چارچوب هوشمند لباس برای برنامه های نظارت بر سلامت (2023 - 2024 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

خلاصه:

به لطف فناوری‌های پوشیدنی، تأثیر قابل‌توجهی بر شیوه زندگی افراد می‌گذارد

پیشرفت در ارتباطات تلفن همراه، اینترنت اشیا (IoT)، کلان داده و هوش مصنوعی. فناوری‌های پوشیدنی مرسوم چالش‌های زیادی را برای نظارت مستمر ایجاد می‌کنند شرایط سلامت انسان به دلیل عدم انعطاف پذیری و حجیم بودن اندازه آنها. توسعه اخیر در منسوجات الکترونیکی و ادغام هوشمند وسایل الکترونیکی مینیاتوری در منسوجات منجر به ظهور سیستم های لباس هوشمند برای نظارت بر سلامت از راه دور یک چارچوب جدید و جامع از سیستم های لباس هوشمند برای نظارت بر سلامت در این مقاله پیشنهاد شده است. این چارچوب مشخصات طراحی، حسگرهای مناسب و مواد نساجی را برای لباس های هوشمند (مانند ساق شلواری) ارائه می دهد.

توسعه. علاوه بر این، چارچوب پیشنهادی تکنیک‌هایی را برای تقویت یکپارچگی حسگرها در منسوجات شناسایی می‌کند و یک استراتژی توسعه برای تشخیص سلامت و پیشنهاد می‌کند.

 

 

 

پیش آگهی از طریق جمع آوری داده ها، پردازش داده ها و تصمیم گیری. فنی مفهومی مشخصات لباس هوشمند نیز فرموله و ارائه شده است. توسعه دقیق این چارچوب در این مقاله با مثال های منتخب ارائه شده است. چالش‌های کلیدی در رواج پوشاک هوشمند و فرصت‌های توسعه آینده در زمینه‌های کاربردی متنوع مانند

مراقبت های بهداشتی، ورزش و دو و میدانی و مد مورد بحث قرار می گیرد.

 

1. معرفی

پوشیدنی های هوشمند، مانند نوارهای تناسب اندام و ساعت های هوشمند، و یکپارچه با حسگر لباس های هوشمند به سرعت محبوبیت پیدا می کنند، به ویژه در بخش های تناسب اندام، شخصی بهداشت و درمان و ورزش. با این حال، مسائل ارگونومیک با استفاده مکرر آنها و خاموش کردن در فواصل زمانی کوتاه به عنوان یک بار اضافی برای کاربران، به ویژه کاربران تلقی می شود سالمندان، نوزادان و کودکان خردسال. دستگاه های پوشیدنی رایج از وضعیت ضعیفی رنج می برند طراحی ارگونومیک و در نتیجه قادر به پوشاندن بدن انسان به طور موثر برای اطمینان از بدون وقفه و جمع آوری داده های بدون سر و صدا و همچنین برای ارائه سطح مورد انتظار از راحتی پوشنده هنگامی که به صورت طولانی مدت استفاده می شود.

 

 

 

 

با این حال، محبوبیت فناوری های پوشیدنی باعث رشد سریع آن شده است لباس هوشمند  .ایده لباس هوشمند مبتنی بر ادغام پوشیدنی ها است فناوری‌های میکروالکترونیک در لباس‌ها، مانند کت، شلوار، پیراهن و ساق‌دار که بخش عمده‌ای از بدن انسان را می‌پوشاند و به منظور نظارت به اطراف پوشنده می‌پیچد شرایط سلامتی آنها برای شناسایی نیاز به مداخله بالینی و یا بهبود

تناسب اندام. چنین محصولاتی در حال حاضر در بازار در دسترس هستند، به عنوان مثال،

 

 

 

پیراهن های هوشمند از Hexoskin، Athos، OM signal و غیره؛ آستین های فشرده سازی از کومودوتک؛ شلوار ساق از Wearable X; و غیره .انتظار می رود که آنها باید انعطاف پذیر، تا شونده، قابل شستشو، خود تمیز شونده، تنفس و کشش به منظور استفاده طولانی تر. تخمین زده می شود که بازار لباس های هوشمند تا سال 2024 به ارزش 8.8 میلیارد دلار برسد .تقاضا برای لباس های هوشمند در بسیاری از صنایع، از خرده فروشی گرفته تا نظامی، به سرعت در حال رشد است.

 

 

 

 

( گزیده ای از مقاله پارچه های هوشمند )

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید