با دنیای ساعت ها و جنبه ای تازه در آن آشنا شویم ( 2022-2023)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

این پروژه قرار است صدها ویدیو را در بر بگیرد و در نهایت به 10 زبان در دسترس باشد.

 

برخی از معتبرترین نام ها در دنیای ساعت در حال ایجاد چیزی هستند که صنعت هرگز نداشته است: یک دایره المعارف آنلاین از اصطلاحات و تکنیک های ساعت.

 

مدیر اجرایی آن، مارک آندره دشو، در جریان یک کنفرانس خبری مقدماتی در 30 اوت در ژنو در جریان نمایشگاه تجاری Geneva Watch Days گفت که این پروژه که Horopedia نامیده می‌شود، «در اصل ویکی‌پدیای ساعت‌سازی خواهد بود». آقای Deschoux، بنیانگذار Watches TV، یک کانال یوتیوب، گفت که او چندین سال در مورد این ایده فکر می کرد و از حدود یک سال پیش شروع به کار روی آن کرد.

 

فیلیپ دوفور، ساعت ساز مستقل مشهور، رئیس هیئت مدیره بنیاد هوروپدیا است که در سوئیس به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی به ثبت رسیده است.

 

آقای دوفور در ایمیلی نوشت: "من همیشه نگران از دست دادن دانش و فرهنگ ساعت سازی برای نسل های بعدی بوده ام." در طول 60 سال ساعت سازی خود، دانش را از ساعت سازان قدیمی تر جستجو و دریافت می کنم و امروز وظیفه دارم آن را انتقال دهم.

 

سایر اعضای هیئت مدیره دکتر هلموت کروت، پزشکی که همچنین مورخ ساعت و موسس مشاوره هورولوژیکی است، و آندره کولارد، یکی از بنیانگذاران E.P.H.J. نمایشگاه های تجاری (Environnement Professionnel Horlogerie Joaillerie) برای ساعت سازی، جواهرات، میکروفناوری و فناوری پزشکی با دقت بالا. هر چهار مرد، بنیانگذاران پروژه، در رویداد ژنو شرکت کردند.

 

این سایت رایگان که قرار است روز سه شنبه به زبان فرانسوی معرفی شود، ویدیوها را برجسته می کند. آقای دشو در این کنفرانس خبری گفت: «تمرکز روی ویدیو است، زیرا ما معتقدیم که ویدیو تنها راه برای ثبت ژست مناسب ساعت سازی، احساسات افرادی است که پشت این هنر و این هنر هستند

 

این پروژه نه تنها برای کسانی که پشت نیمکت‌ها هستند، بلکه برای هر کسی که به ساعت‌سازی علاقه‌مند است، مفید باشد. این یک ابزار آموزشی است.» هدف این است که تمام دانش ساعت سازی را به دست آوریم. ما قرار نیست در مورد برندها یا مدل ها صحبت کنیم، فقط درباره افراد و مهارت های آنها صحبت می کنیم. مفهوم استقلال، عینیت، بی طرفی، کاملاً کلیدی است

 

انتظار می رود نسخه انگلیسی و آلمانی سایت تا پایان سال در دسترس باشد. در نهایت، برنامه این است که آن را به حدود 10 زبان در دسترس قرار دهد.

 

آقای Deschoux گفت که Horopedia در ابتدا حدود 500 ویدیو خواهد داشت که بر اساس موضوعاتی مانند عناصر ساعت، جنبه های فنی کار و آموزشگاه های ساعت سازی گروه بندی شده اند که توسط شش تهیه کننده ویدئو و همچنین برخی از مشارکت کنندگان تولید می شوند. و او قصد دارد هر سال 50 تا 80 ویدیو جدید اضافه کند.

سبد خرید