جف بزوس و فرماندار برزیلی ( 2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

فرماندار ایالت آمازوناس برزیل از جف بزوس می خواهد که حق امتیاز استفاده از نام آمازون را بپردازد.
او ویدیویی را در اینستاگرام منتشر کرد که بزوس را از منظر جنگل بارانی آمازون خطاب کرد.
در این ویدئو آمده است: "اگر شرکت شما از همه ارزشمندتر است، من می گویم قیمتی ندارم."

فرماندار ایالت آمازوناس برزیل از جف بزوس می‌خواهد به خاطر استفاده از نام جنگل بارانی برای شرکتش حق امتیاز بپردازد.

 

 

ویلسون لیما به خبرگزاری برزیلی O Globo گفت: "آمازون از نام آمازوناس استفاده می کند، از نام آمازونیا استفاده می کند. چقدر برای این کار می گیریم؟ ما می خواهیم بدانیم."

لیما گفت که قصد دارد این موضوع را در اجلاس آب و هوای COP28 که در دبی برگزار می شود، مطرح کند.

این سیاستمدار همچنین پیام خود را به اینستاگرام ارسال کرد و ویدیویی را به اشتراک گذاشت که بزوس را از منظر جنگل های آمازون خطاب می کند: "شما میلیون ها محصول را تحویل می دهید و بزرگترین پارک لجستیکی را در جهان دارید. و من؟ من هوای کل سیاره را تمیز می کنم و من بزرگترین تنوع زیستی و جنگل های بارانی جهان را دارم."

گفت: "اگر شرکت شما از همه ارزشمندتر است، من می گویم که من بی ارزش هستم، و از آنجایی که شما از نام من استفاده می کنید و من هرگز چیزی از آن به دست نیاورده ام، از شما دعوت می کنم برای شناخت بهتر به اینجا بیایید، جف." راوی، به زبان پرتغالی.

 

 

 

جنگل‌های بارانی آمازون را گاهی «ریه‌های» زمین می‌نامند، زیرا مقادیر زیادی دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند، یک گاز گلخانه‌ای که به گرمایش جهانی کمک می‌کند.

همچنین شامل 10 درصد از گونه های جانوری شناخته شده در جهان است و بیوم آمازون حدود 2.5 میلیون مایل مربع یا تقریباً 9 برابر اندازه تگزاس را پوشش می دهد.

طبق گزارش صندوق جهانی حیات وحش، جنگل‌زدایی منجر به از بین رفتن تقریباً یک پنجم جنگل‌های بارانی در 50 سال گذشته شده است.

 

 

 

 

 

دارایی خالص بزوس در سال جاری 64 میلیارد دلار افزایش یافت و به 171 میلیارد دلار رسید و او را به دومین فرد ثروتمند جهان بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ تبدیل کرد. شرکتی که او تأسیس کرد و ارزش آن 1.5 تریلیون دلار است، به نام رودخانه آمازون نامگذاری شد.

بنیانگذار میلیاردر در سال 2020 10 میلیارد دلار به صندوق زمین بیزوس خود برای مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک کرد. در ماه ژوئن، صندوق با لئوناردو دی کاپریو همکاری کرد تا یک طرح 200 میلیون دلاری برای حفاظت از جنگل های بارانی آمازون راه اندازی کند.

روز شنبه، برزیل از صندوق جدید 205 میلیون دلاری برای حفظ جنگل های بارانی آمازون در اجلاس COP28 رونمایی کرد.

 

 

 

 

 

 

سبد خرید