پوما، آدیداس رتبه بندی پایداری را در سال 2023 بهبود می بخشد

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

پوما، آدیداس و گیلدان همگی رتبه‌بندی خود را در فهرست 100 جهانی 2023 Corporate Knights از پایدارترین شرکت‌های جهان بهبود بخشیده‌اند.

 

رتبه‌بندی جهانی 100 پایدارترین شرکت‌های جهان در سال 2023 که توسط شرکت شوالیه‌ها منتشر شد، اکنون در نوزدهمین سال خود است و نشان می‌دهد که این گذار در حال افزایش است و کسب‌وکارهایی که پایداری را جدی می‌گیرند از نظر مالی شکوفا می‌شوند.

 

یک پنجم از 100 شرکت جهانی مستقر در ایالات متحده هستند که آن را به کشور پیشرو از نظر اعضای این شاخص تبدیل می کند و پس از آن کانادا با 11 درصد قرار دارد. با این حال، به عنوان یک منطقه، اروپا همچنان با 44 درصد پیشتاز است، در حالی که آسیا اقیانوسیه میزبان 22 درصد از شرکت های رتبه بندی است.

 

شرکت های لوازم ورزشی پوما و آدیداس در این لیست باقی مانده اند و رتبه های خود را به ترتیب از 77 به 47 و از 82 به 66 ارتقا داده اند.

 

شرکت اکتیو پوشاک گیلدان نیز رتبه خود را از 79 به 60 ارتقا داد و تنها شرکت تولید پوشاک بود که در این لیست در سطح جهانی قرار گرفت. در حالی که شرکت کالاهای لوکس Kering از رتبه 12 در سال گذشته به 31 سقوط کرد.

 

گلن چامندی، رئیس و مدیر عامل شرکت گیلدان، گفت: «خوشحالیم که بار دیگر توسط شوالیه‌های شرکتی به رسمیت شناخته شدیم و تعهد قوی گیلدان به ESG را نشان دادیم. رتبه‌بندی افزایش‌یافته ما نشان‌دهنده تعهد و کار سخت ما در توسعه و پیشبرد استراتژی نسل بعدی ESG ما در سال گذشته است که شامل افزایش تنوع جنسیتی، تمرکز بر سرمایه‌گذاری‌های پایدار، ایمنی کارکنان، و پیوند دادن پاداش‌های اجرایی به اهداف ESG، از جمله طرح‌های دیگر است. تحت این استراتژی، ما ESG را بیشتر به سمت کسب‌وکار خود سوق می‌دهیم و به مسیر پیش رو متعهد می‌مانیم تا اطمینان حاصل کنیم که محصولات ما از ابتدا تا انتها با احترام به مردم، محیط زیست و جوامع ما ساخته می‌شوند

 

رتبه بندی شوالیه های شرکتی در سال 2023 از 100 شرکت پایدار جهان بر اساس ارزیابی دقیق بیش از 6000 شرکت دولتی با درآمد بیش از 1 میلیارد دلار است. همه شرکت ها بر اساس معیارهای قابل اجرا نسبت به همتایان خود امتیاز می گیرند و 50 درصد وزن به درآمد پایدار و سرمایه گذاری پایدار اختصاص می یابد. 9 شاخص دارای وزن ثابت هستند. بقیه با توجه به تأثیر نسبی هر صنعت در رابطه با اقتصاد کلی، وزن‌هایی تعیین می‌شوند. پس از تجزیه و تحلیل کمی داده ها برای 25 شاخص عملکرد کلیدی، با استفاده از روش شوالیه های شرکتی، نمرات کلی امسال به درجه حروف تبدیل شد.

 

رالف توری، مدیر تحقیقات شرکت شوالیه‌ها، می‌گوید افزایش قیمت نفت باعث رشد انرژی‌های تجدیدپذیر، ساختمان‌های هوشمند، وسایل نقلیه الکتریکی و سایر راه‌حل‌های آب و هوایی، از جمله اقدامات اقتصاد دایره‌ای شده است. در واقع، شرکت با رتبه برتر، Schnitzer Steel، یک بازیافت فلزات است. توری می گوید: «100 شرکت جهانی در حال ارائه محصولات و خدماتی هستند که برای انتقال پایداری مورد نیاز است و اساس اقتصاد نوظهور قرن 21 را تشکیل می دهد. "آنها در این چند سال پر فراز و نشیب گذشته از بازار بهتر عمل کرده اند."

 

توری می‌گوید، در حالی که بهبود نمرات بهره‌وری برای کربن، انرژی، آب و سایر شاخص‌های عملکرد زیست‌محیطی اغلب مزایای جانبی روندهای بزرگ مانند افزایش برق‌رسانی، بهره‌وری انرژی و دیجیتالی‌سازی است، بهبود درآمدها و سرمایه‌گذاری‌های پایدار عموماً نتیجه سیاست‌های سرمایه‌گذاری شرکتی و تصمیم‌های استراتژیک بسیار دقیق‌تر است. "بسیار اوقات، رهبری رویایی از سوی مدیرعامل وجود دارد، و شرکت دیدگاه روشنی از مسیر حرکت جهان و چگونگی پیشروی از آن دارد."

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید