بازار مد و تجارت 2.0 ( 24-2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

شرکت ها باید برنامه های اضطراری را برای تغییر احتمالی زنجیره های ارزش جهانی انجام دهند. در اینجا آمده است که چگونه تجارت پوشاک می تواند با موانع جدید، تنش های تجاری و عدم اطمینان تغییر شکل دهد.

 

مد ذاتاً به سیاست‌ها و سیاست‌هایی که تجارت فرامرزی را شکل می‌دهند حساس است. صحبت های اخیر در مورد تغییرات تجاری بین ایالات متحده و برخی از شرکای تجاری کلیدی آن، این موضوع را به منصه ظهور رسانده است. همزمان، در بحبوحه افزایش تجارت بین اقتصادهای نوظهور در جنوب جهانی، محورهای تجارت جهانی در حال تغییر هستند. پویایی ممکن است منجر به تجدید نظر در استراتژی های منبع یابی و قیمت گذاری در سال آینده شود.

 

 

 

 

به همین دلیل است که "Trade 2.0" یکی از ده روند بزرگی است که بازیکنان مد در سال 2019 باید تماشا کنند. این مقاله عصاره ای از آخرین گزارش وضعیت مد ما است که با مشارکت Business of Fashion (BoF) نوشته شده است. گزارش گسترده‌تر آنچه را که باید در مورد هر ده بدانید را پوشش می‌دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با آغاز سال 2019، شرکت های مد خود را در جریانی از جریان اخبار مرتبط با تجارت می بینند. به نظر می رسد افزایش شدید تنش های تجاری بین ایالات متحده و سایر اقتصادهای بزرگ هزینه های برخی از بازیگران را افزایش می دهد و خطر اختلال را افزایش می دهد. در عین حال، قراردادهای تجاری جدید در برخی موارد شرایط تجاری بهتری را نوید می دهند.

 

در ایالات متحده، صنعت مد 6 درصد از واردات را به خود اختصاص می دهد، اما 51 درصد از دریافت های تعرفه را پرداخت می کند، بنابراین موضوع تعرفه ها بسیار مهم است. علاوه بر این، با اعمال تعرفه‌های جدید بر روی کالاهای چینی (شامل لباس‌های چرمی، پارچه‌های بافته شده و نخ‌های پشمی)، انتقال مستقیم به مصرف‌کننده وجود دارد. شرکت هایی مانند گپ و سامسونایت که فعالیت های تولیدی بزرگی در چین دارند، گفته اند که قصد دارند قیمت مصرف کننده خود را افزایش دهند.

 

 

 

 

 

 

 

با این حال، در حالی که چین و ایالات متحده تعرفه ها را علیه یکدیگر افزایش می دهند، چین همزمان در تلاش است تا برخی از واردات را ارزان تر کند. تصمیم دولت چین برای کاهش تعرفه واردات باعث شد LVMH قیمت برخی از اقلام فروخته شده در چین را 3 تا 5 درصد در جولای 2018 کاهش دهد. در سپتامبر 2018، چین اعلام کرد که تعرفه های منسوجات و مصالح ساختمانی را از 11.5 درصد به 8.4 درصد کاهش می دهد. هر گونه کاهش تعرفه ها معمولاً باید طبق قوانین سازمان تجارت جهانی به همه کشورها ارائه شود، اما چین گفت که کالاهای آمریکایی همچنان مشمول تعرفه های تلافی جویانه خواهند بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

علیرغم برخی از تحولات مثبت در تجارت، موضوع غالب در سال 2017 تشدید شرایط تجاری بین شرکای خاص بوده است. برای اقتصادهای G-20، 74 میلیارد دلار اقدامات محدودکننده در ماه مه 2018 وجود داشت، در مقایسه با 47 میلیارد دلار در می 2017، افزایش 58 درصدی. در همین حال، اقدامات تسهیل‌کننده تجارت، که شامل حذف یا کاهش تعرفه‌ها و ساده‌سازی رویه‌های گمرکی است، از 163 میلیارد دلار به تنها 83 میلیارد دلار کاهش یافت که کاهشی 49 درصدی را نشان می‌دهد. مصرف‌کنندگان نیز متوجه احساسات تیره‌تر تجاری می‌شوند: جستجوهای گوگل برای کلمات «جنگ تجاری»، «تنش‌های تجاری» یا «تعرفه‌ها» پس از 10 افزایش در سال 2018، در بالاترین سطح برای حداقل پنج سال است. در همین حال، صندوق بین‌المللی پول افزایش تعرفه‌ها را پیش‌بینی می‌کند و تشدید تنش‌های تجاری می‌تواند رشد اقتصاد جهانی را تا سال 2020 0.5 درصد کاهش دهد.

 

شاید تعجب آور نباشد که مدیران اجرایی نگران می شوند و به طور فزاینده ای از روابط تجاری به عنوان نگرانی اصلی برای سال آینده یاد می کنند. عکس فوری شرایط اقتصادی مک کینزی در سپتامبر 2018 دومین مورد متوالی بود که در آن از سیاست تجاری به عنوان تهدیدی برای رشد اقتصاد جهانی یاد شد (نمایشگاه). شصت و دو درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این نگرانی شماره یک آنها است، در مقایسه با 56 درصد در مارس 2018. با این حال، شایان ذکر است که این احساسات تا حدودی در دسامبر 2018 کاهش یافت.

 

 

 

 

 

موضوع مرتبط برگزیت است. گزارش دیده‌بان سیاست تجاری بریتانیا حاکی از آن است که به دلیل سطح بالای صادرات، اتکا به استعدادهای بین‌المللی و وابستگی به مواد خام از خارج، صنعت منسوجات، پوشاک و کفش بریتانیا یکی از بزرگترین آسیب‌ها از سوی ایالات متحده خواهد بود. خروج پادشاهی از اتحادیه اروپا در مارس 2019. حدود 63 درصد از طراحان لباس و 55 درصد از تولیدکنندگان کالاهای لوکس مستقر در بریتانیا در صادرات شرکت دارند و حدود 10000 شهروند اتحادیه اروپا در صنعت مد بریتانیا مشغول به کار هستند. این توضیح می‌دهد که چرا حدود 80 درصد از پاسخ‌دهندگان از میزگرد مد، یک نهاد لابی‌گری که برای مشاوره به دولت بریتانیا در مورد مسائل مربوط به پاسخ‌دهندگان برگزیت تشکیل شده است، گفتند که فکر می‌کنند برگزیت برای مد در بریتانیا و اتحادیه اروپا بد است. دورنمای برگزیت بر شرکت‌های مد در کشورهای دیگر نیز تأثیر گذاشته است، به‌ویژه آن‌هایی که به استرلینگ پرداخت می‌شوند، که از زمان همه‌پرسی برگزیت در سال 2016 حدود 12 درصد در برابر یورو و 10 درصد در برابر دلار کاهش یافته است.

 

بخش اول . این مطلب ادامه دارد 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید