژی بازاریابی زارا - برترین خرده فروش مد در جهان باشید

 

 

زارا در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از موفق ترین برندهای خرده فروشی مد در جهان تبدیل شده است. زارا با معرفی چشمگیر "مد سریع" - که لباس های مقرون به صرفه و شیک هستند، توانست در بین طیف وسیعی از مشتریان اشتیاق به مد ایجاد کند. کودکان، زنان، مردان، سالمندان، همه گروه‌های سنی و فرهنگ‌ها می‌توانند آیتم‌های زارا را فقط برای دوست داشتن آنها امتحان کنند. نتیجه این است که فروش برند همچنان بالاتر می رود و سهم بازار همچنان افزایش می یابد.

 

 

 

 

 

 

برای دستیابی به چنین نتایج چشمگیری، زارا خود را مانند سایر برندهای مد بازاریابی نمی کند. این یک استراتژی بازاریابی هوشمندانه دارد که می تواند خود را متمایز کند و دید بالاتر و همچنین وفاداری پیدا کند. عوامل زیادی در موفقیت زارا نقش دارند، اما یک نقطه قوت کلیدی قطعاً روش بازاریابی زارا است که بر مشتریان تمرکز دارد.

 

بنابراین، چه چیز خاصی در مورد استراتژی بازاریابی زارا وجود دارد که می تواند آن را به یک قدرت جهانی مد تبدیل کند؟ این چیزی است که من در این مقاله به شما نشان خواهم داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد اسرار زارا به ادامه مطلب بروید و سعی کنید آنها را در برند خود به کار ببرید.

 

 

 

 

 

 

زارا در سال 1975 توسط دو بنیانگذار آمانسیو اورتگا و روزالیا مرا به عنوان یک تجارت خانوادگی در گالیسیا، یکی از شهرهای اسپانیا تاسیس شد. اولین فروشگاه آن قبلاً محصولات مشابه با قیمت پایین مارک های رده بالا را ارائه می کرد. در دهه‌های بعدی، مدل کسب‌وکار زارا به تدریج در میان مصرف‌کنندگان اسپانیایی شهرت پیدا کرد، با 9 فروشگاه دیگر در برجسته‌ترین شهرهای اسپانیا.

 

در سال 1985، زارا به عنوان یک شرکت هلدینگ در ایندیتکس ادغام شد و شروع به گسترش در سراسر جهان با یک سیستم توزیع بهتر کرد که به سرعت به روند تغییر بازار صنعت مد واکنش نشان داد. اورتگا فرآیند کاری جدیدی را ایجاد کرد که به آن "مد فوری" می‌گویند - که می‌تواند زمان انجام کار را کاهش دهد و در دوره‌های کوتاه‌تر با روندهای جدید سازگار شود. این امر با سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات و استفاده از گروه های طراح انجام شد.

 

 

 

 

 

 

دهه بعد شاهد گسترش سریع زارا به بازارهای جهانی از جمله ایالات متحده، فرانسه، پرتغال، مکزیک، یونان، سوئد، بلژیک، قبرس، مالت، نروژ و اسرائیل بود. اکنون، به سختی کشور توسعه یافته ای وجود دارد که فروشگاه زارا نداشته باشد. در 96 کشور، امپراتوری مد زارا بیش از 200 فروشگاه دارد و بزرگترین خرده فروش مد در جهان است. بنیانگذار آمانسیو اورتگا در حال حاضر ششمین مرد ثروتمند جهان است.

 

در سال 2019، ارزش برند زارا تقریباً 16.5 میلیارد یورو محاسبه شد. شرکت مادر Inditex همچنین برندهای مد دیگری مانند Zara Home، Pull & Bear، Massimo Dutti، Bershka، Oysho، Bershaka و Uterqüe را در کارنامه خود دارد. کل درآمد ایندیتکس در سال 2019 حدود 23.31 میلیارد یورو برآورد شده است.

 

 

 

 

موقعیت زارا در بازار

برخی از فروشگاه‌های زارا قیمت‌های بسیار عالی دارند، در حالی که برخی دیگر بر اساس مکان‌ها و مشتریان هدف، قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه‌تری دارند. زارا می تواند با بهینه سازی هزینه های توسعه و توزیع، استراتژی قیمت گذاری خوبی را حفظ کند. این یک تصویر برند منحصر به فرد ایجاد می کند و سهم بازار نام تجاری را سریعتر رشد می دهد، به خصوص در میان هزاره ها.

 

 

 

بخش از مفاله و مطلب بازار و بازاریابی و استراتژی های بازاریابی با برند زارا 

 

سبد خرید