روانشناسی و تاثیر رنگ در احساسات . رنگ نارنجی ( 24-2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

استفاده از رنگ نارنجی در برندسازی شما می تواند بیانگر شادی و انرژی باشد. اما بسته به کسب‌وکارتان، ممکن است بخواهید از رنگ‌های جوان پسند خودداری کنید - و حتی ممکن است برخی افراد فکر کنند رنگ آن ارزان است!

 

در این پست، با برخی از احساساتی که اغلب با دیدن رنگ نارنجی احساس می کنیم، آشنا خواهید شد. همچنین می‌توانید متوجه شوید که چه زمانی رنگ نارنجی در برندسازی موثر است – و چه زمانی ممکن است اشتباه پیش برود. در نهایت، پیوندهایی به برندهایی که از رنگ در لوگوها و طرح های خود استفاده می کنند، قرار داده ایم.

 

 

 

 

 

شخصیت و احساسات

نارنجی انرژی قرمز و شادی زرد را برای رنگی گرم، مطمئن و سرگرم کننده ترکیب می کند. رنگ باعث افزایش اکسیژن به مغز می شود که فعالیت ذهنی و خلاقیت را تحریک می کند. نارنجی یکی دیگر از رنگ های بسیار قابل مشاهده است، بنابراین اغلب شرکت هایی را می بینید که از رنگ نارنجی برای تبلیغ اسباب بازی ها و محصولات غذایی استفاده می کنند. اما رنگ چشم نواز نیز نشان دهنده احتیاط است. به همین دلیل است که از مخروط های ساختمانی نارنجی پرهیز می کنیم و دستورالعمل های تابلوهای نارنجی جاده را دنبال می کنیم.

 

 

 

چه زمانی از نارنجی استفاده کنیم

برندهای پرانرژی، مانند سالن‌های ورزشی و فروشگاه‌های آنلاین، ممکن است رنگ نارنجی را در استراتژی طراحی خود بگنجانند. کسب و کارهای سبک و سرگرم کننده مانند فروشگاه های اسباب بازی نیز ممکن است از استفاده از رنگ نارنجی روشن سود ببرند. این به این دلیل است که کودکان (و بنابراین، والدین آنها) به سمت رنگ پررنگ کشیده می شوند. یک فروشگاه لباس می‌تواند خریداران ویترینی را جذب کند و خریداران را با رنگ نارنجی نیز تشویق کند. رنگ حالتی سرگرم کننده و خودانگیخته ایجاد می کند که برای تشویق آنها به ورود عالی است!

 

 

 

 

 

 

 

 

چه زمانی از رنگ نارنجی اجتناب کنیم

اگر کسب و کار شما محصولات یا خدمات با کیفیتی ارائه می دهد، از رنگ نارنجی دوری کنید. 26 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی Hubspot موافق بودند که نارنجی یک رنگ "ارزان" است. شرکت حقوقی، شرکت بیمه یا سایر مشاغل شرکتی شما نیز می خواهند از رنگ نارنجی اجتناب کنند. این به این دلیل است که رنگ می تواند نشان دهنده عدم بلوغ یا عدم جدیت برای مشتریان شما باشد. حتی اگر می‌توانید این رنگ را برای کسب‌وکار معمولی و خوش‌بینانه خود به کار ببرید، از آن کم استفاده کنید. رنگ نارنجی بیش از حد می تواند خریداران را مضطرب کند، زیرا رنگ ممکن است نشان دهنده نیاز به احتیاط باشد.

 

نمونه های برند استراتژیک

آمازون

نیکلودئون

تناسب اندام Orangetheory

کتاب های پنگوئن

 

پروتکل بازاریابی اثبات شده آنالیز و رفتار شناسی رنگ ها  به شرکت ها کمک می کند پول بیشتری کسب کنند، پس زمان آزاد کنند و یک استراتژی موثر برنامه ریزی کنند.

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید