با نمایشگاه جاده ابریشم برای معرفی بخارا و پارچه سازی ( 2022 )

 

 

مجله بنیادی 

 

واحه ابریشم در جاده ابریشم: بخارا

 

واحه ابریشم در جاده ابریشم: بخارا مجموعه ای از ایکات های آسیای مرکزی و ابریشم های گلدوزی شده را به نمایش می گذارد - کت، نقاب، دیوارپوش و روتختی از مجموعه دائمی موزه نساجی - برای تجسم ثروتمندی منطقه بخارا. تاریخ نساجی و قرار دادن آن در سنت های فرهنگی متنوع آسیا.

این نمایشگاه که توسط ناتالیا نکراسووا اداره می‌شود، ظهور شهر واحه، بخارا را به بزرگترین تولیدکننده ابریشم آسیای مرکزی در «عصر ابریشم» قرن نوزدهم نشان می‌دهد. نکراسووا می‌گوید که منسوجات بدیع در نمایشگاه برای مدت کوتاهی به نمایش گذاشته شده‌اند، نمونه‌های پرجنب‌وجوشی از منسوجات نمادین منطقه بخارا - ایکات‌های ابریشمی رنگ‌شده با دست و دیوارپوش‌های دست‌دوز شده معروف به سوزانی، که بسیاری از آن‌ها هستند. "هرگز در گالری های موزه نمایش داده نشده اند."

 

ابریشم های آسیای مرکزی بخش قابل توجهی از مجموعه موزه است که بیش از 200 منطقه و بیش از 2000 سال تاریخ را پوشش می دهد. منسوجات پر جنب و جوش و زیبا خلق شده در واحه ابریشم در جاده ابریشم: بخارا نمایشی بصری از تاریخ غنی نساجی بخارا ایجاد می کند و از تأثیر منطقه در تسهیل تبادل فرهنگی، اقتصادی و فناوری صحبت می کند. واحه ابریشم در جاده ابریشم: بخارا در 25 سپتامبر 2011 بسته می شود.

 

موزه نساجی کانادا

موزه نساجی کانادا یکی از جذاب ترین سازمان های هنرهای تجسمی تورنتو است. مجموعه دائمی TMC با بیش از 12000 شی از بیش از 200 کشور و منطقه، تنوع فرهنگی را جشن می گیرد و شامل پارچه های سنتی، پوشاک، فرش و مصنوعات مرتبط مانند منجوق کاری و سبد است. این موزه نمایشگاه‌های متنوعی از جمله نمایش‌های موضوعی بر اساس مجموعه دائمی ما و نمایشگاه‌های معاصر آثار هنرمندان کانادایی و بین‌المللی را ارائه می‌دهد.

سبد خرید