تا الان به کمد لباس خود فکر کردید ؟ ( 2022 )

 

مجله بنیادی 

 

 

خواننده‌ای که با رویکرد مینیمالیستی همسرش در مورد لباس‌ها مخالف است، از خود می‌پرسد که او چقدر باید در کمد لباس خود نگه دارد.

 

الکساندرا شولمن، سردبیر سابق مجله بریتانیایی ووگ، تا زمانی که به عنوان بخشی از خاطرات او، "لباس ... و چیزهای مهم دیگر" بخوانیم و در نظر بگیریم ، اقلامی را که در اختیار داشت شمارش کرد و به 22 کت، 35 دست بافت. لباس، 34 ژاکت، 37 دامن، 17 جفت شلوار، 16 پیراهن، 18 ژاکت، 12 ژاکت کش باف پشمی و 35 تی شرت. تعداد بیشتری وجود داشت، اما این تعداد در حال حاضر 226 است. حتی با توجه به شغل او، این مقدار زیاد است.

 

به خصوص به این دلیل که آنچه به عنوان قانون 20-80 یا اصل پارتو شناخته می شود، به همان اندازه که در بسیاری از چیزهای زندگی را  می پوشیم، در مورد لباس هایی که می پوشیم نیز صدق می کند. برای اولین بار توسط ویلفردو پارتو، اقتصاددان ایتالیایی، در سال 1896 توصیف شد و بیان کرد که 80 درصد پیامدها از 20 درصد علل ناشی می شود. یا، در مورد لباس، 20 درصد از آنچه در کمد لباس شما است در 80 درصد مواقع پوشیده می شود.

 

یعنی 80 درصد از چیزهایی که در کمد لباس شما وجود دارد بیشتر اوقات پوشیده نمی شوند.

 

این به نوبه خود نشان می دهد که شوهر شما در این باور که شما به لباس های زیادی نیاز ندارید درست است. در واقع، بخش اجتناب‌ناپذیر بحث کنونی پیرامون پایداری این است که مصرف‌کنندگان باید مصرف خود را کاهش دهند و در نتیجه ضایعات را کاهش دهند، که به معنای خرید لباس‌های کمتری است که دوام بیشتری دارند.

 

با این حال، فکر نمی‌کنم پاسخ این باشد که تمام طراحی های جک ریچر را در کمد لباس خود قرار دهید، از قهرمان لی چایلد تقلید کنید که هربار لباسی را می‌پوشد تا زمانی که استفاده می کند و بر تن دارد ، سپس آن را دور می‌اندازد و لباس دیگری را می‌گیرد تا هرگز چمدان لباسی نداشته باشد. .

 

همچنین یک جزء احساسی در لباس وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ما به لباس‌ها در کمد نگهداری می کنیم  زیرا متقاعد شده‌ایم که روزی ممکن است پاسخی برای یک مشکل باشند و بکار آیند، یا به این دلیل که نشان‌دهنده لحظاتی هستند که ما آنها را گرامی می‌داریم، یا به این دلیل که ما را شاد می‌کنند یا باعث می‌شوند احساس قدرت یا شادی کنیم. لباس‌ها احساسات و تخیل ما را تغذیه می‌کنند و به اندازه لباس‌هایی که کار می‌کنند می‌توانند به ما کمک کنند تا در طول روز وقت بگذریم.

 

برای اینکه به اصل موضوع بپردازم، از ماری کوندو، ملکه آشفتگی و نویسنده کتاب «کوراشی ماری کندو در خانه: چگونه فضای خود را سازماندهی کنید و به زندگی ایده آل خود دست یابید» که قرار است به زودی منتشر شود، پرسیدم. آنچه او توصیه می کند. در اینجا چیزی است که او گفت:

 

وقت گذاشتن برای ارزیابی و اطمینان از اینکه هر لباس هدفی را دنبال می‌کند و باعث شادی در زندگی شما می‌شود، مهم‌تر از تمرکز بر مقدار چیزی است که دارید. برخی ممکن است متوجه شوند که چند جفت شلوار جین ممکن است به آنها احساس راحتی دهد ، زیرا از گزینه‌ها مختلف قدردانی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است متوجه شوند که چند شلوار جین تنها چیزی است که آنها نیاز دارند. دوست دارم چند تا از همه چیز را با لباسم داشته باشم تا در صورت شستن چیزی، یک وسیله پشتیبان در دسترس داشته باشم

 

به عبارت دیگر، هیچ عدد جادویی وجود ندارد. اما بررسی کمد خود و فکر کردن به این که چرا هر قطعه را نگه می‌دارید ممکن است منجر به افکار شما در مورد نیازهایتان را ایجاد کند و همیشه برای آینده خود پشتیبانی داشته باشید حتی در زمینه لباس. .

سبد خرید