درک روانشناسی رنگ در طراحی لباس ( 24-2023 )

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

رنگ، بخش عمده ای در طراحی مد، بدون شک یک مفهوم روانشناختی برگرفته از بینشی است که ترکیبی از جیره و ادراک است. بنابراین، رنگ ها مهم هستند و در هنگام طراحی سزاوار توجه مطلق هستند. هیچ کس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که رنگ اولین چیزی است که مردم ابتدا متوجه آن می شوند. رنگ لباس شما تعیین می کند که آیا توانسته اید اولین برداشت عالی را ایجاد کنید یا خیر. به عنوان مثال، اگر همیشه به پوشیدن یک رنگ خاص ادامه دهید، مطمئناً چیزی در مورد شخصیت شما می گوید. موضوعی در دوره های آنلاین طراحی مد بر دلیل این موضوع تمرکز دارد. خوب، این به دلیل روانشناسی رنگ است!

 

 

 

www.hunarcourses.com/blog/understanding-colour-psychology-in-fashion-

 

 

 

 

 

 

 

روانشناسی رنگ چیست؟
اولاً، روانشناسی رنگ ها تأثیر روانشناختی رنگ ها بر عملکرد یک فرد است. به عبارت ساده‌تر، روان‌شناسی رنگ‌ها را می‌توان به عنوان مطالعه رنگ‌ها به عنوان عامل تعیین‌کننده رفتار انسان تعریف کرد. چیزهای زیادی وجود دارد که رنگ ها روی آن تأثیر می گذارند. این شامل ادراک، دارونما، خلق و خوی، طبیعت و غیره است.

اجداد ما نیز از روانشناسی رنگ به عنوان درمان استفاده می کردند. محققان دریافتند که مصریان باستان و همچنین چینی ها کروموتراپی را انجام می دادند. از این رو، این روشی است که در آن رنگ ها باعث بهبود گردش خون افراد، کاهش مشکلات پوستی، پاکسازی بدن و تسکین بیماری می شود. شگفت انگیز است نه؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رنگ ها برای رفتارها و همچنین احساسات
هنردرمانی می گوید رنگ ها در جنبه های مختلف زندگی بر افراد بینا تأثیرات ذهنی و عاطفی دارند. برخی مکان‌ها می‌توانند شما را عصبانی کنند، در حالی که برخی دیگر می‌توانند شما را آرام و آرام کنند، همه اینها به دلیل رنگ‌ها است. در اینجا توضیح مختصری از چگونگی تأثیر رنگ‌ها بر احساسات یا رفتار افراد وجود دارد:

رنگ سفید نماد پاکی و بی گناهی است.
رنگ سیاه نماد بدی یا ناراحتی است.
رنگ سبز به معنای حسادت است.
صورتی به سایه های عاشقانه و مهربانی می پردازد.
زرد گرما و انرژی ساطع می کند.
قرمز نشان دهنده عشق و هیجان است.
آبی سراسر آرامش و غم است.
بنفش نشانه ثروت، رمز و راز و خرد است.
در حالی که رنگ نارنجی نشان دهنده اشتیاق و توجه است.
حالا بیایید در مورد اهمیت رنگ ها در دنیای مد صحبت کنیم!

 

 

 

 

 

رنگ مشکی نماد قدرت و اقتدار است و افراد را لاغرتر نشان می دهد. افرادی که شیفتگی عمیقی به لباس های جاودانه و باکلاس دارند، بیشتر رنگ مشکی را به هر رنگ دیگری ترجیح می دهند. اگرچه این رنگ فضای خالی اولیه را نشان می دهد، اما همیشه هر کسی را خوشحال می کند!
رنگ سفید نماد خلوص و صلح است. این بهترین رنگ تابستانی است که نور را منعکس می کند و خبر خوب این است که می توانید آن را با هر رنگی که می خواهید ترکیب کنید.
قرمز رنگ شدیدی است که به نظر می رسد باعث ایجاد علاقه، عشق و جذابیت می شود. بنابراین، این سایه ای است که از نظر عاطفی مردم را فرا می گیرد.

 

 

 

 


آبی برای کسی است که قابل اعتماد، قابل اعتماد و متعهد است. آبی نشان دهنده این است که فرد تکانشی یا خودانگیخته نیست و به عنوان یک ثابت در افراد درک می شود.
سبز مظهر آرامش و طراوت است و همچنین ساده ترین رنگی است که بینایی را بهبود می بخشد. سبز به عنوان تعادل طبیعی آرامش و گرما از لهجه ای استفاده می کند که مانند نسیم با سایه های آبی هماهنگ است.

 


رنگ همچنین به عنوان یک روش ارتباطی عمل می کند. چیزهای زیادی وجود دارد که رنگ ها در اطراف شما صحبت می کنند، تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک چشم ببینید!

 

 

 

 

 

 

سبد خرید