مصاحبه با کریستوفر دی کاس در حوزه عطرها (2022)

 

 

مجله بنیادی 

 

مصاحبه با کریستوفر دی کاس

 

زیرا مردم می توانستند چشمان خود را بر عظمت، وحشت، زیبایی، و گوش خود را بر ملودی ها یا کلمات فریبنده ببندند. اما آنها نتوانستند از بوی عطر فرار کنند. برای عطر برادر نفس بود. همراه با نفس وارد انسان‌هایی شد که نمی‌توانستند از خود در برابر آن دفاع کنند، نه اگر بخواهند زندگی کنند. و رایحه در هسته آنها وارد شد، مستقیماً به قلب آنها رفت و همه چیز را بین محبت و تحقیر، انزجار و شهوت، عشق و نفرت تعیین کرد. او که بر بو حاکم بود بر دل انسان ها حکومت کرد.

 

(پاتریک سوسکیند، عطر)

بحث حواس، فیلسوفان و نویسندگان همه اعصار را مجذوب خود کرده و درگیر خود کرده است و در این بحث حس بویایی همواره حسی دست کم گرفته شده بوده است. من خودم که اغلب از جامعه معاصر صحبت می‌کنم، گفته‌ام که بینایی حواس دیگر را «آدم‌خواری» کرده است، به این معنا که ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که تصویر، احاطه شده، مدام با تصاویر پر شده است. غالباً می گوییم ظاهر بر هستی غلبه دارد، صورت بر جوهر غالب است. کاملا درسته. اما بیایید لحظه ای روی نقل قول سوسکیند که در ابتدا استفاده کردم مکث کنیم. اگر نخواهم چیزی را ببینم می توانم چشمانم را ببندم، اگر نخواهم چیزی بشنوم می توانم گوش هایم را ببندم، اگر نخواهم چیزی را بو کنم می توانم بینی ام را ببندم اما از حس بویایی به طور مستقیم و اجتناب ناپذیر با تنفس مرتبط است. من نمی توانم از بوییدن طولانی مدت اجتناب کنم زیرا دیر یا زود باید نفس بکشم و نفس بکشم. همه اینها، اهمیت بویایی چیزی است که ما را به تاریخ تکاملی خود بسیار به عقب می برد و ما را به گونه های جانوری دیگر نزدیک می کند.

 

تمام پیوندهای عاطفی ما با بویی که در طول زندگی در خاطرات ناخودآگاه ما باقی می ماند تقویت می شود، به رابطه مادر و دختر فکر کنید. بوی مادر، حتی قبل از تصویر او، اولین بویی است که کودک یاد می گیرد آن را بشناسد و تأثیر آرام بخش و اطمینان بخشی بر او دارد. هرگاه بوی خاصی را استشمام می کنیم، آن را به چیزی، به کسی، به یک موقعیت خوشایند یا ناخوشایند خاص متصل می کنیم. دنیایی مرموز و بسیار جذاب. به همین دلیل است که وقتی کریستوفر دی کاس را در یک جشنواره فیلم در آتن ملاقات کردم، شروع به پرسیدن سؤالات زیادی از او کردم زیرا می‌خواستم چیز بیشتری درباره این دنیای ناشناخته و جذاب بفهمم.

 

کریستوفر دی کاس، متولد پیرئوس، بازیگر و مدل یونانی علاقه‌مند و علاقه‌مند به تمام هنرها است که از سال 2011 شروع به امضای عطری با نام او کرده است. پس از همکاری با گروه آلمانی N.W.A. که عطر او را تولید کرد، در سال 2018 دی کاس شرکت خود را افتتاح کرد که با آن عطرهای عطری با کیفیت بالا تولید می کند. در این لحظه او شروع به ورود به بازار ایتالیا و آمریکا می کند، بنابراین در این مصاحبه خود و تاریخچه اش را روایت می کند.

 

من شما را به عنوان یک بازیگر و مدل معرفی کردم. آیا می توانید چیزی در مورد خودتان به ما بگویید تا شما را بهتر بشناسیم؟

من به قول آهنگ معروف مانوس حاجیداکیس "L’enfant du Pirée" هستم! موسیقی، نمایش و روانشناسی خواندم. زمانی که جوان بودم با هنرپیشه یونانی واسیلیس دیامانتوپولوس درام خواندم و این فرصتی بود نه تنها برای مطالعه درام، بلکه برای درک زندگی یک بازیگر و چگونگی انجام این کار به بهترین شکل. همانطور که همیشه به خودم می گویم مهم است که سعی کنیم رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنیم و به همین دلیل هرگز از یادگیری دست نمی کشیم. می توانم بگویم که به برخی از رویاهایم رسیده ام در حالی که برای رسیدن به برخی دیگر به عنوان هنرمندی تلاش می کنم که سعی می کنم در هر لحظه و چیزی جادوی کنار، درون، پشت آن را بیابم.

 

گفتم در سال 2011 اولین عطر خود را خلق کردید. اشتیاق شما به عطر چگونه شکل گرفت؟

تحصیلات موسیقی من و حرفه و علاقه خانواده ام به عطر و بو، مرا راهنمایی کرد تا عطرسازی را از دیدگاه دیگری کشف کنم: از طریق سیستم موسیقی Septimus Piesse. پدر من یک شیمیدان و مهندس الکترونیک در ابزار دقیق است و در بسیاری از شرکت‌های پیشرو لوازم آرایشی و بهداشتی کار می‌کرد و مادرم هم در همین زمینه کار می‌کرد و کیفیت لوازم آرایشی را بررسی می‌کرد. آنها همچنین خبره و کلکسیونر عطر هستند. بزرگ شدن در خانواده ای با این مفروضات شما را به شیوه ای خاص تربیت می کند، علاوه بر این یک علاقه و علاقه شخصی به این رشته وجود دارد که من از سال ها پیش آن را پرورش داده ام.

 

در سال 2018 شما برای تولید عطرهای خود و همچنین بازاریابی عطرهای خود راه اندازی کردید، چه آرزوهایی داشتید و چه آرزوهایی دارید؟

گفتم من آدم خلاقی هستم. علاوه بر این، ارتباطات، روابط با افراد دیگر، ارتباط علاقه من به عطرها از دیگر عناصر مهم زندگی و شغل من است. فراموش نکنید که من فردی صادق هستم که به افراد و البته مشتریان احترام می گذارم. همه این عناصر به من به عنوان یک بازیگر و همچنین به عنوان یک کارآفرین کمک کرد. ساده نیست، زندگی برای هر یک از ما ساده نیست. اما قدم به قدم، با اشتیاق و احترام می توانید به اوج برسید و به همین دلیل من هرگز متوقف نمی شوم. امیدوارم که شرکت من بتواند یکی از بهترین شرکت های جهان، یکی از موفق ترین ها باشد.

 

اولین عطر شما نام شما را دارد و ادای احترامی به سرزمین شما و طبیعت و فرهنگ خارق العاده آن است، می توانید چیز بیشتری به ما بگویید؟

من از اسمم برای معرفی مخاطبان عطر استفاده کردم. من یک شرکت کوچک دارم که بر روی کیفیت مواد متمرکز شده است. کیفیت برای ما یک وسواس است. مخاطبان عطر بسیار خواستار هستند و نسبت به کیفیت حساسیت دارند، بنابراین اگر آنها پول خود را برای خرید عطر ما سرمایه گذاری کنند، نیاز به صداقت دارند. Christopher DiCas L'Extrait، این نام آن است، ترکیبی از عطرهای وینتیج، به شدت گل‌دار، با رایحه‌های تند و چوب منحصر به فرد. حاوی ماستیک اصیل خیوس است که برای اولین بار در عطرسازی به جای عدس کورسی استفاده شده است که به اشتباه ماستیک نامیده می شود. ماستیها یک ماده معطر استثنایی است که در جنوب کیوس کشت می شود و به دلیل اثرات مفید و همچنین برای عطر شیرین و غنی آن شناخته شده است. این عطر سرود طبیعت یونانی است که حاوی نت هایی از مریم گلی، اسطوخودوس و زنبق کرت است.

 

69 عطر دوم شماست، حسی تر، مرموزتر، اغوا کننده تر. این پروژه دوم چگونه شکل گرفت؟

در کودکی پدربزرگم ابرقهرمان من بود. هر روز سعی می کرد به ما (من و برادرم) غذا بدهد. به همین دلیل هر لقمه افسانه ای از اساطیر یونان و شب های عربی بود. وقتی خواندن را یاد گرفتیم، هر آخر هفته شروع به خرید کتاب های اساطیر یونانی، شعر و البته بسیاری از نسخه های شب های عربی و تحلیل آنها می کرد. بنابراین خاطرات آن داستان ها با معجون های جادویی شرق به من انگیزه داد تا عطری خلق کنم که با ظرفیت اسانس ها همه حواس را اغوا کند. بنابراین 69 L'extrait، با الهام از هزار و یک شبی که پدربزرگم هر شب به من می گفت، دومین عطر من است، عطری مجلل و احساسی با ترکیبات غنی و مرموز که در آن ادویه ها غالب هستند.

 

آیا ارتباطی بین فعالیت شما به عنوان سازنده عطر و فعالیت شما به عنوان یک بازیگر وجود دارد؟

شما باید پیوند را در کلمه "ایجاد" پیدا کنید. Christopher DiCas Extracts یک پروژه ویژه است، نسخه محدودی از 500 بطری برای هر عطر. یونانیان باستان روغن‌های معطر را در لکیتوس، یک ظرف معمولی یونانی که در مراسم خود استفاده می‌کردند، می‌گذاشتند. جرج ایلیادیس، طراح یونانی، بطری این عطرها را به عنوان ادای احترام به زیبایی و آداب و رسوم یونان طراحی کرد که در اینجا با روح و شیوه های معاصر ما سازگار است. همانطور که می بینید، این پروژه ای شبیه به آن است که شما آن را "پروژه خاص سایت" در زمینه هنری می نامید. من نمی توانم برای خلق کردن متوقف شوم زیرا این طبیعت من است، طبیعت ما.

 

آیا امکان دیدن شما در ایتالیا برای یک رویداد مرتبط با خط عطر شما یا به عنوان یک بازیگر وجود دارد؟

البته. من ایتالیا را به خاطر تاریخ می ستایم، سینمای که مستقیماً با قلبم صحبت می کند در حالی که با عطرهایم تلاش می کنم. ایتالیایی ها مخاطبی استثنایی و بسیار خواستار برای عطر هستند: در هر میدان می توانید یک مغازه عطر فروشی پیدا کنید و علاوه بر این کشوری است که بیشترین مغازه های عطرسازی را دارد. به همه این دلایل من در تلاش هستم تا با فروشگاه های ایتالیایی همکاری کنم و امیدوارم در آینده بتوانیم برخی رویدادهای عمومی را نیز برگزار کنیم. به عنوان یک بازیگر کمی سخت است زیرا ایتالیایی صحبت نمی کنم اما در حال مطالعه آن هستم بنابراین در آینده می توانم به عنوان بازیگر نیز بازی کنم

 

سبد خرید