دنیای متاورس و فصل 2024 ، آینده ای نزدیک تر از رگ گردن به ما

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

گرد و غبار اکنون پس از هفته مد Metaverse '23 فروکش کرده است. اما این پیامدها اکنون می تواند ایده مد واقعی و دیجیتال را نقض کند. دقیقا چه اشتباهی رخ داد؟ و یک ایده عمیقاً متضاد از اینجا به کجا می رسد؟

 

عکس های همراه این مقاله توسط نویسنده گرفته شده است. اینستالیشن‌ها، سبک‌ها و ایده‌هایی که آنها به دست می‌آورند، ویژگی خالقانشان باقی می‌ماند. "هفته مد Metaverse" متعلق به برگزار کنندگان آن / Decentraland است. تصویر قهرمان برای این قطعه نظر شامل عناصر تولید شده توسط هوش مصنوعی است.

 

www.theinterline.com/2023/05/09/metaverse-fashion-week-2023-managing-the-fallout/

 

 

 

 

خوراکی های کلیدی:

تعداد شرکت‌کنندگان کم، شبکه‌ای از سهامداران که دارای درآمد محدودی هستند، تجربه کاربری سردرگم، و یک لنگر ناخوشایند (اما اساسی) برای رمزنگاری - هفته مد Metaverse 2023 فرود سختی را تجربه کرد.

بخش‌های مجاور مانند مد دیجیتال اکنون مشتاق هستند تا خود را در مسیری متفاوت و متفاوت از "متاورس" قرار دهند - نه فقط به دلیل MVFW2023، بلکه به عنوان بخشی از عقب‌نشینی گسترده‌تر از واقعیت عملی فعلی و ایده کلی مد متاورس. .

از آنجایی که امکانات نوپای مد دیجیتال برای دیجیتال به سرمایه گذاری عمیق تر در همان ابزارهای سه بعدی مورد استفاده در برنامه های کاربردی دیجیتال برای فیزیکی کمک کرده است، نگرانی هایی وجود دارد که کاهش تورم چشم انداز فرا وجهی ممکن است باعث شود بودجه DPC مجدداً کاهش یابد. ارزیابی شد.

برای تیم‌های بازاریابی، فرصت‌هایی برای نمایش محصولات و غوطه‌ور ساختن مخاطبان جدید در سبک زندگی برند/خرده‌فروشی به این معنی است که دلارهای صرف شده برای ابتکارات متاورس به طور بالقوه می‌تواند بازده قابل قبولی را به همراه داشته باشد اما اجرای فعلی این طرح‌ها نیاز به بهبود واقعی دارد.

با اجرای بهتر، جدایی از حدس و گمان ارزهای دیجیتال، و حتی فراگیری بیشتر و خلاقیت افسارگسیخته، پتانسیل یک رویداد مد در زمان واقعی موفق (و سودآور) وجود دارد، اما ارائه آن احتمالاً به معنای حرکت به سمت موتورهای رندر اصلی و مشارکت های بازی های ویدیویی خواهد بود. اختراع دوباره چرخ.

در پایان ماه مارس، شش عکاس را پشت سر گذاشتم که در حال گذراندن یک سری انیمیشن های از پیش آماده شده بودند و لنزهای خود را به سمت یک فرش قرمز کاملاً خالی نشانه رفتم.

 

پشت آن‌ها ساختمان‌های چند طبقه‌ای قرار داشتند که نشان‌های برندهای معروف و نشریات مهم را در خود داشتند، که در فاصله‌ای بسیار نزدیک به وجود آمدند و از بین رفتند. در آن سوی خیابان مجموعه‌ای از تابلوهای ناقض حق نسخه‌برداری وجود داشت که توطئه‌های مجازی را به ارز در حال مرگ نشان می‌دادند.

 

modpooshan.blogfa.com/?

 

 

 

و اگر خلاصه‌ای بهتر از هفته مد Metaverse 2023 وجود داشته باشد - و شاید ایده مد متاورس به طور کلی - من آن را ندیده‌ام.

 

 

 

 

 

 

دوم انتظار بود. خوب یا بد (و موارد دومی زیادی وجود داشت که من به آنها خواهم رسید) MVFW 2023 نه تنها برای مد متاورس، بلکه در کل مد دیجیتال تبدیل به یک میله برق گیر شد. تقریباً هر کسی را که در زمینه ساخت لباس های دیجیتال یا پوشاندن آواتارهای دیجیتال فعالیت می کند نام ببرید، و آنها واگن خود را - به طور رسمی یا خارج از کتاب - به MVFW متصل کرده اند. چه عاشق مد دیجیتال باشید و چه از آن متنفر باشید، این مکان مکانی بود برای بیان احساس خود یا راه اندازی غرفه خود.

 

(بازیگران اصلی در طراحی، رندر و شبیه‌سازی سه‌بعدی به‌خاطر بی‌صدایی آن‌ها مشخص بودند، اما همانطور که به زودی خواهیم دید، غیبت آن‌ها احتمالاً حرکتی کاملاً حساب شده بود.)

 

این رویداد همچنین در رابطه با ارتباط ریشه‌دار مد دیجیتال با رمزارزها به شیوه‌ای پراکنده مطرح شد. بسته به زاویه‌ای که به آن نگاه می‌کردید، MVFW یا میدانی برای اثبات بازی پوسته گمانه‌زنی NFT و رمزنگاری بود، یا از کل آن گفتگو دور شد. و این تضاد در هسته این رویداد قابل مشاهده بود، که توکن ها را به عنوان یک موتور ضروری برای قابلیت همکاری تبلیغ می کرد، اما همچنین به مردم اجازه می داد لباس های دیجیتال را با کارت های اعتباری خریداری کنند.

 

اما با هر آنچه که بود، به نظر می رسد که MVFW 2023 اکنون به خاطر آنچه که نبود در تاریخ ثبت می شود: موفقیتی با معیارهایی که در ابتدا هدف آن بود.

 

همه زمین می خوریم

 

در مقایسه با رویداد مشابه در سال 2022، تعداد کل شرکت کنندگان برای MVFW 2023 نسبت به سال گذشته 70 درصد کاهش یافت و به مجموع 26000 نفر رسید. و حداکثر تعداد کاربران همزمان پلتفرم میزبان اصلی، Decentraland، در طول اوج رویداد، حدود 1000 بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

نیازی به گفتن نیست، مجریان علاقه مند به صحبت در مورد معیارهای دیگر در خلاصه رسمی و دیگر ارتباطات پس از نمایش بودند - در عوض، به شدت به توانایی رویداد برای استقبال و توانمندسازی افرادی که قبلا از اکوسیستم مد بسته حذف شده بودند، تکیه می‌کردند. . اگرچه همین خلاصه با اشاره به اینکه 50٪ از شرکت کنندگان امسال به Decentraland تازه وارد بودند، به طور ناخواسته این واقعیت را آشکار می کند که از 100000 نفری که به MVFW 2022 هجوم آوردند، 87000 فکر نمی کردند ارزش بازگشت را داشته باشد... احتمالاً پیامی که سازمان دهندگان در نظر داشتند نبود. برای انتقال، اما به هر حال رقمی گویا است، زیرا نشان می دهد که یک قرار گرفتن برای بسیاری از افراد کافی بود.

 

برای زمینه، یک رویداد زنده خیمه شب بازی در Fortnite می تواند بیش از 10،000،000 بازیکن همزمان را جذب کند (در بسیاری از نمونه ها تقسیم شده است)، به این معنی که بهترین حضور تک نفره MVFW 2023 0.01٪ از مخاطبان همزمانی را تشکیل می دهد که انتظار داریم از یکی از رسانه های اصلی Epic ببینیم. همکاری ها

 

 

هفته مد Metaverse (که از اینجا به MVFW کوتاه شده است) یک ابتکار چندملیتی، چند برند و چند پلتفرم است که طی چند روز گسترش یافته است، به چند دلیل در ماه گذشته به سرفصل های تجارت تبدیل شده است.

 

 

 

 

 

اولین مورد بازاریابی بود. قبل از این رویداد، برگزارکنندگان کار قابل توجهی را برای معرفی برندهای بزرگ انجام داده بودند: آدیداس، دیزل، کوچ، DKNY، دولچه و گابانا. و در مراحل اولیه نمایش، فرار از این احساس سخت بود که این - سال دوم MVFW - قرار است "یک چیز" باشد. با بزرگ T. بحث های پنل به ریاست Vogue، Threedium، و The Fabricant. نمایش های مد مجازی و فعال سازی از آن برچسب های فوق الذکر و بسیاری موارد دیگر. محتوای مد واقعی؛ مکان غیر واقعی حال، آیا عادلانه است که یک ایده نوپا را، در دومین سفر خود، با معیار یکی از بزرگترین مکان های تفریحی جهان قضاوت کنیم؟ نه واقعا.

 

به همین دلیل است که در MVFW 2023 کمی متفاوت از آنچه در جاهای دیگر دیده اید است. من خیلی کمتر به رویداد در انزوا (یا حتی در زمینه) اهمیت می‌دهم تا به آنچه که این همه خبر از آینده دارایی‌های دیجیتال و ارائه بی‌درنگ در مد می‌دهد.

 

کاهش تعداد کاربران این برنامه خاص، و نحوه قرار گرفتن آن‌ها در چشم‌انداز وسیع‌تر رویدادهای هم‌زمان، خودشان صحبت می‌کنند اما به‌تنهایی قضاوت می‌کنند، آنها همچنین یک مطالعه موردی چشمک‌زن از تنها یک اتاق در خانه‌ای از کارت هستند که به نظر می‌رسد. به طور فعال به طور کامل در حال فروپاشی است و به طور بالقوه نزدیکترین همسایگان خود را به زیر می کشد.

 

 

 

 

 

 

و با وجود گرد و غباری که امروزه به طور فعال در اطراف ما نشسته است، به نظر می رسد زمان آن رسیده است که بپرسیم آیا MVFW به دلایلی که خودش ساخته شکست خورده است یا اینکه آیا کل ایده مد متاورس ذاتا بد است.

 

زیرا پاسخ به این سوال پیامدهایی برای نحوه تفکر برندها نه تنها در مورد استراتژی های فرا وجهی خود - که بسیاری از آنها در حال حاضر پس از تبدیل شدن به چاله های بی انتها در ترازنامه های شرکت بسته شده اند - بلکه انگیزه پشت استراتژی های تولید محصول دیجیتال گسترده تر آنها را نیز خواهد داشت.

 

اینگونه درباره اش فکر کن. ایده متاورس به عنوان یک موج غیرقابل اجتناب و تندرو، و مکانی که برندها می‌توانند به سرعت از نمایش‌های دیجیتالی محصولات خود کسب درآمد کنند، نقطه‌ای بود که برخی از شرکت‌ها به آن نیاز داشتند تا بیشتر از سود خود را به سمت تولید آن لباس‌های دیجیتال در مقیاس برگردانند.

 

 

 

 

همه خیلی سریع از این ایده که متاورز در حال آمدن است - و سریع می آید هیجان زده شدند. و در فرآیند آن شور دیجیتالی برای دیجیتال، استراتژی‌های دیجیتال برای فیزیکی (یعنی ابتکاراتی که در آن ابزارهای دیجیتال، پارچه‌های دیجیتال و غیره در خدمت ساده‌سازی و دگرگونی ایجاد محصولات نهایی فیزیکی به کار گرفته می‌شوند) بسیار مورد نیاز بود. تقویت

 

این بدان معناست که پیامدهای MVFW 2023 ممکن است مستقل نباشد. همانطور که در اولین گزارش DPC ما از اواخر سال 2022 نشان داده شده است، این امکان را دارد که نه تنها به سایر سرمایه گذاری های مد متاورس، بلکه در سایر مناطقی که دارایی های دیجیتال و رندر زمان واقعی ارزش خود را ثابت کرده اند نیز گسترش یابد.

 

و در نتیجه، آن دلارهای اضافی که روند صعودی به سوی متاورس به داخل DPC به‌عنوان یک کل می‌رفت، ممکن است خشک شوند. واضح است که نتیجه بسیار بدی برای صنعت مد است که اخیراً به نقطه عطف واقعی برای ایجاد محصول دیجیتالی واقعی و در سطح سازمانی رسیده است.

 

 

نصب ALTR در MVFW2023. اسکرین شات توسط بن هانسون. همه سبک ها و دارایی های حق نسخه برداری در مالکیت صاحبان آنها باقی می ماند.

همین نگرانی در پایان مصرف کننده نیز صادق است. یک برداشت منفی از MVFW می تواند به راحتی نظر هر کسی را در مورد مد واقعی و دیجیتال برای مدت طولانی رنگ کند. «لباس دیجیتال؟ من آن را امتحان کردم، و آن را دوست نداشتم» فقط بیانیه ای در مورد (غیر) چسبندگی خود MVFW نیست، بلکه در مورد کل چشم انداز ابزارها، فرصت ها و ایده هایی است که شروع به ادغام در اطراف دارایی های دیجیتالی کرده اند که طول عمر آنها هیچ است. نیاز به پایان بیشتر در نقطه تولید.

 

 

 

 

 

 

اخیراً، ویژگی‌ای را منتشر کردیم که بررسی می‌کند پست‌های هدف برای متاورس چگونه حرکت می‌کنند، و به صراحت می‌پرسیم که آیا برندها باید تلاش کنند تا به همین ترتیب ادامه دهند یا خیر. در آن قطعه، نقل قولی را از شرکتی دریافت کردیم که حضور عمده ای در MVFW 2023 داشت، که به طور ثبتی گفته بود که مد دیجیتال و مد متاورس را به گونه ای می بینند که اکنون در مسیرهای متفاوت و متفاوتی قرار دارند و یکی می تواند از دیگری بیشتر زنده بماند. . و خواندن این نقل قول اکنون به عنوان چیزی جز تلاش برای جدا کردن ایده ای که هنوز در حال فرار است - و هنوز سرمایه گذاری را تضمین می کند - از ایده ای که به نظر می رسد در یک مارپیچ رو به پایین است، دشوار است.

 

و در حالی که ساده لوحانه است که بگوییم شرکتی در مقیاس نایک در پاسخ به بچه های نسبتاً کوچکی مانند MVFW 2023 هر کاری انجام می دهد، Business of Fashion تجزیه و تحلیل محکمی از این که چرا پلتفرم «کلکسیونی دیجیتال» آن برند از ذکر صریح ارزهای رمزنگاری شده اجتناب می کند منتشر کرد. NFT ها توشه ای که این اصطلاحات با خود می کشند محسوس است.

 

اما با وجود همه اینها، من معتقد نیستم که ایده یک رویداد مد دیجیتال که صرفاً در یک یا چند موتور بلادرنگ وجود دارد، ذاتاً معیوب باشد. من فکر می کنم مشکل MVFW مشکل دید نبود، مشکل اجرا و انتخاب پلت فرم ضعیف بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بنابراین در نیمه آخر این مقاله می خواهم چند کار را انجام دهم:

 

توضیح دهید که چه کارهایی در مورد MVFW 2023 چه از نظر فنی و چه از نظر فرهنگی کار نکرد.

بررسی کنید که آیا توجیه تجاری قابل قبولی برای اجرای یک مفهوم مشابه وجود دارد یا خیر، خیلی بهتر، تا به ایده مد بلادرنگ و دیجیتال کمک کند تا چمدان را از بین ببرد.

در نظر بگیرید که سرمایه گذاری ممکن است از کجا باشد برای یک تلاش تازه در یک رویداد مد دیجیتال، و سود و زیان کجا باید باشد.

خوب، بد، و پست اخلاقی

 

بیایید ابتدا خوبی ها را از سر راه برداریم. نه فقط به این دلیل که فهرست کوتاه‌تر است، بلکه به این دلیل که معتقدم یک ایده اصلی در اینجا وجود دارد که نه تنها قابل نجات نیست، بلکه ارزشمند است.

 

یکی از وعده‌های اصلی طراحی سه‌بعدی و خلق دیجیتال همیشه این بوده است که راه‌هایی را برای افرادی باز می‌کند که - به دلایل مختلف - از اکوسیستم مستقر مد بسته شده‌اند. و در حالی که این قطعاً برای آسان‌تر کردن افراد برای بالا رفتن از شیب تقریباً عمودی برای ایجاد مد فیزیکی صادق است، وقتی صحبت از مد فقط دیجیتالی به میان می‌آید، درها کاملاً باز هستند - و هر کسی از آن استقبال می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وقتی برای یک خروجی تمام دیجیتال طراحی می کنید، همه چیز پیش می رود. این به نوعی شهرت مد دیجیتالی بودن "بیش از حد وحشی" یا بسیار دور از واقعیت است، اما واقعاً این موضوع به نوعی است. هدف در اینجا طراحی برای خروجی فیزیکی نیست و رک و پوست کنده باید بسیاری از تارهای عنکبوت را از بین ببرد. به نظر من، هدر دادن یک رسانه جدید است اگر تمام مدهایی که با محصولات فقط دیجیتالی انجام می‌شد، تکرار همان کاری بود که در گذشته به صورت فیزیکی انجام می‌شد، و اگر تنها جمعیتی که دعوت شده بود، رسانه‌ای بود که قبلاً اجازه استفاده از آن را داده بودیم. بخش

 

در عمل، در MVFW 2023، به نظر می رسد که این درب باز واقعاً به فراگیری بیشتر و جرقه ای متفاوت از خلاقیت جامعه تبدیل شده است که در نوع متفاوتی از هفته مد دیده بودیم. آیا فکر می کردم همه چیز در نمایش خوب است؟ قطعا نه. چیزهای زیادی بود که دوست نداشتم. و حتی همه آن چیزی نبود که من خیال پردازی می کردم.

 

اما این اشکالی ندارد. من در هیچ هیئت داوری مد دیجیتال نیستم - احتمالاً به چند دلیل - و بیشتر مواردی که این سازندگان جدید، نوظهور و تجربی به نمایش گذاشتند حداقل در سطح محصول یا در ارائه و تجربه ایجاد شده در اطراف متفاوت بود. آی تی. و ناهمگونی ارزش جشن گرفتن و پرورش در هر زمان را دارد - به ویژه وقتی که جرقه یک ابتکار جدید را تشکیل می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

نصب آدیداس در MVFW 2023. تصویر صفحه توسط بن هانسون. همه سبک ها و دارایی های حق نسخه برداری در مالکیت صاحبان آنها باقی می ماند.

و این فقط سازندگان جدید نبودند که پاکت ارائه را تحت فشار قرار دادند. برندهای تثبیت شده - به ویژه آدیداس و کوچ - کارهای زیادی برای ایجاد تجربیات قانع کننده با مجموعه بسیار محدودی از ابزارهایی که در اختیار داشتند انجام دادند. نصب کیسه تابی غول چرمی آمریکایی احتمالاً نقطه برجسته آنچه در دسنترالند به نمایش گذاشته شده بود، بود، زیرا این فقط یک بازسازی واقعی از یک نصب فیزیکی نبود. این چیزی متفاوت بود، که فقط واقعاً می‌توانست به صورت دیجیتالی انجام شود.

 

اما اشتباه نکنید، دسنترالند به هر دو گروه از سازندگان نقاشی بسیار زمختی داد تا با آنها کار کنند. از پاپ‌این فاحش گرفته تا منوها و اعلان‌های تعاملی که به نظر می‌رسید دهه آخر طراحی رابط انسانی را نادیده می‌گرفت، عمل اصلی تعامل با Decentraland - که خود لایه اولیه‌ای بود که کاربران مجبور بودند به خود MVFW دسترسی پیدا کنند - موانعی در مورد قابلیت استفاده و زیبایی شناختی ایجاد کرد. در هر چرخش.

 

 

 

 

 

 

 

 

و حتی با وجود اینکه هم نام‌های بزرگ و هم طراحان جدید توانستند ظاهری جالب و تجربه‌های بدیع در موتور ایجاد کنند، همه این‌ها به یک سبک بصری پایبند بودند که به نوعی توانستند هم ناسازگار و هم در کل غیرجذاب باشند - به یکباره. حداقل به چشم من.

 

با این حال، آن پالت خلاق محدود و آن رمپ سنگی UX تنها بخشی از مشکل بود. از آنجا که مسائل Decentraland بسیار عمیق‌تر است، و انباشتگی آن با حدس و گمان‌های ارزهای دیجیتال، کل رویداد را تحت تأثیر قرار داده است.

 

 

 

 

 

 

 

برای تسهیل مبادله زمین مجازی و کالاهای مجازی، Decentraland یک توکن بومی به نام MANA دارد که در زمان نگارش این مقاله 90 درصد از قیمت اوج خود در اواخر سال 2021 کاهش یافته است. یک مهمان، بدون گره زدن کیف پول رمزنگاری به یک حساب، اگرچه فرآیند ورود به سیستم Decentraland روشن می‌کند که این تجربه مورد نظر نیست. برخی از رویدادها نیز دارای توکن بوده و فقط برای افرادی قابل دسترسی بودند که NFT ها را قبل از خود نمایش، ضرب کرده و به فروش رسانده بودند. و میزبان‌های رویداد همچنین برای اجاره زمین‌هایی که تأسیسات MVFW روی آن‌ها قرار داشتند، - احتمالاً مستقیماً در MANA یا با یک ارز رمزنگاری محبوب‌تر - پرداخت کردند.

 

همه اینها باید نشان دهند که هرگونه جدایی بین MVFW 2023 و ارزهای دیجیتال / NFTها یک جدایی مصنوعی است. ممکن است پس از شرکت NFT خریداری نکرده باشید یا از آن استفاده نکرده باشید، اما واقعیت این است که پلتفرم در قلب رویداد به معنای واقعی کلمه برای هدایت این نوع تراکنش ها ساخته شده است.

 

آیا آن مشکلی دارد؟ بستگی به این دارد که کجا ایستاده اید. و اگر چه این رویه ژورنالیستی مشکوک است که موضع داشته باشید، من موضع خود را به شما می گویم.

 

 

 

 

 

 

 

 

Decentraland به عنوان اولین دنیای مجازی متعلق به کاربران آن اعلام شده است. این در یک نگاه نجیب به نظر می رسد، اما حتی یک نگاه کمی عمیق تر نشان می دهد که این ایده به سرعت به زمین بارونیسم، حدس و گمان پولی، و کلاهبرداری آشکار تبدیل می شود. منظور من فقط این نیست که به معنای تئوریک و مجزا باشد. تنها یک «خیابان» دورتر از طرح مدیریت شده MVFW شما را به غرب وحشی از مردم می‌برد که زمین‌ها و پروژه‌های کریپتو را دنبال می‌کنند. دست‌کم گفتن اینکه یک مسیر اشتباه کوچک انتخاب کردم و مجسمه‌ای غیرمدل از ماریو را پیدا کردم که به من می‌گفت از مالک یک قطعه بخرم - که احتمالاً اگر آن زمین را در زمان MANA بخرند، در اعماق چاله است. "ماه" بود.

 

اما حتی اگر جنبه تاریک رمزارز و نقض IP که فقط خارج از دوربین اتفاق می‌افتد را نادیده بگیریم (به هر حال، یک رویداد مد حضوری مسئول مستاجرین آن طرف جاده نیست) من شخصا ایده اصلی گمانه زنی زمین مجازی مبتنی بر رمزارزها از نظر اخلاقی ورشکسته است. اگر بهترین کاری که ما به‌عنوان یک گونه می‌توانیم با فضای دیجیتال انجام دهیم این است که آن را بیرون بیاوریم، آن را اجاره کنیم، آن را بفروشیم یا روی آن چمباتمه بزنیم، در این صورت این هم نشان دهنده کمبود تخیل و هم فقدان همدلی و همدردی است.

 

 

 

 

 

ما در دنیای اوج کمبود اینجا زندگی می کنیم، در زندگی واقعی، به طوری که در دنیای مجازی به عنوان یک مفهوم اساسا پوسیده به نظر می رسد. و ایده تلاش برای ساختن آینده ای فراگیرتر برای مد دیجیتال در راس آن، در سطح ایدئولوژیک و همچنین در سطح عملی شکسته شده است.

 

مردم - و دارند - با من بحث می کنند که من تصویر بزرگی را در اینجا نمی بینم و مردم از تزریق ایده ها و ایده آل های Web3 به مد دیجیتال فقط به این دلیل که خطرناک و ناشناخته هستند می ترسند. این ممکن است تا حدی درست باشد ریسک پذیری هرکسی متفاوت است اما اگر اینطور است، سوالی که می پرسم این است که چرا مد دیجیتال باید در امور مالی غیرمتمرکز لنگر بیاندازد، اگر دومی تا این حد بد است؟ اگر دستیابی به قابلیت همکاری دارایی‌ها کاملاً به استفاده از توکن‌های کریپتو با ریسک ذاتی بستگی داشته باشد، پذیرش کم به دلیل تنوع پروفایل‌های ریسک تقریباً اجتناب‌ناپذیر است، که در عوض به دلایل تجاری و رفتاری منجر به فقدان قابلیت همکاری خواهد شد.

 

 

 

 

 

اکنون، هیچ موتور دیگری با جاه طلبی در متاورس به همان میزان با حدس و گمان ارزهای دیجیتال مرتبط نیست. پلتفرم هایی مانند Spatial، Emperia، و Artificial Rome’s Soil دلایل بسیار مفیدتری برای ایجاد فضاهای سه بعدی دارند که هیچ یک از چمدان های مشابه را حمل نمی کنند. و در حالی که برخی از آن‌ها دقیقاً خود را خیلی بهتر در زمینه‌های قابلیت استفاده تبرئه نمی‌کنند (به طور مشکوکی بر روی سخت‌افزار خوب اجرا می‌شوند، یا بی‌هوده الگوهای حرکتی اولیه آواتار و دوربین را اختراع می‌کنند)، آنها چشم‌انداز آینده بسیار بهتری را نسبت به Decentraland نشان می‌دهند، حتی اگر اینطور باشند. تنها بخش کوچکی از منظره MVFW.

 

 

برای ترسیم خط نهایی زیر همه اینها، مهم است که به خاطر داشته باشید که داشتن یک دنیای بی‌درنگ که به خوبی اجرا می‌شود، ظاهر خوبی دارد، و به راحتی می‌توان آن را پیمایش کرد، باید برای هر تلاش جدی برای تحقق چشم‌انداز مد متاورس، شرط جدول باشد. و حتی اگر کل معضل کریپتو را کنار بگذاریم، MVFW 2023 در درجه اول بر روی پلتفرمی میزبانی شد که در همه این زمینه ها کوتاهی داشت.

 

خط پایین (کمتر).

 

ما تاکنون چیزها را از دیدگاه کاربر در نظر گرفته‌ایم، اما اگر به یک دیدگاه تجاری روی بیاوریم، آیا اوضاع بهتر به نظر می‌رسد؟ یا آیا برندها به سرمایه گذاری های خود در متاورس نگاه می کنند و از خود می پرسند که این پول را برای چه خرج کرده اند؟

 

این ممکن است مانند یک سوال کوچک به نظر برسد، اما در واقع یک سوال بسیار اساسی است. حضور در متاورس (یا در MVFW 2023) قرار است چه کاری انجام دهد؟ برای کیست؟ چه کسی قبض را پرداخت می کند؟ و ترازنامه چه کسی دارای بازده قابل اندازه گیری است؟

 

برای شروع پاسخ به آن، به ارقام مشخصی نیاز داریم که به سختی به دست می آیند. اما ما می‌توانیم به یک حساب پایه ضربه بزنیم.

 

بر اساس تجزیه و تحلیل قبل از نمایشگاه، برندها و غرفه داران 5000 دلار به بالا برای رزرو فضا در طول MVFW 2023 پرداخت کردند. بر اساس نقشه نمایشی خود MVFW، حدود 30 غرفه‌دار در فضاهای اصلی شرکت کردند و جریان درآمدی را در شمال ایجاد کردند. 150,000 دلار، که آشکارا بین مالکان مجازی مختلف و سایر سهامداران تقسیم شده است.

 

 

 

 

ارقام دلاری برای فروش محصولات دیجیتال خود برای رویداد 2023 منتشر نشده است، اما نمایشگاه 2022 میزبان حدود 77000 دلار ارزش معاملاتی بود که از غرفه داران به شرکت کنندگان منتقل می شد. (مشخص نیست که آیا این عامل در کارمزد گاز برای تراکنش‌های ارز دیجیتال است یا خیر). با توجه به کمبود قابل توجه شرکت کنندگان در سال جاری، یک برآورد خیریه می تواند این ارقام تراکنش را به نصف کاهش دهد. از آنجایی که حضور رایگان بود، هیچ مهمانی از فروش «بلیط» خارج از جلساتی که قبلاً ذکر کردم، که نشان دهنده کسب درآمد غیرمستقیم است، پول ایجاد نکرد.

 

 

نصب فابریکانت در MVFW 2023. تصویر صفحه توسط بن هانسون. همه سبک ها و دارایی های حق نسخه برداری در مالکیت صاحبان آنها باقی می ماند.

بنابراین، برای طراحان نوظهور، فرصت فروش وجود داشت - البته برای مخاطبان بسیار کمتری نسبت به سال گذشته. اما برای برندهای بزرگی که در آن شرکت کردند، MVFW 2023 - و به طور کلی ایده مد متاورس به طور کلی - به وضوح بیشتر یک بازی تبلیغاتی است تا معامله ای. این بدان معناست که بازده به جای دلار، با کره چشم اندازه گیری می شود.

 

 

 

 

 

بر این اساس، اگر فرض کنیم که یک برند هزینه اجاره زمین در نمایشگاه را پرداخت کرده است، و حتی نیمی از کل شرکت‌کنندگان از نصب آن‌ها عبور کرده‌اند، این نشان‌دهنده هزینه کمتر از یک دلار برای رسیدن به یک مشتری است. که در شرایط سنتی هزینه به ازای هر کلیک بد نیست.

 

و به همین دلیل است که، با وجود موانع متعددی که قبلاً بیان کردم، بخش‌های بازاریابی برندهایی که در MVFW و خارج از آن، در سایر سناریوهای بلادرنگ) نشان دادند، ممکن است دیدگاه خیرخواهانه‌تری نسبت به کل ماجرا داشته باشند. نسبت به سایر شرکت کنندگان و ناظران.

 

در واقع، در حال حاضر شواهدی وجود دارد که نشان می دهد عقب نشینی عمومی متاورس به بخش های بازاریابی نرسیده است. و این ایده وجود دارد: نشان دادن محصولات یا عناصر سبک زندگی برند، به روشی همه جانبه و در زمان واقعی هنوز هم نزدیکترین مشابه خود را در بازاریابی سنتی دارد. تبلیغات چگونه درجه بندی می شود؟ در مورد موفقیت آن در دستیابی و جذب مصرف کنندگان موجود و بالقوه - و تنها بعداً، از طریق کانال های اثبات شده، در مورد تبدیل. اگر از متاورس برای فروش کالاهای دیجیتال استفاده نمی‌کنید، بلکه برای ایجاد یک ساحل جدید برای تبلیغات استفاده می‌کنید، آن‌وقت بازدهی شما به طور معناداری در قرار گرفتن در معرض سنجیده می‌شود.

 

 

 

 

 

 

اما وقتی در این سطح به مد متاورس فکر می‌کنیم - به عنوان یک فلش دیگر در تلنگر تبلیغاتی - پس منصفانه و منطقی است که در مورد چگونگی بهینه‌سازی هزینه‌های بازاریابی فکر کنیم. زیرا اگر MVFW 2023 بتواند بازده تبلیغاتی قابل قبولی را ارائه دهد، علیرغم تمام حاشیه‌های ناهموار، مخاطبان پرشور و انجمن‌های رمزنگاری آن، تحقق بهتر همان ایده چگونه می‌تواند باشد؟

 

 

یافتن ارزش در آینده مد متاورس

 

در اینجا من راه رو به جلو برای مد متاورس را می بینم، خواه کل ایده مد دیجیتال همراه با آن باشد، یا اینکه در مسیری جداگانه ادامه یابد.

 

برندهای کوچک و طراحان نوظهور باید به نمایش خود در رویدادهای واقعی و دیجیتال عمده فروشی و فروش مصرف کننده ادامه دهند. و اگر آن رویدادهای دیجیتالی بتوانند دروازه رمزنگاری را از بین ببرند و تجربه کاربر را به میزان زیادی بهبود بخشند، شانس بسیار بیشتری برای معکوس کردن روند نزولی خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

با این حال، برندهای بزرگ‌تر ممکن است هزینه‌های خود را به مشارکت، فعال‌سازی و تجربیاتی که از موتورها و ویژگی‌های بازی ویدیویی موجود در زمان واقعی استفاده می‌کنند، در نظر بگیرند. وقتی دلارهای تبلیغاتی ارز هستند، فلسفه باید این باشد که آنها را برای دستیابی به بزرگترین مخاطبان در جمعیت هدف خود خرج کنید. و این بدان معناست که مشتریان را در جایی که قبلاً هستند ملاقات کنید (در بازی های ویدیویی) به جای حدس و گمان در مورد جایی که ممکن است - یا ظاهراً ممکن است - نباشند.

 

برخلاف پلتفرم‌های مختلفی که برای تبدیل شدن به «متاورس» رقابت می‌کنند و در این فرآیند چمدان‌های خود را با خود می‌کشند صنعت بازی‌های ویدیویی بالغ تجاری، از نظر فنی اصلاح‌شده و بسیار محبوب است. مخاطبان آن مرتبه‌ای بزرگ‌تر هستند، رمپ‌های آن به شکل آینه‌ای صاف شده‌اند، و مدل‌های تجاری آن (عمدتا) توسط NFT‌ها آلوده نشده‌اند.

 

 

 

 

 

 

اسکرین شات توسط بن هانسون. همه سبک ها و دارایی های حق نسخه برداری در مالکیت صاحبان آنها باقی می ماند.

بازی‌های ویدیویی واقعی، در حال حاضر، تقریباً هر کاری را که پلتفرم‌های متاورس وعده می‌دهند، بهتر انجام می‌دهند. و آنها هیچ یک از مشکلاتی را که در حال حاضر گریبانگیر پلتفرم هایی مانند Decentraland شده و به طور فعال کاربران را از خود دور می کند، به ارث نمی برند. و تصادفاً، بازی‌های ویدیویی اکنون تقریباً به طور قطع بزرگ‌ترین شکل سرگرمی مصرف‌کننده هستند بدون نیاز به هیچ‌کدام از مواردی که در گذشته به آن اعلامیه ملحق می‌کردم.

 

مد بی‌درنگ می‌تواند - عملا، امروز، نه فقط در تئوری - تمام امکانات و پتانسیل‌های فراگیری را که MVFW 2023 وعده داده بود، محقق کند، اما با ابزارهای خلاقانه‌تر، تجربیات کاربری بهتر و مخاطبان بیشتر.

 

و به طور خلاصه، این همان احساسی است که من اکنون پس از فرونشستن غبار واقعی دارم. من معتقدم که یک رویداد مد دیجیتال واقعاً خوب، همهجانبه و بی‌درنگ در آینده نزدیک برگزار می‌شود. این ایده دارای پاهایی است. اما برای تحقق واقعی این چشم انداز - و به حداکثر رساندن بازده برای مارک ها، طراحان و کاربران - آن رویداد به احتمال زیاد نیاز به اجرای یک موتور رندر بلادرنگ مستقر، خارج از قفسه و بالغ دارد، نه یک موتور بر پایه های بسیار متزلزل و مشکوک ساخته شده است.

 

آیا من در مورد آنچه که به نظر می رسد تلاش جدی برای انجام کاری جدید بسیار سختگیرانه بوده ام؟ شاید. اما گاهی اوقات یک آزمایش شکست خورده - به ویژه آزمایشی که در سطح پلتفرم اصلی دارای نقص است - تمام چیزی است که لازم است شرکت ها، سازندگان و مصرف کنندگان را به یک ایده خوب ترغیب کند، حتی اگر تیم های بازاریابی همچنان خط را حفظ کنند.

 

 

 

 

 

 

و مهمتر از همه، من در واقع به این باور دارم که آینده مد در زمان واقعی و همه جانبه باشد. و من فکر می‌کنم که آینده سزاوار اجرای بهتری است - به‌ویژه اگر ظاهر بیرونی آن به توجیه سطح سرمایه‌گذاری مستمر در ایجاد محصول دیجیتالی عمیق‌تر و گسترده‌تر در سطح سازمانی کمک کند، به‌جای اینکه به طور بالقوه بارندگی بر آن وارد شود.

سبد خرید