نکاتی مهم در مد پایدار در سال ( 2024 )

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

مد پایدار یکی از موضوعات بسیار مورد بحث سال 2023 است. ظهور پایداری با آگاهی مصرف کنندگان، آن را به موضوعی حیاتی تبدیل کرده است. در نتیجه، تغییر زیادی در تقاضا برای پوشاک پایدار رخ داده است که یکی از آنها انتظار مشتریان از برندهای مد است که مد آهسته را اجرا می کنند. بنابراین، برندها و همچنین مشتریان باید بدانند که رویدادهای مهم در مد پایدار در سال 2024 چه اتفاقی می افتد.

 

 

 

 

 

در اینجا  نکاتی در مورد مد پایدار در سال 2024 وجود دارد که به آنها می پردازیم.

شفافیت و زنجیره تامین آتی مد با افزایش تقاضا برای پایداری مواجه است و مصرف کنندگان نیز از برندها شفافیت می خواهند. در مقاله Vogue، "در اولین کنفرانس مد احیا کننده که در آستانه هفته مد لندن برگزار شد، گروهی از کارشناسان پایداری چشم انداز خود را ارائه کردند". این رویداد چند بیانیه مهم مانند افزایش تولید مد به میزان 75 درصد تا سال 2030 داشت، اما بر حمایت از کارگران زنجیره تامین نیز تاکید داشت. با سناریوی کنونی که کارگران با رفتار ناعادلانه، نابرابری جنسیتی و زندگی در شرایط نامساعد محیطی در با آن روبرو هستند مورد بررسی و تصمیم گیری قرار میگیرد. شاخص شفافیت انقلاب مد نشان می‌دهد که 99 درصد از 250 برند مورد بررسی، درصد کارگران زنجیره تامین خود را که با دستمزد نا عادلانه زندگی می‌کنند را فاش نمی‌کنند.

 

 

 

 

Greenwashingبراساس گزارشی و در غربالگری اخیر نشان می دهد که حدود 40 درصد از صنایع نساجی، پوشاک و کفش می توانند ادعای نادرستی داشته باشند. در مقاله‌ای توسط Greenspace، با رشد پایداری، موضوع شستشوی سبز حتی برای مارک‌های معروف بسیار مهم می‌شود. برندهایی از جمله Mango ،H&M Conscious، Zara Join Life، Primark، Decathlon Ecodesign، و Tesco F&F که به طور صادقانه ساخته شده اند نیز در منطقه خطر greenwash قرار دارند.

 

 

 

 

 

تغییر مواد ،

 آینده منسوجات این بخش با بکارگیری آزمایشهای مختلف و با پیشرفت فناوری رشد کرده است. با تقاضای مد پایدار، جنس پارچه ها نیز دستخوش تغییراتی می شود. مطالعه‌ای توسط WGSN فعالیت‌های عمده‌ای را مشخص می‌کند که تا سال 2024-25 انجام می‌شود که برخی از آن‌ها شامل جایگزین های مصنوعی تجدید پذیر، مد اخلاقی معتبر با جایگزین‌های پشم حیوانات و عایق‌های الیافی با پایه گیاهی هستند.

 

گزینه‌های اجاره در حال گسترش هستند اتاق‌های لباس‌های اجاره‌ای در حال رشد است زیرا مصرف‌کنندگان نسبت به انتخاب‌های خود آگاه‌تر می‌شوند. فصل عروسی یا جشن به ویژه رشد چشمگیری داشته است. با تغییر سریع مد و روندهای سریع مد، اجاره مقرون به صرفه ترین روشی است که مصرف کنندگان تمایل به انتخاب آن دارند. رونق دیجیتال و تجارت الکترونیک نیز آن را برای دسترسی آسان آن راحت کرده است. برندها اکنون از اجاره به عنوان یکی از اصلی ترین فرصت های تجاری خود استفاده می کنند.

 

 

 

 

 

مصرف‌کنندگانی که بیشتر برای افزایش و مدیربت مالی خود بازیافت را انتخاب می‌کنند و زباله‌های صنعت نساجی و پوشاک راه‌حلی برای بهبود مالی و حفظ محیط زیست خود می دانند، یعنی چرخه‌سازی با کیفیت. از آنجایی که مواد اولیه به وفور وجود دارد زمینه گسترش آن در 5 سال آینده بسیار زیاد می کند. برندهایی مانند Doodlage، Rassleela، The Second Life و Patch over Patch از جمله پیشگامان در این قلمرو مد هستند. بازیافت دیگر فقط یک روند نیست، اتحادیه اروپا آن را تشویق می‌کند که بالا بردن استفاده از بازیافت یکی از کارآمدترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌ها برای کسب‌وکارهایی است که مد پایدار را انجام می‌دهند.

 

 

 

 

با همکاری برند و مجموعه فروشگاه های شین با دانشگاهی در لوس آنجلس باعث نارضایتی برخی از رقبای آنها شده است. بر اساس گزارش Vogue Business، بیش از 4500 طومار علیه این امر را امضا کردند و بیش از 1764 دانش آموز ثبت نام کردند. استفاده از دانشگاه ها برای پنهان کردن اقدامات غیراخلاقی در میان شرکت های فست مد بسیار رایج است. حتی اگر بورس تحصیلی برای هر دانشجو 40000 دلار است، اعتماد و پایگاه مصرف‌کننده‌ای که Shein ایجاد می‌کند برای آنها بسیار سودمندتر از مبلغی است که Shein سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید