4 مورد برتر استفاده از هوش مصنوعی در مد در سال (24-2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

صنعت مد و پوشاک جهانی یکی از بزرگترین صنایع جهان است که ارزش آن در سال 2021 به 1.5 تریلیون دلار می رسد. با این حال، این بخش با چالش های مختلفی در زمینه های پایداری، تولید و پیشرفت تکنولوژی مواجه است.

 

مانند هر بخش دیگری، هوش مصنوعی نیز با ارائه راه حل هایی برای چالش های مختلف، صنعت مد را تغییر می دهد. بازار جهانی هوش مصنوعی در بخش مد 270 میلیون دلار در سال 2018 گزارش شد و پیش بینی می شود تا سال 2027 به 4.4 میلیارد دلار افزایش یابد.

 

این مقاله موارد استفاده برتر از هوش مصنوعی در صنعت مد را بررسی می‌کند تا به رهبران کسب‌وکار در این بخش کمک کند تا بیاموزند که در کجا می‌توان هوش مصنوعی را در مشاغل خود پیاده‌سازی کرد.

 

اگر می خواهید داده های آموزشی را برای راه حل مد مبتنی بر هوش مصنوعی خود داشته باشید، مقالات زیر را بررسی کنید:

 

12 خدمات جمع آوری داده های هوش مصنوعی و معیارهای انتخاب

بستر جمع‌سپاری داده: بیش از 10 شرکت و معیار

هوش مصنوعی برای طراحی

اکثر شرکت‌ها در بخش مد به طرح‌های لباسی که به صورت دستی ساخته می‌شوند متکی هستند. با این حال، هوش مصنوعی خلاقانه می‌تواند روشی مؤثر برای کنترل در موقعیت‌هایی مانند همه‌گیری باشد که افراد نمی‌توانند کار کنند. ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند طرح‌های لباس را با استفاده از داده‌هایی مانند تصاویر پیشنهادات قبلی برند یا سایر طراحان، داده‌های مربوط به سلیقه مشتریان (انتخاب رنگ و سبک) و روندهای فعلی مد ایجاد کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

این ویدیو را تماشا کنید تا ببینید که چگونه کالج مد لندن، در میان موسسات دیگر، در حال تحقیق برای یافتن راه‌های جدید برای استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی و تولید مد است:

 

 

 

در حالی که تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام می شود، کاربردهای محدودی در دنیای واقعی از طراحی مد مبتنی بر هوش مصنوعی را می توان مشاهده کرد و همه موارد موجود بر اساس مدل های انسان در حلقه (HITL) هستند.

 

به عنوان مثال، پلتفرم مد آلمانی Zalando و گوگل پروژه Muze را ایجاد کردند که از یادگیری ماشینی برای ایجاد طرح های مد استفاده می کند. این مدل داده‌های مربوط به بافت‌ها، رنگ‌ها و ترجیحات سبک مورد علاقه مشتریان را با پرسیدن یک سری سؤال برای ایجاد طرح‌های لباس جمع‌آوری می‌کند.

 

این پروژه 40424 طرح مد را در ماه اول ایجاد کرد.

 

با این حال، برخی طرح های ایجاد شده توسط این مدل را عجیب و غیر قابل پوشیدن یافتند (تصویر زیر را ببینید).

 

تصاویری از چند طرح مد عجیب که توسط هوش مصنوعی انجام شده است

اما، با رشد و بهبود هوش مصنوعی با سرعت نور، این طراحی به زودی کاربردی و قابل توجه خواهد بود.

 

تولید بهبود یافته است

در حال حاضر، بخش تولید پوشاک بیشتر به فرآیندهای تولید دستی با شرایط کاری مشکوک برای کارگران متکی است. با این حال، راه حل های مجهز به هوش مصنوعی با فعال کردن اتوماسیون در بخش تولید پوشاک، این روندها را تغییر می دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

هوش مصنوعی می تواند با فعال کردن اتوماسیون به غلبه بر این چالش های اخلاقی کمک کند. به عنوان مثال، رباتیک می تواند به خودکارسازی وظایف پرخطر یا مستعد خطا در یک مرکز تولیدی کمک کند تا حجم کار کاهش یابد و ایمنی کارگران بهبود یابد. شرکت هایی مانند Sewbo و Softwear با توسعه ماشین آلات خودکار تولید پوشاک، تولید لباس را متحول می کنند.

 

علاوه بر این، بینایی کامپیوتری فعال شده با هوش مصنوعی نیز کاربردهای مختلفی در تولید مد دارد، از جمله تضمین کیفیت کارآمد و نگهداری پیش‌بینی‌کننده تجهیزات که زمان از کار افتادگی ماشین‌ها را کاهش می‌دهد و تداوم عملیاتی را تضمین می‌کند.

 

همچنین می‌توانید فهرست خدمات جمع‌آوری/برداشت داده‌های مبتنی بر داده را بررسی کنید تا بهترین گزینه را که مناسب پروژه شما است بیابید.

 

برای ارزیابی فروشندگان داده های آموزشی هوش مصنوعی در بازار، می توانید صفحه گسترده راهنمای ارزیابی فروش رو مطالعه و دنبال کنید

 

پیش بینی روند

پیش‌بینی روند مد، فرآیند پیش‌بینی روندهای احتمالی مد در آینده است. به طور سنتی، پیش بینی کنندگان روند مد، دانش مد، شهود و داده های تاریخی خود را برای پیش بینی روندهای احتمالی مد ترکیب می کنند. با این حال، اندازه‌گیری دقت پیش‌بینی‌های روند دشوار است و نمی‌توانید از میزان دقیق آن‌ها مطلع شوید.

 

در عصر دیجیتال کنونی، هوش مصنوعی برای پیش‌بینی دقیق روند مد با استفاده از انواع مختلف داده استفاده می‌شود. به عنوان مثال، شرکت فناوری مد Heuritech یک سرویس مجهز به هوش مصنوعی را برای پیش‌بینی روند مد با تجزیه و تحلیل میلیون‌ها تصویر رسانه‌های اجتماعی توسعه داد.

 

 

 

 

همچنین می‌توان از پیش‌بینی روند برای کاهش اتلاف در بخش مد و لباس با طراحی لباس‌هایی که مردم واقعاً مایل به پوشیدن آن‌ها هستند، استفاده کرد. پیش‌بینی‌های دقیق‌تر می‌تواند به چرخه‌های تولید و توزیع کمتر و ضایعات کمتر منجر شود.

 

خرده فروشی مد بهبود یافته است

فناوری های مجهز به هوش مصنوعی به طور گسترده در خرده فروشی مد استفاده می شود. برنامه های کاربردی عبارتند از:

 

اتوماسیون هوشمند وظایف پشتیبان تکراری مانند ایجاد فاکتور را می توان خودکار کرد.

سیستم‌های بینایی کامپیوتری مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند اتوماسیون مدیریت موجودی، جلوگیری از سرقت خرده‌فروشی، فروشگاه‌های خودکار بدون صندوق و غیره را فعال کنند.

RPA همچنین کاربردهای مختلفی در خرده فروشی دارد، از جمله بهبود مدیریت ارتباط با مشتری و عملیات بازاریابی.

با دنبال کردند  H&M که چگونه یکی از بزرگترین خرده فروشان مد در جهان، از هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد خود استفاده می کند:

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید