دستور کار فناوری مد 2024

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

با پشت سر گذاشتن فصل جشن و آغاز سال جدید، دستور کار برای سال 2024 در حال شکل گیری است. همانطور که در نمای عقب ما در سال 2023 دیدیم، پیش‌بینی می‌تواند یک تجارت دشوار باشد. چیزهایی که در این زمان سال گذشته بر مکالمه فناوری مد غالب بود، به پایان رسید، در حالی که نیروهایی که به همان اندازه سرفصل‌ها به دست نیامدند، تأثیر بسیار واضح‌تری بر نحوه توسعه صنعت داشتند.

 

با قدم گذاشتن به سال 2024، غیرقابل پیش بینی بودن هنوز در همه جا در سطح بازار و ژئوپلیتیک وجود دارد. پیش‌بینی حرکت‌های تجارت مواد خام، دسیسه‌های بازیگران پشت درگیری‌های جاری و بحران‌های انسان‌ساز، یا مجموعه بعدی تظاهرات تغییرات آب‌وهوایی دشوار - شاید غیرممکن است. و از این نظر، از اوایل سال 2023 تغییر چندانی نکرده است.

 

 

 

 

 

 

با این حال، آنچه اکنون متفاوت است، این است که مد - و به طور کلی جهان - برخی از لانگ‌شات‌های فناوری با تعریف ضعیف را که در آغاز سال 2023 بسیار بزرگ جلوه می‌کردند، تغییر داده است. کلمات و کلمات اختصاری مانند "metaverse"، "NFTs، "و "Web3" هنوز هم جاری هستند - و هنوز هم بسیار بحث برانگیز - اما آنها دیگر مانند لنگرهای آینده احساس نمی کنند، و در عوض احساس می کنند که احتمالاً از ابتدا باید داشته باشند: مانند احتمالات در افقی بسیار گسترده تر.

 

به جای آنها، مد سال جدیدی را پیش رو دارد که به احتمال زیاد توسط سه نیروی اصلی اداره می شود: هوش مصنوعی، پایداری، و ایجاد محصول دیجیتال (DPC). بنابراین، اینها سه حوزه ای هستند که تیم Interline برای تمرکز گزارشات عمیق ما برای سال تقویمی 2024 بر روی آنها انتخاب کرده است.

 

 

 

 

 

گزارش هوش مصنوعی 2024 (اولین گزارش ما در این فضا) اولین بار در بهار خواهد آمد. در حال حاضر حرف های زیادی در مورد هوش مصنوعی وجود دارد، هم از نظر تبلیغات چالش برانگیز و هم از نظر اعتبار پتانسیل. و اگر چه این خطر بسیار واقعی وجود دارد که رونق هوش مصنوعی به همان اندازه برای هکرهای آمبولانسی که در تعقیب آمبولانس هستند به یادگار بماند، زمانی که یکی از بزرگترین شرکت های فن آوری جهان دستور می دهد که هر کیبورد رایانه شخصی در آینده ارسال شود. شامل یک "کلید AI" اختصاصی است، به جرات می توان گفت که هوش مصنوعی چیزی بیش از یک مد گذرا است. ما قبلاً در مورد پتانسیل مراحل اولیه (و باتلاق حق چاپ) هوش مصنوعی مولد برای کمک به طراحی نوشته‌ایم، اما هنوز چیزهای زیادی در این فضای خاص - از نظر تجاری، اخلاقی، خلاقیت - و همچنین خیلی چیزهای دیگر برای در نظر گرفتن وجود دارد. فراتر از آن محدوده های باریک ما می دانیم که خوانندگان ما اکنون می خواهند ببینند که جنبه آرزویی تلاش های هوش مصنوعی به اقدامات ملموس و بازگشت سرمایه در سال جاری متبلور شود - ارزش پیش بینی شده تا 14.1 میلیارد دلار طبق گزارش وضعیت مد 2024 - اما ما همچنین معتقدیم که این امر ضروری است. نگاهی انتقادی به چگونگی تحقق این ارزش، با چه هزینه‌ای و آنچه که هجوم به سمت هوش مصنوعی ممکن است برای آینده خبر دهد.

 

 

 

 

 

 

در تابستان، ما با گزارش پایداری 2024 توجه خود را به پایداری معطوف خواهیم کرد - دومین تمرکز عمیق ما بر چشم انداز در حال تحول تغییرات آب و هوا، قوانین، ارزیابی تأثیر چرخه عمر، و نبرد بین داده های شخص اول و شخص ثالث.

 

به عنوان تصویری از برخی از مقرراتی که قرار است در سال 2024 لازم الاجرا شوند: درست قبل از پایان سال گذشته، اتحادیه اروپا قانون جدید طراحی زیست محیطی (که انتظار می رود پارلمان اروپا به زودی رسماً تصویب کند) را تصویب کرد. شامل ممنوعیت تخریب منسوجات و محصولات کفش فروخته نشده، در کنار الزامات طراحی شده برای بهبود چرخش محصولات است. یکی دیگر از قوانین قدرتمند که دوره گزارش آن از اول ژانویه سال جاری آغاز شد، دستورالعمل گزارش پایداری شرکتی (CSRD) است. هدف این دستورالعمل معرفی یک سیستم استاندارد برای شرکت هایی است که آستانه های لازم را برای ارزیابی و مقایسه در مورد پایداری دارند.

 

 

 

 

 

این الزامات - و سایر موارد مشابه آنها - پیامدهای عمیقی برای کسب‌وکارهای مد در سال جاری خواهد داشت، بر عملیات روزمره و همچنین برنامه‌ریزی استراتژیک کلی تأثیر می‌گذارد، و همچنین تنها بخش کوچکی از تصویر گسترده‌تری از تغییر پایگاه‌های منبع یابی را نشان می‌دهد. تغییر معیشت، و ارزیابی مجدد همه جانبه کسب و کار اصلی تولید لباس.

 

 

در زمستان، مکالمه و جامعه ایجاد محصول دیجیتالی را که The Interline در دو گزارش قبلی DPC ما (در سال‌های 2022 و 2023) برای ثبت آن تلاش کرده است، ادامه خواهیم داد. اگرچه نسخه 2023 ما تنها چند هفته پیش منتشر شد، تیم ما در حال کار بر روی برنامه‌هایی برای ارتقای این نشریه سالانه منحصربه‌فرد به سطح بعدی است، بنابراین منتظر اطلاعیه‌ها باشید زیرا ما یک رویکرد باند فرودگاه تمام سال را برای مستندسازی مرحله بعدی در نظر می‌گیریم. شاید بزرگترین سفر فناوری مد با گزارش DPC 2024.

 

 

 

 

 

 

اگر یک شرکت فناوری، برند، خرده‌فروش، تامین‌کننده یا نویسنده هستید و می‌خواهید در یکی از گزارش‌های 2024 ما معرفی شوید، لطفاً با ما تماس بگیرید. در حالی که با گزارش DPC 2024 برای طراحان کار کاملاً جدیدی انجام خواهیم داد، از امروز آماده ارسال و ایده برای هر سه گزارش هستیم.

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید