چگونه و چرا صنعت مد توسعه محصول را در حوزه پرینت های سه بعدی سرعت میدهد ؟ (2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

صنایع مد، مانند سایر صنایع ، به سرعت در حال پذیرش فناوری جدید و پیشرفته هستند. این روند از سال 2021 با رشد بسیاری در حال حرکت است و هم اکنون از برنامه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تیک تاک و به طور عجیبی حتی از بازی های ویدیویی مانند Animal Crossing برای اتصال به مخاطبان هدف خود استفاده می کنند. فراتر از این، حوزه دیگری از پیشرفت فناوری در مد نهفته است: فناوری های سه بعدی.

 

برندهای مد با استفاده از فناوری سه بعدی به یک روند محبوب در اکثر برنامه های رسانه های اجتماعی تبدیل شده اند. حتی مهم‌تر از آن، همکاری‌های مد سه‌بعدی مانند مواردی که بین رهبران مد مانند پوما و طرفداران سه‌بعدی مانند The Fabricant یافت می‌شود، و همچنین تبلیغاتی مانند نمایشگاه مجازی اخیر آنیفا موئومبا، نشان می‌دهد که چگونه برندهای مد می‌توانند از فناوری سه بعدی در چندین بخش از محصولات مد خود استفاده کنند. چرخه حیات داخلی و خارجی در این موارد و در تصویر بزرگ، استفاده از ابزارهای فناوری سه بعدی در مد به نفع برندها و خود سازندگان فناوری و همچنین مصرف کننده نهایی است. در اینجا دلیل و ابزارهایی است که تیم شما می تواند برای ورود به روند سه بعدی استفاده کند.

 

مد سه بعدی در مرکز صحنه قرار می گیرد

طراحی کفش در ابزارهای مد سه بعدی دیجیتال به طور کلی به تیم های داخلی برندها این فرصت را می دهد که:

صرفه جویی در هزینه مواد داشته باشند

نیاز آنها به استخدام مدل های محصول اضافی را کاهش دهید

از ضایعات مواد اجتناب کنند

قبل از اینکه محصولات به پایان برسند، تجسم های واقعی را ایجاد کنند

اگرچه برندها هنوز از مدل‌هایی برای نمایش لباس‌های خود در مواد بازاریابی استفاده می‌کنند، اما برای اکثر مصرف‌کنندگان، مدل‌سازی داخلی لباس‌هایشان با استفاده از ابزارهای مد دیجیتال قبل از مراحل نمونه‌برداری و تولید، به آنها اجازه می‌دهد تا اشتباهات و ویرایش‌هایی را انجام دهند که عواقب مالی یا مادی کمی ندارند. به عنوان مثال، ایجاد یک ظاهر سه بعدی با یک آواتار همچنان اندازه‌گیری، تناسب، جریان و غیره را در اولویت قرار می‌دهد، اما مقدار پارچه و تزئینات واقعی مورد استفاده برای رفع اشتباه یا تغییر ویژگی طراحی را کاهش می‌دهد.

 

 

 

بسیاری از برندها از ابزارهای نرم افزاری سه بعدی مانند CLO 3D، Browzwear و Marvelous Designer برای طراحی و مدل سازی لباس های خود به صورت مجازی استفاده می کنند. بسیاری دیگر در بازار وجود دارد، اما در اینجا به این دلیل است که این سه مورد از موارد مورد علاقه ما برای استفاده در مرحله توسعه محصول مد هستند:

 

CLO 3D - 15 سال تحقیق که منجر به یک راه حل مشترک لباس سه بعدی شد

 

CLO 3D یک نرم افزار سه بعدی شناخته شده و مقرون به صرفه است که شرکت ها و افراد برای ایجاد مد مجازی از آن استفاده می کنند. با استفاده از CLO 3D، کاربران این امکان را دارند که با طرح‌های الگوی دو بعدی شروع کنند و سپس از این نرم‌افزار برای دادن ابعاد به طرح‌های خود استفاده کنند. این فناوری برای همه افرادی که به دنبال ایجاد و جستجوی اطلاعات در مورد لباس های سه بعدی قبل از ثبت نام هستند، کاربر پسند است.

 

Browzwear – نرم افزار سه بعدی که در زمان نمونه برداری فیزیکی صرفه جویی می کند

چندین شرکت بزرگ مد مانند نایک از Browzwear برای تقویت توسعه محصول خود استفاده می کنند. این پلت فرم به بیش از 650 کسب و کار که مد سه بعدی را برای برندهای خود طراحی می کنند، پاسخ می دهد. Browzwear با سایر ابزارهای نرم افزار سه بعدی متفاوت است زیرا وبلاگ ها و وبینارها را در مورد تجربه کاربر، نحوه پیمایش نرم افزار آنها و صنعت مد ارائه می دهد. در نهایت، آنها همچنین یک سریال زنده در مورد مد پایدار به اشتراک می گذارند که توسط کارشناسان مد واقعی میزبانی می شود. کاربران Browzwear اطلاعات زیادی در مورد مد سه بعدی و به طور کلی صنعت مد به دست خواهند آورد.

 

Marvelous Designer – یکی از واقعی ترین ابزارهای نرم افزاری لباس سه بعدی در بازار است

Marvelous Designer مواد و شبیه سازی واقعی را برای برندهای مد ارائه می دهد که مد مجازی را طراحی می کنند و در عین حال اندازه خودکار را برای آواتارهای آنها نیز فراهم می کند. برخلاف برخی دیگر از ابزارهای نرم افزاری سه بعدی، Marvelous Designer به کاربران اجازه می دهد تا یک آواتار را سفارشی کنند و پس از اتمام طراحی محصول نهایی، انیمیشن ها را به آن اضافه کنند.

 

مد سه بعدی فراتر از طراحی و تولید

 

مد سه بعدی به برندها کمک می کند تا نه تنها در هزینه پارچه، مواد، حمل و نقل و ریخته گری مدل صرفه جویی کنند، بلکه می تواند راهی جدید و افزایش فروش را برای خرید به مشتریان ارائه دهد. در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین، مشتریان این توانایی را دارند که با آپلود عکسی از خود در یک اتاق مجازی، ظاهر خود را در محصولات خاص تجسم کنند. با یک بیماری همه گیر در سراسر جهان، خرید آنلاین در سال گذشته افزایش یافته است. در حالی که برخی از افراد از خرید فیزیکی لذت می‌برند، برخی دیگر ترجیح می‌دهند در داخل خانه بمانند، جایی که گزینه‌های آزمایشی مد مجازی بیشتر از اتاق‌های تزیینات اضافی در فروشگاه برایشان مفید خواهد بود.

 

تکنولوژی به طور مداوم در حال رشد است و برندهای مد در تلاش هستند تا به این روند ادامه دهند. با این حال، برندهایی که از فناوری مد سه بعدی استفاده می‌کنند، در خط مقدم جدیدترین و بهترین ابزارها برای طراحی و بازاریابی محصولات خود به مشتریان به روش‌های بهتر و کارآمدتر از همیشه خواهند بود.

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید