کاترین سارجنت به عنوان اولین زنی که در Savile Row مغازه باز کرد، تاریخ را ثبت کرد ( 2023 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

استاد خیاط کاترین سارجنت امروز (6 آوریل) به عنوان اولین خیاط زن که مغازه ای را در خیابان خیاطی سفارشی معروف Savile Row افتتاح کرد، تاریخ ساز شد.

 

با باز شدن درها در 37 Savile Row، سنت تمام مردانه که به مدت 213 سال در خیابان کت و شلوار پابرجا بود، بلافاصله پاک شد، زیرا سارجنت از مشتریان خود، از جمله خانواده سلطنتی و دیوید بکهام، در محل جدید خود استقبال کرد.

 

این استاد خیاط 41 ساله که سال ها در این تجارت کار کرده است، قبلاً به مدت 15 سال در Gieves and Hawkes دندان های خود را برید و در سال 2009 به مقام کاتر سر دست یافت و سپس برای افتتاح نمایشگاه خود در خیابان بروک لندن در سال 2014 ترک کرد. .

 

سارجنت که در برنامه تلویزیونی (بی‌بی‌سی امروز ) صحبت می‌کرد، گفت: "همه بسیار استقبال کرده‌اند، Savile Row بسیار یک جامعه است و زنان به این تجارت تشویق می‌شوند."

 

 

 

 

 

علیرغم این واقعیت که پیش از او هیچ پیشگام زنی وجود نداشته است، ساویل راو امروز به نظر می رسد که شامل زنان می شود، اما همیشه اینطور نبوده است. سارجنت گفت: «بیست سال پیش وقتی شروع به حضور در اتاق برش کردم، بسیار غیرعادی بود. و همکارانم

 

"من به عنوان یک دانشجوی هنر شروع کردم، همیشه طراحی و خلاق بودم، اما علاقه من مد بود." او به رادیو 4 گفت: "عشق من به خیاطی بیشتر شد وقتی  زنان زیادی در کالج لباس مردانه می پوشیدند.

 

"من برای این مسیر خیاطی رفتم، به Savile Row رفتم و چند در زدم و در خیابان بالا و پایین رفتم. من از آنچه دیدم، کیفیت، بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم، هرگز چیزی شبیه به آن ندیده بودم."

 

 

 

 

 

سارجنت با تبدیل اشتیاق خود به هنر خود، اکنون آنچه را که از آن به عنوان طرح‌های «سنتی مدرن» برای مردان و زنان یاد می‌کند طراحی می‌کند و متوجه افزایش تمایل زنان به خیاطی سفارشی شده است. او در این مصاحبه افزود: «ما لباس‌های معاصر می‌سازیم که برای زن و مرد امروزی مناسب است، اما به روش‌های سنتی با استفاده از صنایع دستی که در 200 سال گذشته در Savile Row انجام می‌شده است.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید