تجارت الکترونیک در صنعت مد رشد می کند (2023 )

 

 

مجله بنیادی 

 

 

پیش بینی می شود که بازار جهانی مد آنلاین تا سال 2022 به 765 میلیارد دلار برسد که افزایش پیش بینی شده 281 میلیارد دلاری یا 58 درصدی نسبت به امسال است. در واقع، طبق پیش‌بینی اخیر )صفحه گزارش( Forrester، انتظار می‌رود طی 4 سال، 36 درصد از کل خرده‌فروشی‌های مد به صورت آنلاین انجام شود، در مقایسه با 27 درصد در سال جاری.

 

فارستر خاطرنشان می کند که 58 درصد از جمعیت آنلاین جهانی امسال خرید آنلاین انجام داده اند و تقریباً نیمی از آنها لباس، لوازم جانبی یا کفش خریداری کرده اند. تجارت الکترونیکی تأثیر بیشتری بر بازار مد نسبت به خرده فروشی گسترده‌تر دارد: 27 درصد از فروش مد جهانی در سال جاری در مقایسه با 15 درصد از خرده فروشی جهانی را به خود اختصاص داده است.

 

رشد در صنعت مد فقط آنلاین نیست. به طور کلی، خرده فروشی مد افزایش مثبتی در هزینه های خرده فروشی داشته است که به ارقام فوق کمک می کند.

 

در اینجا برخی از گرایش های دیگر در مد و زیبایی که اخیراً دیده ایم آورده شده است.

 

صنعت زیبایی در حال افزایش است

همانطور که صنعت مد به رشد خود ادامه می دهد، صنعت زیبایی نیز در چند سال گذشته رشد مشابهی داشته است، به ویژه در زمینه مراقبت از پوست. یک مطالعه NPD )بیانیه مطبوعاتی( منتشر شده در ژانویه نشان داد که فروش مراقبت از پوست در سال 2017 به میزان 9 درصد در سال 2017 افزایش یافته است که 45 درصد از کل دستاوردهای صنعت زیبایی در آن سال بود.

 

یک مطالعه جداگانه توسط The Integer Group )صفحه دانلود( نشان داد که مصرف کنندگان از خرج کردن پول برای اقلام مراقبت از صورت خوشحال هستند. بیش از دو سوم (65٪) از پاسخ دهندگان احساس کردند که محصولاتی مانند پاک کننده های صورت و مرطوب کننده ها ارزش صرف هزینه اضافی را دارند. برخی از مصرف کنندگان حتی حاضرند از سایر امکانات رفاهی چشم پوشی کنند تا بتوانند برندهای مورد علاقه خود را بخرند. تقریباً از هر 4 زن 3 نفر (73٪) گفتند که حاضرند ناهار را صرف کنند تا بتوانند محصولات زیبایی برند مورد علاقه خود را بخرند.

 

اینفلوئنسرهای زیبایی بسیار موثر هستند

استفاده از اینفلوئنسرها بر نحوه بازاریابی محصولات آرایشی و افزایش فروش توسط شرکت های زیبایی تاثیر گذاشته است. از آنجایی که 71 درصد از بازاریابان رسانه های اجتماعی گزارش داده اند که بودجه بازاریابی تأثیرگذار دارند، واضح است که بازاریابان در اینفلوئنسرها ارزش پیدا می کنند. یک مطالعه در بریتانیا توسط Celebrity Intelligence )صفحه دانلود( نشان داد که تقریباً همه پاسخ دهندگان (98٪) در صنعت زیبایی احساس می کردند که اینفلوئنسرهای دیجیتال مؤثر هستند، با هر 1 پوندی که برای بازاریابی اینفلوئنسر هزینه می شود، میانگین بازگشت سرمایه 8.81 پوندی را به همراه دارد.

 

اینفلوئنسرها همچنین به عنوان نمایندگان برند ترجیحی از افراد مشهور پیشی می گیرند. این تحقیق نشان می‌دهد که اینفلوئنسرها بهترین انتخاب برای استعدادهای پروژه هستند. در واقع، 83 درصد از بازاریابان گفتند که اینفلوئنسرها بهترین انتخاب آنها برای پروژه های آینده است.

 

فقط زنان بر فروش زیبایی تأثیرگذار نیستند

زنان تنها تأثیرگذار زیبایی نیستند. بر اساس نظرسنجی Ipsos از "مصرف کنندگان مرفه که تأثیرگذار هستند" در ایالات متحده، در حالی که اکثریت (63٪) زن هستند، بیش از یک سوم (37٪) مرد هستند. همچنین شایان ذکر است که این مصرف‌کنندگان (که در این مطالعه «ثروتمندان» نامیده می‌شوند) 52 درصد بیشتر از سایر خریداران برای محصولات آرایشی مردانه هزینه کردند. این یافته ها با مطالعه YouGov مطابقت دارد که نشان می دهد 29 درصد از مردان هزاره می گویند که رژیم مراقبت از پوست دارند.

 

در اینجا برخی دیگر از آمار تاثیرگذار زیبایی مورد توجه از نظرسنجی آورده شده است:

 

تقریباً نیمی (49٪) از تأثیرگذاران زیبایی هزاره و 36٪ از نسل X هستند.

تنها 15 درصد اینفلوئنسرها از نسل بیبی بومر هستند.

اینفلوئنسرهای زنان 73 درصد بیشتر از سایر خریداران برای محصولات مراقبت از پوست هزینه می کنند.

 

این روند در سال 2023 همچنان در حال پیش روی و به جلو آمدن است . برندهای بزرگ و شرکتهایی مشهور مد از همه پتانسیل های خود برای بهره گرفتن از منابع و سرمایه های معنوی و مادی بیشتر توسعه را در ح.زه های مختلف در صنعتئ مد به انجام رساند.

 

 

سبد خرید