اتفاق جدید در صنعت نساجی با کمک مد پایدار ( 2022-2023)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

شرکت Lycra با Qore همکاری می کند تا Lycra را سازگارتر کند

شرکت Lycra وارد توافقی شده است که آینده پایدارتری برای فیبر در قلب خود دارد.

 

این قرارداد «اولین تولید تجاری در مقیاس بزرگ جهان از اسپندکس مشتق شده زیستی را با استفاده از Qira، نسل بعدی 1،4-بوتاندیول (BDO)است که به عنوان یکی از اجزای اصلی آن ممکن می‌سازد.

 

این باعث می شود 70 درصد از محتوای فیبر Lycra از مواد اولیه تجدید پذیر سالانه مشتق شود.

 

این تغییر "به طور بالقوه" می تواند ردپای کربن الیاف Lycra را تا 44٪ در مقایسه با محصول معادل ساخته شده از منابع مبتنی بر فسیل بدون کاهش عملکرد و کیفیت کاهش دهد.

 

Qira در پارک بیوتکنولوژی کارگیل و عملیات تصفیه ذرت در Eddyville، آیووا، ایالات متحده تولید خواهد شد. این تاسیسات هنوز عملیاتی نشده است اما در سال 2024 شروع به کار خواهد کرد.

 

همچنین، اولین الیاف تجدیدپذیر Lycra ساخته شده با استفاده از Qira در سایت تولیدی Tuas شرکت Lycra در سنگاپور در آن سال تولید خواهد شد.

 

این شرکت "در حال حاضر به دنبال تعهد با مشتریان برند و خرده فروشی است که به دنبال راه حل های زیستی برای پوشاک خود هستند".

 

مدیر عامل شرکت جولین بورن گفت: "تخصص Qore در عملیات تخمیر و درک زنجیره های ارزش شیمیایی آنها را به شریک ایده آلی برای کمک به توسعه فیبر Lycra مشتق شده زیستی در مقیاس تجاری تبدیل می کند."

 

اولین نسل از الیاف تجدیدپذیر ساخته شده با Qira از مواد اولیه ذرت مزرعه ای که توسط کشاورزان آیووا کشت می شود استفاده می کند. علاوه بر جایگزینی یک منبع محدود با منبع قابل تجدید سالیانه، مزیت دیگری برای کارخانه‌ها، برندها و خرده‌فروشان این است که "هیچ تغییری در عملکرد فیبر وجود ندارد و نیاز به مهندسی مجدد پارچه‌ها، الگوها یا فرآیندها را از بین می‌برد".

سبد خرید