(2024 ) آینده پرینت سه بعدی و طراحی مد از نگاه LabelledBy

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

LabeledBy یک استودیوی طراحی مستقر در آیندهوون، هلند است. آنها در زمینه مد کار می کنند و حوزه تخصص آنها تحقیق و توسعه فناوری است. طیف محصولات آنها از منسوجات تکنولوژیکی تا لباس های نوآورانه را شامل می شود. به عنوان مهندسان دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه فنی آیندهوون، آنها می توانند آینده مد را کشف کنند و روش های نوآورانه را با طراحی مد تطبیق دهند که هنر لباس را به جلو می برد.

 

 

 

 

 

 

 

 

به قول خودشان ماموریتشان این است:

 

ما برای یک صنعت مد شخصی، محلی و پایدار تلاش می کنیم. بنابراین رسالت ما این است که صنعت مد را از طریق نوآوری و فناوری متحول کنیم. ما منسوجات جدیدی را توسعه می‌دهیم که برای طیف متنوعی از کاربردها مرتبط هستند و در مورد سیستم‌های تولید دیجیتال جایگزین برای منسوجات و پوشاک تحقیق می‌کنیم. این سیستم‌ها توانایی خودکارسازی فرآیندهای سخت و خطرناک را دارند و ایمنی و رفاه کارگران را بهبود می‌بخشند. علاوه بر آن، این سیستم‌های تولید دیجیتال بر حسب تقاضا و تولید شخصی پوشاک را تشویق می‌کنند که در نتیجه ضایعات کمتر و ارزش بیشتری برای مشتری به همراه دارد.

استفاده از پرینت سه بعدی در مد، مسیری خوش بینانه به سمت آینده پارچه و لباس ایجاد می کند. آنچه امروزه به عنوان نمایش های منحصر به فرد ارائه می شود، می تواند در آینده برای همه امکان پذیر باشد. به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های پرینت سه بعدی، امکان داشتن یک لباس شخصی سازی شده که با منحصر به فرد بودن کاملا متناسب با هر بدنی باشد، ما را برای دیدن آینده طراحی مد بی تاب می کند.

 

 

 

 

 

LabeledBy استودیویی است که شرط خود را در این راستا گذاشته است. آنها خدمات آینده نگر از تحقیقات روند، توسعه نساجی و همچنین ساخت نمایشگاه های منحصر به فرد را ارائه می دهند. با تولید داخلی، آنها امکان شخصی سازی هر پروژه و توسعه آن را از نظر تکنیک ها و مواد ساخت دارند. آنها با یک چاپگر سه بعدی کار می کنند که مستقیماً روی پارچه چاپ می کند و می تواند نمونه های کوچکی از لباس های بزرگ ایجاد کند. با شروع با Ultimaker که آنها سپس آن را اصلاح کردند، تیم اکنون به توسعه روش های چاپ خود ادامه می دهد.

 

 

 

 

 

مصاحبه  با LabeledBy با فابین ون در ویدن و جسیکا ژوسه در مورد هنر انتخابی آنها

 

 

 

چاپگر سه بعدی شما چگونه کار می کند؟

 

اصل چاپگر سه بعدی با چاپگر FDM قابل مقایسه است، با این حال، برای چاپ سه بعدی پوشاک و منسوجات دوباره طراحی و بهینه شده است.

 

 

 

چه موادی را می توان چاپ کرد؟

 

این چاپگر تمام مواد (فیلامنت) موجود در بازار را چاپ می کند. ما دائماً دستگاه را تغییر می دهیم تا بتواند با مواد آزمایشی و زیست تخریب پذیر بیشتری چاپ کند.

 

 

 

اگر من یک طراح مد بودم چگونه با شما کار می کردم؟

 

با تکنیک ساخت ما، آسمان از نظر طراحی و مواد محدود است! طراحان مد می توانند از منسوجات از پیش توسعه یافته ما استفاده کنند یا می توانند با ما برای توسعه منسوجات جدید که در طرح نهایی قابل چاپ روی چاپگر سه بعدی ما پیاده سازی می شود، همکاری کنند.

 

 

 

 

چرا کاری که انجام می دهید مهم است؟

 

FashionTech وجود دارد تا با پیش بینی جامعه فعلی و فرهنگ آن، آینده را کشف و شکل دهد. با پیاده‌سازی فناوری در مد می‌توانیم لباس‌هایی را بر لبه چارچوب موجود بسازیم و از منظرهای ناشناخته به وضعیت هنر نزدیک شویم. با انجام این کار، ما می توانیم فرهنگی ایجاد کنیم که در آن جامعه به بحث در مورد آینده صنعت مد تشویق شود.

 

 

 

 

ارزش افزوده کاری که انجام می دهید چقدر است؟

 

ما معتقدیم که مد نه تنها کاربردی تلقی می شود، بلکه این توانایی را دارد که هویت شخصی را نشان دهد. بنابراین، لباس‌ها می‌توانند بسیار شخصی‌تر شوند، هم از نظر تناسب و هم در ظاهر. استفاده از تکنولوژی در طول فرآیند تولید یک لباس این امکان را به ما می دهد که لباس را شخصی تر و منحصر به فردتر کنیم.

 

 

 

 

چه چیزی را به دنیای پرینت سه بعدی و مد اضافه می کنید؟

 

ترکیبی از الگوهای شخصی‌سازی‌شده دیجیتالی (برای مثال از طریق هوش مصنوعی) و تکنیک‌های تولید دیجیتال به ما این امکان را می‌دهد که به راحتی طراحی هر لباس را بدون هزینه اضافی یا زمان نصب طولانی تغییر دهیم. این به طراحان مد و برندهای مد این امکان را می‌دهد تا لباس‌های خود را به‌طور مؤثری با نیازهای مشتریان خود در حال تغییر تطبیق دهند. ما در واقع معتقدیم که این می تواند به صنعت مد آزادی و مزایای زیادی را در صورت استفاده صحیح بدهد!

 

 

 

 

نظر شما در مورد آینده پرینت سه بعدی و مد چیست؟

 

ما قویاً معتقدیم که جستجوی مصرف کنندگان برای تجارب مصرف منحصر به فرد و پایدار به تدریج باعث ظهور یک الگوی متفاوت می شود. چنین پارادایمی به فناوری‌های جدید برای طراحی مبتنی بر مصرف‌کننده، روش‌های تولید جدید برای تولید بر حسب تقاضای انعطاف‌پذیر، کارآمد و محلی تا اندازه یک نیاز دارد. و البته یک شبکه یکپارچه از طراحان با زمینه های مختلف تخصص که با این فناوری های جدید در یک جامعه منبع باز کار می کنند. ما برای آینده مد هیجان زده هستیم!

 

 

 

 

آیا واقعاً می توانید لباس ها را بپوشید؟ آیا می توانید آنها را در ماشین لباسشویی تمیز کنید؟

 

کاملا! اینستاگرام ما را بررسی کنید. در حال حاضر، لباس های ما توسط مجریان و هنرمندان پوشیده می شود. بله، این مشکلی نیست! ما از مواد مناسب برای شستشو در ماشین لباسشویی معمولی استفاده می کنیم.

 

من شخصاً معتقدم که چاپ سه بعدی چیزهای زیادی برای ارائه به دنیای مد دارد. با توجه به تجربه ای که در زمینه توسعه رشته های پرینت سه بعدی به عنوان یک مهندس داشتم، در مورد سایش واقعی و قابل شستشو بودن لباس های چاپ سه بعدی امروزی تردید دارم. اما، من مطمئن هستم که افراد با انگیزه ای مانند فابین و جسیکا در نهایت ما را به آنجا خواهند رساند. ما در ابتدای راه طولانی هستیم که پایان آن نیازمند ذهنی خلاق برای پیش بینی است. مشکلات در تصور آینده پرینت سه بعدی در مد است که خود زیبایی شناسی جدیدی ایجاد می کند که هنوز برای ما آینده نگرانه است. به عنوان یک طراح، این ایده از زیبایی شناسی جدید ذهن من را تحریک می کند. من از دیدن کار استودیوهایی مانند LabeledBy که به ما کمک می کند آینده پرینت سه بعدی و مد را از طریق فداکاری خود تصور کنیم، هیجان زده هستم.

 

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید