پرینتر های سه بعدی و آینده پارچه و صنعت مد ( 2022-2023 )

 

 

مجله مد بنیادی 

 

 

چگونه پرینت سه بعدی انعطاف پذیری را در صنعت مد به ارمغان می آورد

 

 

نقش پرینت سه بعدی به طور مداوم در صنعت مد در حال تغییر است. طراحان پتانسیل پرینت سه بعدی را شناسایی کرده اند و علاقه قابل توجهی به این فناوری نشان داده اند. این علاقه از همه طیف های مد می آید، یعنی از سطح بالا تا سطح پایین و هر چیزی در این بین.

 

این روزها تبلیغات زیادی در مورد چاپ سه بعدی وجود دارد. این تکنیکی است که تنها تعداد کمی از افراد به آن تسلط دارند. اما، در آینده، ممکن است بتوانیم یک تی شرت را از راحتی خانه خود چاپ کنیم. پرینت سه بعدی آینده فست مد است.

 

مزایای پرینت سه بعدی نسبت به تکنیک های سنتی

 

چاپ سه بعدی به طراحان اجازه می دهد تا فراتر از مرزهای طراحی سنتی فکر کنند. این به وسیله ای برای تبدیل چالش برانگیزترین مفاهیم طراحی به واقعیت تبدیل شده است. این فناوری امکانات بی پایانی دارد.

 

توسعه منسوجات و مواد

 

با پرینت سه بعدی، منسوجات را می توان به جای استفاده از الگوی سنتی و سپس دوختن منسوجات، دو بعدی رشد داد.

 

یک ماده خاص را می توان با چاپ سه بعدی ایجاد کرد که مات، ضد آب، انعطاف پذیر است و سپس می توان تمام خواص را با هم ترکیب کرد تا یک ماده منحصر به فرد ایجاد شود.

 

طراحان این آزادی را دارند که طرح‌های هندسی پیچیده‌ای ایجاد کنند که نه تنها از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر هستند، بلکه عملکرد منحصربه‌فردی نیز ارائه می‌دهند.

 

تولید کنندگان بازار انبوه

 

چاپ سه بعدی می تواند برای برندهایی که به بازار انبوه عرضه می کنند بسیار مفید باشد. این می تواند یک روش کیفی سازگار و مقرون به صرفه برای تولید مقادیر زیاد باشد. همچنین می تواند به شرکت ها کمک کند تا خیلی سریع با روندها سازگار شوند. تنها با ایجاد یک تغییر کوچک در فایل دیجیتال، برندها می توانند به طور کلی طرح جدیدی ارائه دهند. این به نوبه خود، با عدم نیاز به تغییر کل فرآیند طراحی، روند تولید را تسریع می کند. رنگ ها، الگوها، اندازه های مختلف را می توان به راحتی با این فناوری شگفت انگیز توسعه داد. همچنین خطر موجودی انبار را برای تولیدکنندگان تنها با تولید آنچه سفارش داده شده کاهش می دهد.

 

پایداری

 

به غیر از آن، لباس‌ها را می‌توان برای اندازه‌گیری چاپ کرد و همچنین می‌توان آن را برای هر اندازه و انحنای بدن با چاپ سه بعدی سفارشی کرد. این منجر به صفر شدن ضایعات در تولید می شود که در حال حاضر یکی از نگرانی های اصلی صنعت مد است. این یک روش پایدار برای تولید است زیرا زباله هایی مانند پلیمرهای پلاستیکی را می توان برای ایجاد منسوجات چاپ سه بعدی بازیافت کرد.

 

 

 

آیریس ون هرپن یک طراح هلندی است که در هنر چاپ سه بعدی پیشگام بوده است. او نه تنها با استفاده از پرینت سه بعدی لباس های زیبایی می سازد، بلکه مجموعه جواهراتی را نیز با اسکن سه بعدی صورت هر مدل طراحی کرده است. اسکن ها برای درک تغییرات و خطوط چهره هر فرد مورد استفاده قرار گرفتند. نتیجه نهایی، ماسک توری مانندی بود که مدل‌ها روی باند فرودگاه می‌پوشیدند.

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید