مد نوآورانه: 10 روش فناوری جدید در حال تغییر صنعت مد

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

 

صنعت مد یکی از بزرگترین و مهم ترین صنایع جهان برای مدت طولانی بوده و بوده است. این بازی در سال 2022 بیش از 1.7 تریلیون دلار حرکت کرد و بازی مد با تکامل مداوم و ترکیب فناوری جدید با خلاقیت طراحان ارتباط خود را حفظ می کند.

 

از تغییرات در تولید پارچه تا هوش مصنوعی، مد نوآورانه پایه و اساس این بازار موفق است. مطابق با نگرانی‌های جدیدتر بازار، مانند پایداری و سرعت تولید، مد نوآورانه کلیدی برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند نشان خود را بگذارند و در صنعت مرتبط باشند.

 

وقتی از مد نوآورانه صحبت می کنیم، مردم اغلب فقط به فناوری جدیدی فکر می کنند که در باند فرودگاه ها و مدهای لوکس می بینیم. در سال 2022، پس از اینکه کوپرنی لباس بلا حدید را در اواسط نمایش اسپری کرد، اینترنت متوقف شد.

 

با این حال، نوآوری واقعی در تمام مراحل زنجیره تامین در حال اجرا است و طرز تفکر، تولید و مصرف لباس را تغییر داده است. برای نشان دادن، ما فهرستی از 10 نمونه از فناوری‌ها و مدهای نوآورانه را که در حال تغییر روش‌های تولید مد هستند، گردآوری کرده‌ایم.

 

 

 

 

 

1. مد نوآورانه: استفاده از مکمل های گوسفند برای کاهش ردپای کربن تولید پشم

در بازار امروز، بخش بزرگی از مد نوآورانه پایداری است و مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نگران تأثیر لباس ها و لوازم جانبی خود بر محیط زیست هستند.

 

بنابراین، شرکت‌ها در سرتاسر جهان در حال سرمایه‌گذاری در مطالعات علمی و تحقیقاتی هستند که می‌تواند به آنها کمک کند تولید خود را کمتر مضر برای کره زمین کنند.

 

در این راستا، شرکت Woolmark، یک شرکت مستقر در استرالیا، سرمایه گذاری زیادی برای شناسایی چگونگی کمک تولید آنها به گرم شدن کره زمین انجام داده است. تحقیقات آنها نشان داد که بزرگترین عامل این مشکل، در واقع مزارع گوسفند، به طور خاص، گاز ساطع شده از مایعات بدن گوسفند است.

 

برای کاهش انتشار گاز، شرکت Woolmark مکمل‌های جدیدی را برای کاهش تولید متان در گوسفند و در نتیجه کاهش ردپای کربن معرفی کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابتکار عمل و دیدگاه Woolmark در مورد مد نوآورانه، مدیر عامل Woolmark، مشارکت جان رابرتز در WorldWide Talks 2023 را بررسی کنید.

 

 

2 . استفاده از ابزارهای دیجیتال برای کاهش ضایعات تولید

بخش بزرگی از ضایعات تولید شده توسط مد در مراحل تولید زمانی اتفاق می‌افتد که شرکت‌ها در حال آزمایش نمونه‌ها و ساخت مدل‌ها و غیره هستند. مسیر بین ایجاد قطعه و مشتری نهایی.

 

به منظور پایدارتر و سریع‌تر کردن تولید، شرکت‌ها پول زیادی را روی ابزارهای مد نوآورانه دیجیتال جدید سرمایه‌گذاری کرده‌اند که می‌توانند روند را تسریع کنند و خرید مواد برای نمونه‌های اولیه را به حداقل برسانند.

 

این ابزارها همچنین می توانند برای به حداقل رساندن تأثیرات زیست محیطی در فروش مورد استفاده قرار گیرند، زیرا می توان از هوش مصنوعی برای کمک به مشتریان برای امتحان کردن لباس های خود در واقعیت مجازی استفاده کرد و ردپای کربن تولید شده توسط بازگشت در خرید آنلاین را کاهش داد.

 

یکی از نمونه‌های شرکتی که روی این نوع مدهای نوآورانه سرمایه‌گذاری کرده است، زیمنس است. زیمنس یک شرکت آلمانی است که محصولات متعددی ارائه می دهد و اخیراً نیروهای خود را به طراحی نرم افزاری تبدیل کرده است که می تواند سرعت بازاریابی در صنعت مد را افزایش داده و منابع را کاهش دهد.

 

نرم افزار آنها به شما امکان می دهد مدل های سه بعدی آسان بسازید و با پارچه ها و بافت های مختلف آزمایش کنید و نیاز به نمونه های فیزیکی را پایان دهید. آنها همچنین به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا با استفاده از مدل‌هایی برای ایجاد ابزارهای بازار مانند اتاق‌های اتصال آنلاین بهتر، تجربه مشتری خود را بهبود بخشند.

 

اگر علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد نحوه عملکرد نرم افزار مد نوآورانه زیمنس هستید، آنها در طول گفتگوهای جهانی 2023 ما همه چیز را توضیح دادند.

 

3 . استفاده از داده های بزرگ برای تصمیم گیری در صنعت مد

انتخاب قطعات مناسب برای یک مجموعه جدید یا قیمت آن مجموعه می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد، به‌ویژه برای شرکت‌هایی که وارد بازارهای جدید می‌شوند یا در زمان‌هایی که مصرف‌گرایی جهانی ناپایدار است، برای مثال، در طول بحران‌های جهانی مانند همه‌گیری COVID-19.

 

این تصمیمات تجاری همیشه در صنعت مد دشوار بوده است. با این حال، جهانی شدن و گسترش پوشش برند به دلیل فروش آنلاین و رسانه های اجتماعی، فشار بیشتری را برای تصمیم گیری هوشمندانه برای شرکت وارد کرده است.

 

برای دور زدن آن، چندین شرکت شروع به جمع‌آوری و استفاده از کلان داده‌ها برای توجیه و جهت‌دهی تصمیم‌های تجاری اصلی می‌کنند. مواردی مانند تحقیقات بازار، تحقیقات رقابتی و انتظارات مشتری برخی از انواع داده هایی هستند که می توانید برای تصمیم گیری با چشم انداز وسیع تر جمع آوری کنید.

 

مشکلی که شرکت‌ها با کلان داده‌ها با آن مواجه شده‌اند این است که در اطلاعات دفن می‌شوند و در نهایت ضرر بیشتری نسبت به فایده دارند. برای جلوگیری از آن، در حال حاضر محققانی وجود دارند که محصولات خود را روی تجزیه و تحلیل و ارائه داده های مناسب برای مشتریان خود متمرکز کرده اند.

 

در طول گفتگوهای جهانی 2023، ما کتی پیلت را از Lectra و Kiran Patel از WGSN دریافت کردیم تا در مورد امکانات داده های بزرگ در مد صحبت کنیم. پخش جریانی را تماشا کنید تا نحوه استفاده بهتر از داده ها را به روشی نوآورانه بیاموزید.

 

4. مدل های سه بعدی و خلاقیت طراح

بدون طراحی خوب، مد چیزی نیست. در مراحل جدید سرمایه داری، مشتریان به دنبال قطعات منحصر به فرد و خلاقانه می گردند که به مد باند و طرح های بد بو می بخشد.

 

برای طراحان، ایجاد همیشه یک چالش بوده است، به ویژه تجسم ایده های آنها در زندگی واقعی پس از طرح اولیه. با تکامل فن آوری و مد نوآورانه، صنعت با واقعیت مجازی و مدل سازی سه بعدی آشنا شده است.

 

این ابزارها طرز تفکر سازندگان را در مورد لباس‌هایشان تغییر داده‌اند و به آن‌ها اجازه می‌دهند چیزهایی مانند پارچه، بافت و حجم را در نقاشی‌های اصلی خود اضافه کنند و موانع خلاقیت و مد نوآورانه را به‌شدت گسترش دهند.

 

5. واقعیت مجازی و هوش مصنوعی در ران وی شو

فناوری مشابهی که برای طراحی استفاده می‌شود، نحوه اجرای کت‌واک‌ها را نیز تغییر می‌دهد. هر فصل، برندها تمام تلاش خود را می‌کنند تا در طول نمایش‌های باند، نوآوری کنند و تماشاگران را شگفت‌زده کنند تا در فضای مجازی منتشر شوند و مجموعه‌های خود را برجسته کنند.

 

برندهایی از پرادا گرفته تا بالنسیاگا واقعیت مجازی را در نمایش های خود امتحان کرده اند و مد نوآورانه را پذیرفته اند. در سال 2021، Balenciaga حتی یک بازی ویدیویی را بر اساس نمایش مجازی باند خود ایجاد کرد که در آن شخصیت‌ها لباس‌های مجموعه را پوشیده بودند.

 

مد نوآورانه

واقعیت مجازی به برندها این امکان را می دهد تا از منابع متعددی مانند نورپردازی، توهم و جلوه های بصری استفاده کنند تا تجربه تماشای نمایش باند را حتی بیشتر کنند.

 

6. شناسه دیجیتال و قابلیت ردیابی

فکر کردن در مورد مد پایدار و نوآورانه نیز به معنای اندیشیدن به شرایط کاری و شفافیت تامین کننده است. اگرچه شرکت‌ها سیاست‌ها و کمپین‌های پایداری خود را به بازار عرضه می‌کنند، اما اکثر آنها در مورد اینکه تامین‌کنندگانشان از کجا هستند و شرایط کاری در آن کارخانه‌ها چگونه است، شفاف نیستند.

 

بر اساس شاخص شفافیت مد در سال 2022، بیش از نیمی از 250 برند بزرگ مد هنوز تامین کنندگان سطح اول خود را فاش نمی کنند. با این اطلاعات، مشتریان نمی توانند مطمئن باشند که واقعاً از شرکتی خرید می کنند که به حقوق کارگران و محیط زیست احترام می گذارد.

 

در مقابل، شرکت‌هایی هستند که واقعاً درگیر آسان‌تر کردن دانستن لباس‌ها برای مشتری هستند، و این همان جایی است که شناسه دیجیتال وارد می‌شود. برخی از شرکت‌ها در حال حاضر نقشه‌ها و برنامه‌های تعاملی ایجاد می‌کنند که مسیر کامل مسیر آنها را نشان می‌دهد. تولید مد

 

شرکتی که نام خود را در آن زمینه مد نوآورانه به دست آورده است ID Factory است. آنها پلتفرمی را ایجاد کردند که در آن برندها می توانند اطلاعات تولید خود را در یک نقشه تعاملی نمایش دهند که به مشتریان امکان می دهد بدانند هر مرحله از تولید کجا انجام شده است.

 

ابتکاراتی مانند آن تأثیر زیادی در صنعت مد می گذارد زیرا آنها شرکت ها را تشویق می کنند تا با نیاز به توسعه شکل خود برای توزیع آن اطلاعات شفاف باشند. در سخنرانی مارتینا شیوما در هشتمین نسخه از گفتگوهای جهانی بیشتر درباره ID Factory آشنا شوید.

 

7. تشخیص چهره هوش مصنوعی و صنعت زیبایی

 

کار انتخاب سایه مناسب برای فونداسیون یا مرطوب کننده مناسب برای نوع خاص پوست شما می تواند مشکل باشد. در بسیاری از مواقع، مردم محصولات زیبایی جدید می خرند و در نهایت آنها را دوست ندارند زیرا رنگ مناسبی ندارند، یا باعث ایجاد آکنه می شود و غیره. هنوز پر هستند

 

به همین دلیل است که محققان روشی را برای ترکیب هوش مصنوعی و زیبایی مطالعه کرده اند تا از خرید محصولات مناسب اطمینان حاصل کنند. در طول گفتگوهای جهانی 2023، آدام گام را دریافت کردیم تا در مورد کارهای مد نوآورانه ای که در شرکت Perfect Corp در حال توسعه است صحبت کنیم.

 

Perfect Corp یک سیستم تشخیص سایه هوش مصنوعی ایجاد کرده است که می تواند صورت شما را اسکن کند و از بین رنگ های موجود بهترین را برای شما انتخاب کند. آنها همچنین یک ویژگی هوش مصنوعی ایجاد کرده‌اند که ویژگی‌های پوست را شناسایی می‌کند و توصیه می‌کند کدام نوع از محصولات با پوست شما مطابقت دارند.

 

8. ادغام الکترونیک در لباس

نوع دیگری از مدهای نوآورانه که در صنعت مد به موفقیت رسیده است، ازدواج بین لباس و لوازم الکترونیکی است. یک شرکت استرالیایی به نام Wearable X که توسط Billy Whitehouse ایجاد شده است، با قطعات خلاقانه خود جایگاه خود را در کانون توجه به دست آورده است.

 

ایده پشت این طرح ها ترکیب لوازم الکترونیکی و لباس است تا در هنگام پوشیدن آنها احساسات و تجربیات جدیدی به مشتری بدهد. به عنوان مثال، آنها یک پیراهن فوتبال ساخته اند که ارتعاشاتی را ایجاد می کند که احساسات بازیکنان را در طول مسابقه شبیه سازی می کند. این فناوری طرفداران را به تیم مورد علاقه خود نزدیک تر می کند و تجربه بازی را گسترش می دهد.

 

با گوش دادن به سخنرانی او در اولین سخنرانی ما در میامی، درباره Wearable X و مد نوآورانه بیشتر بدانید.

 

9. پارچه ای که با شما رشد می کند

یکی از بزرگترین مشکلات صنعت مد، زباله های تولید شده توسط آن است. بر اساس گزارش Earth.org، 92 میلیون تن لباس تولید شده هر ساله در محل دفن زباله ها قرار می گیرد.

 

به منظور کاهش این تعداد، گروه‌های مختلف مردم را تشویق می‌کنند که از خرید لباس‌های جدید خودداری کنند و آنچه را که از قبل دارند بپوشند. با این حال، برای بخش مهمی از جمعیت، این امکان پذیر نیست.

 

حتی در صورت تمایل، به دلیل سرعت رشد بچه ها، نمی توان لباس های کودکان را برای مدت طولانی نگه داشت. علاوه بر تاثیر بر روی کره زمین، برای والدینی که هزینه‌های ثابتی دارند که اغلب اوقات ارزان نیست، مبارزه‌ای است.

 

برای حل این مشکل، مهندس هوانوردی رایان ماریو یاسین برندی به نام پتی پلی ایجاد کرد. ایده او این بود که راهی برای تولید لباس‌هایی بیابد که در کنار بچه‌ها رشد کنند و چندین ماه و سال دوام بیاورند. برخی از مشتریان گزارش کرده‌اند که قطعات آنها سال‌ها دوام می‌آورد و با بدن کودکان سازگار می‌شد.

 

10. فن آوری بازیافت و مد پایدار

راه دیگر استفاده از فناوری برای پایدارتر کردن مد، تغییر فرآیند تولید مواد خام است. اکتشافات جدید در رویه های کارخانه استفاده از مواد پایدارتر مانند پلی استر بازیافتی را آسان تر و ارزان تر می کند.

 

استفاده از مواد خام بازیافتی یک راه عالی برای کاهش ردپای کربن در تولید مد و کمک به به حداقل رساندن تأثیرات بر روی سیاره است.

 

یک کتاب الکترونیکی

مد و فناوری نوآورانه با هم در مسیر مصرف‌گرایی سالم‌تر و آگاه‌تر قدم می‌زنند. با این وجود، ذکر این نکته مهم است که فناوری‌های جدید لزوماً به معنای گزینه‌های پایدارتر نیستند. به خاطر داشته باشید که فناوری بلاک چین به انرژی زیادی نیاز دارد.

 

همچنین، استراتژی‌هایی مانند استفاده از داده‌های بزرگ به دلیل میزان انرژی لازم برای نگهداری اطلاعات در فضای ابری، می‌توانند تأثیرات منفی داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید