مد چگونه می تواند به بهبود سلامت روان کمک کند؟ (2023 )

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

مسائل مربوط به سلامت روان می تواند رگباری از احساسات باشد و در نتیجه ثبات فرد را تهدید کند. اما باید مدام به خود یادآوری کنیم که بعد از طوفان همیشه آفتاب وجود دارد. این یک وظیفه ی شهروندان است که به نیازمندان کمک کنند و مد می تواند کمک بزرگی باشد!

 

در جامعه امروزی سلامت روان یک مشکل جهانی است که 264 میلیون نفر از جمعیت جهان از افسردگی رنج می برند. انگ و تابو پیرامون سلامت روان گاهی اهمیت آن را کور می کند. متأسفانه، مردم اغلب نمی‌دانند که چگونه سلامت روان می‌تواند بر روال روزمره فرد تأثیر بگذارد. از آنجایی که آشکارا با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست.

 

 

 

 

 

 

 

 

مد می تواند به بهبود سلامت روان کمک کند

 

 

با توجه به وضعیت همه‌گیری، این اتفاق فقط به گونه‌ای است که روزگار بدتر شده است. شرایط مختلف هر موجودی که منجر به افزایش موارد اضطراب و افسردگی می شود. پیامد تنهایی در دوران انزوا، از دست دادن یکی از عزیزان یا بیکاری استرس های روحی مختلفی را در پی داشته است. در زمان‌های اخیر، طراحان زیادی در مورد اهمیت سلامت روان صحبت کرده‌اند، تعداد کمی که خود قربانی هستند. اصطلاح مد احتمالاً آخرین چیزی است که در میان این بیماری همه گیر به ذهن شما می رسد. اما اگر به شما بگوییم که می تواند کمک کننده ای برای پریشانی باشد چه؟ اگر می خواهید بدانید که چگونه مد می تواند سلامت روان را بهبود بخشد، به خواندن ادامه دهید!

 

 

 

 

 

 

 

ارتباط بین سلامت روان و مد

مد در واقع داستان خاص خود را دارد که با سلامت روانی افراد مرتبط است. محققان ثابت می کنند که افراد اغلب مطابق با خلق و خوی خود لباس می پوشند. همه ما روزهای خودمان را داریم، چه یک لباس شب جمعه و چه یک اقامت در یکشنبه های تنبل و راحت. خلق و خوی ما در بسیاری از جنبه ها بر برداشت ما از مد منعکس می شود.

 

مطالعات همچنین ثابت کرده‌اند که لباس‌ها و رنگ‌ها می‌توانند بر بهبود ذهنیت فرد تأثیر بگذارند. تمایل به بازسازی اعتماد به نفس با چشم امید به بهبود سلامت روان آنها دارد. وقتی مردم معمولاً احساس ناراحتی می‌کنند، ترجیح می‌دهند راحت و کم لباس بپوشند، تقریباً مثل اینکه سعی می‌کنند از خود در برابر قضاوت محافظت کنند. اما وقتی کسی خوشحال و با اعتماد به نفس است، ممکن است بخواهد سبک خود را آزمایش کند.

 

 

 

 

 

 

تاریخچه مد در سلامت روان

 

اگر به اوایل دهه 1930 در دوران رکود بزرگ نگاه کنیم، مردم به سمت لباس‌های گشاد و راحت‌تر روی آوردند که نشان‌دهنده وضعیت روانی آنها بود. با این حال، در دهه 1950، در زمان جنبش حقوق مدنی. مردم قدرتمند و با اعتماد به نفس بودند و لباس‌های خوش فرم می‌پوشیدند. به طور نمادین تحت تاثیر "نگاه جدید" مشهور دیور. اکثریت زنان در این دوران سرشار از اعتماد به نفس و از نظر ذهنی قوی به نظر می رسیدند. این یک واقعیت کاملاً مشهود است که چگونه سلامت روان می تواند با مد مرتبط باشد.

 

 

این مطلب ادامه دارد 

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید