اینفلوئنسر مارکتینگ برای برندهای مد: آنچه در سال 2023 جدید است

 

 

 

اینفلوئنسر مارکتینگ برای برندهای مد: آنچه در سال 2023 جدید است

 

اینفلوئنسر مارکتینگ همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهد و یکی از قوی ترین استراتژی ها برای کسب و کارهایی است که به دنبال دستیابی به مخاطبان جدید و افزایش درآمد خود هستند. تا سال 2025، تخمین زده می شود که اینفلوئنسر مارکتینگ 24 میلیارد دلار ارزش داشته باشد

چه چیزی باعث محبوبیت آن شده است؟ به احتمال زیاد این واقعیت است که اکثر مصرف کنندگان از تکنیک های بازاریابی سنتی سرخورده شده اند و بازاریابی تأثیرگذار رویکرد قابل شناسایی و مرتبط تری ارائه می دهد. علاوه بر این، بیش از نیمی از جمعیت جهان در حال حاضر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، که آن را به یکی از بهترین راه ها برای دستیابی به مخاطبان زیادی از مشتریان بالقوه تبدیل می کند.

 

چه در حال انجام آن باشید یا در صحنه جدید باشید، مهم است که به یاد داشته باشید که ماهیت اینفلوئنسر مارکتینگ دائما در حال تغییر است. اما با توجه به سرعت تغییر در دنیای بازاریابی رسانه های اجتماعی، تعجبی ندارد.

 

با توجه به اینکه بحران مالی جهانی انگیزه‌های بازگشت مناسب سرمایه (ROI) را افزایش می‌دهد، برای برندها مهم‌تر از همیشه است که اطمینان حاصل کنند که از استراتژی‌های مناسب برای حفظ برتری خود استفاده می‌کنند. با این اوصاف، بیایید نگاهی به برخی از روندهای بازاریابی تأثیرگذار مد موجود و در حال ظهور که قرار است سال 2023 را شکل دهند، بیاندازیم.

 

 

1. خرید پخش زنده

 

خرید با جریان مستقیم روندی است که در چین رشد سریعی را تجربه می کند و به سرعت در مقیاس جهانی مورد توجه قرار می گیرد.

این شامل اینفلوئنسرهایی است که روی پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، تیک تاک یا فیس بوک برای توصیف و بررسی محصولات به صورت زنده پخش می شوند. بینندگان می توانند محصولات را مستقیماً از طریق پخش جریانی زنده خریداری کنند و همچنین از این فرصت برای پرسیدن هر گونه سؤالی در مورد محصول استفاده کنند.

مزیت اصلی خرید پخش زنده این است که بینش واقعی را در مورد محصول یا خدمات به مخاطب می دهد. در دنیایی که ویدئوها و عکس‌ها دائماً بهینه‌سازی می‌شوند تا بهتر از آنچه در واقعیت هستند به نظر برسند، این رویکرد به بینندگان بینش ویرایش نشده‌ای ارائه می‌دهد تا به آنها کمک کند تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد محصولاتی که تصمیم به مصرف دارند بگیرند.

 

امسال اینستاگرام قابلیت جدیدی را در قالب Live Shopping به این پلتفرم معرفی کرد. این به کاربران امکان می‌دهد مستقیماً از طریق یک ویدیو لایو اینستاگرام خرید کنند و زمان خرید را با یک تماس برای اقدام فوری کاهش می‌دهد.

 

 

2. محتوای مبتنی بر ویدیو همچنان محبوب است

 

بر کسی پوشیده نیست که ویدئو قدرتمندترین ابزار بازاریابی مدرن است. 86 درصد از متخصصان بازاریابی گزارش کردند که از ویدیو به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنند و 78 درصد از آنها احساس می کنند که بازاریابی ویدیویی مستقیماً فروش آنها را افزایش داده است. مصرف کنندگان همچنین خواستار ویدیوهای بیشتری از برندهایی هستند که با آنها تعامل دارند. 72 درصد موافقند که ترجیح می دهند از طریق ویدیو درباره یک محصول یا خدمات بیاموزند و 84 درصد تأیید می کنند که ویدیوی یک برند آنها را متقاعد کرده است که روی یک محصول یا خدمات سرمایه گذاری کنند.

 

ظهور TikTok و دیگر پلتفرم‌های متمرکز بر ویدئو مانند اینستاگرام و یوتیوب، رویکرد جدیدی را به برندها برای محتوای حمایت‌شده ارائه می‌دهد. یکی از رویکردهایی که اینفلوئنسرها برای رشد مخاطبان خود و افزایش تعامل اتخاذ می کنند، به اشتراک گذاشتن محتوای کوتاهی است که اطلاع رسانی یا سرگرم کننده است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که الگوریتم ها این نوع محتوا را در نظر می گیرند

 

برندها می‌توانند از این نوع محتوا برای حمایت از کمپین‌های خود استفاده کنند و با تأثیرگذارانی که با ارزش‌های برندشان همسو هستند یا قبلاً از محصولات یا خدماتی که عرضه می‌کنند استفاده می‌کنند، مشارکت ایجاد کنند. اما همچنین مهم است که با روندهای حوزه وسیع‌تر بازاریابی ویدیویی به‌روز باشید تا مطمئن شوید که از نوع مناسبی از ویدیوهای بازاریابی تأثیرگذار برای جذب مخاطبان هدف خود استفاده می‌کنید.

 

برای مثال، محبوبیت ویدیوی عمودی به دلیل تعداد زیاد پلتفرم‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، از جمله TikTok، Instagram، Facebook، Snapchat و YouTube، در حال افزایش است. در دنیای مد، این ویدیوهای کوتاه می تواند هر چیزی باشد، از تبلیغ محصول گرفته تا تبلیغات فروش لینک های وابسته، تا تصاحب کامل رسانه های اجتماعی.

 

3. محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها تغییر کاربری داد

 

امروزه، استفاده مجدد از محتوا به روشی فزاینده مهم برای مشاغل در دنیای مد تبدیل شده است تا محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها را به حداکثر برسانند.

 

استفاده مجدد محتوا به شما این امکان را می دهد که یک مخزن از محتوا تولید کنید که می تواند در کانال های مختلف خود استفاده شود. این بدان معناست که می توانید محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها را در پلتفرم های مختلف اجتماعی خود و همچنین در تبلیغات آنلاین یا وب سایت خود مجدداً به اشتراک بگذارید. چیزی که باعث می‌شود این روند فوق‌العاده به آن توجه شود این است که به این معنی است که لازم نیست زمان و پول خود را صرف ایجاد وثیقه بازاریابی خود کنید - اینفلوئنسرها این کار را برای شما انجام می‌دهند!

 

با حرکت رو به جلو، ما احتمالاً شاهد محتوای برجسته‌تر تولید شده توسط اینفلوئنسرها در وب‌سایت‌های شرکت و همچنین تأثیرگذاران در کمپین‌های ایمیل، بیلبوردها، رویدادها و حتی در فروشگاه خواهیم بود. این نه تنها اثر همتا به همتا بازاریابی اینفلوئنسر را به حداکثر می‌رساند، بلکه نوع محتوایی را که می‌خواهد با آن درگیر شود نیز در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

 

4. علاقه بیشتر به محتوای معنادار

 

مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نسبت به محصولاتی که می خرند و برندهایی که به آنها وابسته هستند آگاه می شوند و برای داشتن یک سبک زندگی پایدارتر اقدام می کنند. بنابراین، برای برندها مهم است که نقش تولید محتوای معنادار را به رسمیت بشناسند تا آنها را درگیر نگه دارند و ارزش‌هایشان را حفظ کنند.

 

مصرف کنندگان مشتاقند ببینند برندها چگونه خود را از نظر مسائل اجتماعی و زیست محیطی قرار می دهند و بر اساس این اطلاعات تصمیمات خرید آگاهانه تری می گیرند. در دنیای اینفلوئنسر مارکتینگ مد، این بدان معناست که برندها به طور فزاینده‌ای خود را با تأثیرگذارانی همسو می‌کنند که در مورد ارزش‌های خود صحبت می‌کنند و نیاز روزافزونی برای شفاف‌تر شدن در مورد تأثیر آنها بر جهان وجود دارد.

 

همانطور که اینفلوئنسرها برندهایی را که با آنها مرتبط هستند انتخاب می کنند، شرکت ها نیز باید همین کار را با اینفلوئنسرهایی که انتخاب می کنند انجام دهند. اگر آن‌ها می‌خواهند محتوای واقعاً معنی‌داری ایجاد کنند که با مخاطبان هدفشان طنین‌اندازی کند، بسیار مهم است که خود را با تأثیرگذارانی که ارزش‌هایش با ارزش‌های خودشان همسو نیست مرتبط نکنند. بنابراین، برندها باید زمان خود را برای ایجاد محتوایی که از ثبات، ثبات و دوام حمایت می کند، صرف کنند تا از فشار مصرف گرایی به مخاطبان خود جلوگیری کنند.

 

5. تاثیر اینفلوئنسر ها بر بازار 

 

به دنبال نکته بالا، احتمالاً شاهد تقسیم تأثیرگذاران ( اینفلوئنسر ها )  به بخش های پیشرفته تر خواهیم بود. مصرف‌کنندگان در مورد محتوایی که مصرف می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند، و بنابراین تأثیرگذارانی که انتخاب می‌کنند دنبال کنند، انتخاب‌کننده‌تر می‌شوند. این باز هم به دلیل اشتغال روزافزون آنها به ارزش‌ها و اخلاقیات در دنیایی مملو از محتوای مضر و اطلاعات نادرست است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این مهم است که در مورد آنچه کاربران رسانه های اجتماعی می توانند از برند شما انتظار داشته باشند و چه چیزی را هنگام تلاش برای ایجاد یک جامعه پست می کنید، واضح باشد. در دنیای مد، طاقچه ها ممکن است بر اساس بودجه یا مد پایدار شکل بگیرند. دانستن اینکه می‌خواهید با محتوای خود در کدام حوزه نفوذ کنید، برای شناسایی اینفلوئنسرها و شروع ایجاد ارتباط با آنها ضروری است.

 

این روند به این معنی است که برندها می‌توانند از طریق هدف‌یابی دقیق‌تر و ارگانیک‌تر، حداکثر ارتباط را با مخاطبان خود تضمین کنند، اما اگر محصول یا خدمات شما مخاطبان متعددی دارد، می‌تواند به این معنی باشد که برای دستیابی به بخش‌های مختلف باید با تأثیرگذاران بیشتری کار کنید – که می‌تواند نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری روی شما داشته باشد. سمت. با این حال، ابزارهایی مانند Click Analytic می توانند به شما کمک کنند تا جایگاه خود را پیدا کرده و با اینفلوئنسرهای اصلی و جزئی با هزینه های مقرون به صرفه بر اساس بودجه ای که در دسترس دارید، همکاری کنید.

 

 

6. بر ایجاد روابط بلندمدت با اینفلوئنسرها تمرکز کنید

 

اینجا دنیای رقابتی است. همانطور که رسانه های اجتماعی و چشم انداز مصرف کننده به طور فزاینده ای اشباع می شوند، بسیار مهم است که برندها بر ایجاد روابط طولانی مدت با تأثیرگذارانی که با آنها کار می کنند تمرکز کنند.

 

روابط طولانی مدت با اینفلوئنسرها

 

این به این معنی است که با آنها خوب رفتار کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها از مزایایی که از کار با شما انتظار دارند برخوردار می شوند. اما عمیق‌تر از این است، اینفلوئنسرها می‌خواهند در محصول و شرکتی که با آن کار می‌کنند احساس مشارکت کنند تا بتوانند آن را به مؤثرترین شکل تبلیغ کنند.

 

آماده اید تا سال 2023 را با یک استراتژی بازاریابی تأثیرگذار قاتل آغاز کنید؟

 

اگر می خواهید رقبا را شکست دهید، در جریان روندهای بازاریابی تأثیرگذار قرار بگیرید. فاکتورهای ذکر شده در این مقاله مکان خوبی برای شروع هستند اگر می خواهید جلوتر باشید و اولین کسی باشید که در آغاز سال جدید به موفقیت دست می یابید.

چه در حال حاضر حضور پر رونقی در رسانه های اجتماعی داشته باشید و چه به تازگی شروع به کار کرده اید، داشتن ابزار مناسب در دستتان ضروری است. اگر آماده ورود به اینفلوئنسر مارکتینگ هستید، Click Analytic می‌تواند به شما کمک کند تا شخصیت‌های ایده‌آل را برای معرفی برند خود پیدا کنید و سر و صدایی ایجاد کنید.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید