بتسی جانسون طراح لباسی که جاب در برند خودش پیدا نکرد. (24-2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

 

بتسی جانسون (متولد 10 اوت 1942)، یک طراح مد آمریکایی است که بیشتر به خاطر طرح های زنانه و عجیب و غریبش شناخته شده است. بسیاری از طرح‌های او به عنوان «اوت کوتور » و آراسته در نظر گرفته می‌شوند. او همچنین به دلیل انجام یک چرخ چرخ دستی که در پایان نمایش های مد او به یک تقسیم ختم می شود، شناخته شده است

 

سنین جوانی و تحصیل

جانسون در Wethersfield، Connecticut متولد شد و دومین فرزند از سه فرزند لنا و جان جانسون بود. او یک خواهر بزرگتر به نام سالی و یک برادر کوچکتر به نام رابرت دارد. جانسون در تری‌ویل، کانکتیکات بزرگ شد و در کلاس‌های رقص زیادی شرکت کرد که الهام‌بخش عشق او به لباس‌ها بود.

 

پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، جانسون در مؤسسه پرت تحصیل کرد و سپس از دانشگاه سیراکیوز فی بتا کاپا فارغ التحصیل شد. جایی که او یکی از اعضای گروه زنان آلفا شی دلتا بود. پس از فارغ التحصیلی، یک تابستان را به عنوان کارآموز در مجله Mademoiselle گذراند، جایی که ادی لاک او را راهنمایی کرد.

 

حرفه و شغل آینده

حرفه مد جانسون پس از ورود و برنده شدن او در مسابقه ویرایشگر مهمان مادمازل آغاز شد. در عرض یک سال، او طراح داخلی بوتیک پارافرنالیا در منهتن شد. جانسون به همراه The Velvet Underground، Edie Sedgwick، Nico و Lou Reed، هم بخشی از جنبش مد جوانان و هم صحنه زیرزمینی اندی وارهول شد. در سال 1969، او یک بوتیک به نام Betsey Bunky Nini در شهر نیویورک افتتاح کرد. ادی سدویک مدل خانه او بود و جانسون لباسی را که سدویک در آخرین فیلمش، Ciao پوشیده بود، طراحی کرد! منهتن.

 

در دهه 1970، جانسون کنترل برچسب مد "Aley Cat" را در دست گرفت که در میان نوازندگان راک اند رول آن روز محبوب بود. طبق گزارش‌ها، در اولین سال زندگی‌اش، اولین مجموعه او برای گربه کوچه ۵ میلیون دلار فروش داشت. در سپتامبر 1971 او جایزه منتقدان مد کوتی (یک "وینی") را دریافت کرد.

 

در سال 1978، جانسون خط مد خود را راه اندازی کرد. مجموعه دوم او فروش خوبی نداشت، و او را با 3000 تکه لباس بهاری و بودجه کافی برای برپایی یک شو مد در سال 1981 برای فروش آنها باقی گذاشت و جانسون یک فروشگاه خرده فروشی در منطقه سوهو در شهر نیویورک افتتاح کرد. او لباسی را طراحی کرد که لیزا لوب در موزیک ویدیوی سال 1994 خود "Stay (I Missed You)" پوشیده بود.

 

در سال 2002، جانسون به پیاده‌روی مشاهیر مد معرفی شد. پلاک برنزی او یکی از طرح های اصلی او را در خود جای داده بود. در سال 2003، او خط تولید خود را برای سال 2004 گسترش داد و شامل کیف های دستی، لوازم جانبی، کلاه و روسری شد.

 

در سال 2008، جانسون در کتاب بمب گیلاس اثر کری بورزیلو-ورنا مشارکت داشت.

 

باشگاه هنرهای ملی مدال افتخار سال 2009 را به خاطر یک عمر دستاورد در مد به جانسون اعطا کرد. او یک بار استایل خود را به عنوان یک فرمول توصیف کرد: "یک شلوار کوتاه بردارید و یک دامن اضافه کنید."[2] از سال 2011، او بیش از 65 فروشگاه در سراسر جهان دارد. .[نیازمند منبع]

 

در سپتامبر 2010، شوی مد آماده بهار/تابستان 2011 او قبل از شروع، سر و صدای زیادی ایجاد کرد، زیرا شایعه شده بود که مدل‌هایی با دوچرخه سواری از کت واک و سکویی که برای اینکار تهیه شده بود پایین می‌آیند. با این حال، این کانسپت اولیه در طول تمرین‌ها بسیار خطرناک بود، بنابراین بتسی از مدل کیم ماتولووا خواست در حالی که به جای آن کفش‌های پاشنه‌دار که در طراحی و برای مدل های طراحی شده بود با اسکیت‌برد سوار شود. او در نهایت روی زمین افتاد و یکی از کفش‌هایش را گم کرد و مجبور شد از اسکیت‌برد خود پیاده شود و تا آخر راه برود.

 

در 26 آوریل 2012، بتسی جانسون، LLC داوطلبانه برای حمایت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد.

 

در 12 سپتامبر 2012، او 40 سالگی نام تجاری خود را با یک نمایش مد گذشته نگر با اجرای Cyndi Lauper جشن گرفت.

 

از ماه مه 2013، جانسون و دخترش لولو جانسون یک برنامه تلویزیونی واقعی دارند که از شبکه استایل پخش می شود.

 

در 4 سپتامبر 2014، اعلام شد که جانسون یکی از افراد مشهوری است که در نوزدهمین فصل رقص با ستارگان شرکت خواهد کرد. این زوج در هفته چهارم حذف شدند و در جایگاه دهم ایستادند.

 

در سال 2018، جانسون به عنوان داور مهمان در Sugar Rush ظاهر شد . این بخش از کار و فعالیت او در مجله ووگ بسیار بازتاب داشت : "Frosted Fashion").

 

در سال 2022، جانسون به عنوان داور مهمان در RuPaul's Drag Race All Stars ظاهر شد.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید