Etsy سه ماهه سخت تری در ایالات متحده دارد و از «پول نقدی رزرو» در بریتانیا عقب نشینی می کند ( 2023 )

 

 

 

مجله بنیادی 

 

Etsy Inc در 2 آگوست درآمد سه ماهه سوم را کمتر از انتظارات بازار پیش بینی کرد که نشان دهنده کاهش تقاضا برای کالاهای دست ساز در بازار آنلاین خود است و باعث کاهش 6 درصدی سهام آن در معاملات پس از ساعت کاری سهام شد.

 

افزایش قیمت کالاهای ضروری، مصرف‌کنندگان را مجبور کرده است که از هزینه‌های اقلام اختیاری خود، که شامل کالاهای مبلمان خانگی با حاشیه بالاتر و محصولات شخصی‌سازی شده و هدایایی که در بازار Etsy فروخته می‌شوند، کم کنند.

 

این امر باعث شد تا در دوران کووید، زمانی که مصرف‌کنندگان با درآمد قابل تصرف در دکور و سایر محصولات دلخواه، هدر می‌رفتند، از دستاوردهای Etsy دور شد. فروش ناخالص تلفیقی این شرکت در سه ماهه دوم منتهی به 30 ژوئن 0.6 درصد کاهش یافت و به 3.01 میلیارد دلار رسید.

 

جاشوا سیلورمن، مدیرعامل Etsy در تماسی که با سرمایه گذاران داشت، گفت: «مصرف‌کنندگان همچنان به انتخاب‌های بسیار سخت در مورد مکان و نحوه خرج کردن پول خود ادامه می‌دهند و ما سخت می‌جنگیم تا به فروشندگان خود کمک کنیم تا سهم خود را به دست آورند

 

این شرکت همچنین گفت که بازگشت پرداخت وام دانشجویی در پاییز در ایالات متحده و کاهش پس‌انداز برای مصرف‌کنندگان ممکن است هزینه‌های اختیاری را بیشتر کاهش دهد و بر فروش Etsy تأثیر بگذارد.

 

درآمد سه ماهه شرکت به مبلغ 628.9 میلیون دلار، انتظارات گردش بازار در امر تبلیغات خیابانی  619.1 میلیون دلاری را پشت سر گذاشت و از افزایش تقریباً 21 درصدی درآمد خدمات ناشی از سود تبلیغات بهره برد.

 

این شرکت انتظار دارد درآمد سه ماهه سوم بین 610 تا 645 میلیون دلار باشد، در حالی که طبق داده های Refinitiv، تحلیلگران انتظار 632.4 میلیون دلار را داشتند.

 

در پاسخ به شکایات برخی از فروشندگان در بریتانیا در مورد سیاست شرکت مبنی بر حفظ مبالغ حاصل از فروش، Etsy گفت که درصد وجوه ذخیره شده را برای "اکثریت قریب به اتفاق" این فروشندگان حداقل به نصف کاهش می دهد.

 

این سازمان افزود که تنها درصد کمی از فروشندگان ذخیره ای در حساب خود دارند که برای محافظت از خریداران و فروشندگان در برابر فعالیت های متقلبانه وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید