کارتیه از کارگاه جواهرات عالی خود، بزرگترین کارگاه در جهان، رونمایی کرد (24-2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

کارتیه با نزدیک به 200 صنعتگر بسیار ماهر که زیر یک سقف در پاریس متحد شده اند، بزرگترین کارگاه جواهرات زیبا در جهان را دارد. از سپتامبر 2016، خانه گل سرسبد گروه لوکس ریچمونت، سایت های تولیدی مختلف خود را در یک مکان واحد گرد هم آورده است، یک ساختمان محتاطانه در منطقه 9 پاریس، واقع در قلب منطقه تاریخی جواهرات پایتخت، که FashionNetwork.com توانسته است. برای بازدید. گزارش.

 

برای ورود به این ساختمان باید مدارک خود را نشان دهید. در طبقات بالا، برای رفتن از اتاقی به اتاق دیگر به نشان نیاز دارید، در حالی که دسترسی به هر طبقه به هر بازدیدکننده به صورت جداگانه اعطا می شود. راهروهای بادی طولانی با فرش قرمز پوشیده شده است. با دیوارهای شیشه ای، کارگاه ها مانند دفاتر جداگانه به نظر می رسند. اینها عمداً اتاق‌های کوچکی هستند تا روح کارگاه‌های کوچک پاریس را تداوم بخشند، که هرکدام دارای حداکثر 12 صنعتگر هستند، اما اغلب کمتر، از جمله دو کارآموز، زیرا تجارت عمدتاً از طریق آموزش منتقل می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

این سایت که بیش از 500 نفر را استخدام می کند، همچنین دارای کارگاه های اختصاص داده شده به جواهرات خوب است که سری های کوچک تولید می کنند (حدود 10 قطعه در هر مدل)، و کارگاه های اختصاص داده شده به جواهرات جدید، که به ساعت های بسیار کمتری برای کار روی هر قطعه نیاز دارند. همچنین گوهرشناسان، تدارکات و مهندسی. کارگاه‌های جواهرات زیبا سه طبقه به‌علاوه کارگاه بالای بوتیک تاریخی «کارتیه» در خیابان دو لا پاکس، با ۲۵ جواهر، را اشغال می‌کنند.

 

 

 

 

صنعتگران یک نقاشی از تیم خلاق دریافت می کنند. از این تصویر واحد، با سنگ‌هایی که در دست دارند، کل قطعه را طراحی و توسعه می‌دهند و از قبل مراحل و توالی ساخت را برای سازماندهی و برنامه‌ریزی خلق جواهر، معمولاً در مدت زمان طولانی، تصور می‌کنند. همه این قطعات منحصر به فرد بین 1000 تا 2000 ساعت کار، معادل دو سال کار، نیاز دارند و حتی می توانند تا 5000 ساعت کار کنند. این صنعتگر جواهرات خوب در طول چهل سال زندگی خود به سختی پنجاه قطعه جواهر تولید می کند. برای تکمیل مجموعه ای از 200 تا 300 قطعه، حداقل دو سال و سازماندهی دقیق تا کوچکترین جزئیات طول می کشد، که هر آفرینش شامل هفده تجارت مختلف است.

 

 

 

 

 

در کنار جواهرساز، از جمله، جواهرسازها، مسئول چیدن سنگ ها، جلا دهنده ها، که مواد را درخشنده می کنند، اسکنه ها، لپیداری ها، که سنگ ها را می تراشند، گلیپتیست ها، که آنها را مجسمه سازی می کنند، هستند - تجارتی که مانند تجارت در حال از بین رفتن است. الکسا ابیتبول، مدیر کارگاه های Haute Joaillerie، با تاکید بر اهمیت آموزش، خاطرنشان می کند: "مثلاً هیچ آموزشی برای این تجارت وجود ندارد. تعداد بسیار بسیار کمی در بازار وجود دارد." تیبو موافق است: "ما متعهد به انتقال دانش خود هستیم. نیاز مبرمی به این صنعتگران متخصص، نه تنها به کارتیه بلکه برای این حرفه وجود دارد. به عنوان یک بازیگر اصلی، ما مسئولیت داریم که به مدارس در توسعه آنها کمک کنیم." لیلاس، مدیر منابع انسانی تولید.

 

 

 

 

با تکیه بر روی یک میز کار چوبی مرتفع، جایی که ابزارهای کوچک (انبر، اسکنه، چاقوی جراحی، سوهان، مته، نقطه، فرز، کاغذ سنباده، و غیره) به دقت چیده شده‌اند، هر جواهرساز، با لباس سفید، با لباس بسیار خاصی مشغول است. وظیفه. ایجاد یک قطعه استثنایی با ریخته‌گری اولیه با استفاده از نوعی خاک رس مدل‌سازی برای دریافت ایده از حجم آغاز می‌شود. سپس، پس از بحث‌های فراوان با طراحان، مدل موم ساخته می‌شود و سپس به ریخته‌گری فرستاده می‌شود تا با استفاده از روش ریخته‌گری موم گمشده، قالب گچی را که فلز در آن ریخته می‌شود تا جواهرات را ایجاد کند، بسازد.

 

 

قطعات پیچیده

 

 

پایه گردنبندها که عملاً با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، ساختن آن بسیار پیچیده است. به خصوص که مشتریان در حال حاضر خواستار گردنبندهایی هستند که می توان آنها را به روش های مختلف و با امکان افزودن یا جابجایی سنگ ها استفاده کرد. فیلیپ، استادکار جواهرساز، گردنبند توتی فروتی را با یک دستمال روی میز با آبشاری از الماس، یاقوت، زمرد و یاقوت کبود که به شکل برگ حکاکی شده است، با ظرافت برمی‌دارد و آن را برمی‌گرداند تا طرف مقابل را با در هم تنیده‌اش نشان دهد. عناصر و پیوندها

 

"همه چیز باید پنهان شود تا فقط سنگ ها دیده شوند. ساختن برخی از قطعات زمان زیادی می برد. مثلاً وقتی پل ها و سیم ها را می بریم، گاهی اوقات بعد از یک روز فقط شش کار را انجام می دهیم!" نظر مرد با 35 سال در تجارت. او می‌گوید: "سخت‌ترین بخش ایده و سیستم‌هایی برای ساخت جواهرات است. آنها هرگز یکسان نیستند. گاهی اوقات استرس می‌گیرید، اما در نهایت، فقط جریان پیدا می‌کند."

 

 

 

 

 

 

مسئولیت جواهرساز صنعتگر از این جهت بزرگتر است که Cartier توجه به محصولات دست ساز را به یک نقطه افتخار تبدیل می کند. Abitbol می‌گوید: «کمتر از 15 درصد از کارهایی که در کارگاه‌های ما انجام می‌شود به صورت دیجیتالی انجام می‌شود. ما می‌خواهیم بر تمام مهارت‌های خود در داخل تسلط داشته باشیم. به عنوان مثال، سنگ ها اسکن شده و به صورت سه بعدی تولید می شوند تا آسیبی به آنها وارد نشود. "حتی اگر فناوری باعث صرفه جویی در زمان شود، صنعتگران ما که همگی بسیار متخصص هستند، اکثر وظایف را با دست انجام می دهند. این یکی از عناصر متمایز کارتیه است که بسیار جذاب است، به خصوص در شرایط آب و هوایی فعلی. این واقعیت که ما تمرینات زیادی انجام می دهیم. این مهارت‌های سنتی به ما کمک می‌کند تا جوانان را تربیت کنیم، اما در عین حال تداوم واقعی در سبک داشته باشیم."

 

 

 

گردنبند توتی فروتی در حال ساخت - کارتیه

 

در مقابل این پس‌زمینه، این شرکت در حال افزایش ابتکارات برای تقویت آموزش در این مشاغل بسیار ماهر است، به‌ویژه که دوره کارآموزی طولانی است - حدود پانزده سال طول می‌کشد تا به یک جواهرساز خوب تبدیل شود - و بازار جواهرات به سرعت در حال رشد است. کارتیه مؤسسه جواهرات خود را در سال 2002 ایجاد کرد که در یک عمارت خصوصی در مجاورت ساختمانی که کارگاه‌هایش را در خود جای داده است، قرار دارد. دو سال پیش در پاریس، این برند همچنین یک دوره لیسانس دیجیتال یک ساله با Haute École de Joaillerie با حدود بیست کارآموز ایجاد کرد، در حالی که اکتبر گذشته اولین دوره پرداخت (دو سال کارآموزی) را با École راه اندازی کرد. بول. برای افزایش آگاهی جوانان در مورد حرفه های جواهرسازی، در رویداد De(eux)mains du luxe که توسط Comité Colbert سازماندهی شده است، شرکت می کند.

 

 

 

 

 

 

ما هر سال بیش از 100 جوان را برای آموزش کارگاهی در حرفه های جواهرسازی و ساعت سازی به منظور جذب آنها می پذیریم. ما می خواهیم این تعداد را در سوئیس و فرانسه دو برابر کنیم. برای ما این یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ما تقریباً 50 درصد از کارآموزان خود را جذب می کنیم. بهترین راه برای ورود به کارتیه از طریق کارآموزی است."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید