موزه پیکاسو و ایده هایی از پل اسمیت برای مدیریت طراح موزه پیکاسو (2023)

 

 

 

مجله بنیادی

 

 

"فوق العاده اما ترسناک": پل اسمیت در حال آویزان کردن پیکاسو
هنگامی که از پل اسمیت طراح مد بریتانیایی خواسته شد تا به مناسبت پنجاهمین سالگرد مرگ این هنرمند، بر بازسازی موزه پیکاسو در پاریس نظارت کند، او تصمیم گرفت کمی تفریح کند.

رویکرد بازیگوش این طراح 76 ساله فضای سفید معمول گالری هنری و انباشته روی رنگ را از بین می برد.

این مکان که ساده و در عین حال بسیار مؤثر است: در دوره آبی پابلو پیکاسو در اتاقی با رنگ آبی پررنگ و فرش شده، طرح های گاوبازی روی دیوارهای قرمز خونی، «ناهار روی چمن» به رنگ سبز سرسبز ارائه شده است.

اسمیت به خبرگزاری فرانسه گفت: «من کارت سفید داشتم تا هر کاری را که می‌خواهم در کل موزه انجام دهم، که بدیهی است خارق‌العاده اما همچنین بسیار ترسناک بود.

موزه پنج سال پیش با این کمیسیون به او مراجعه کرد و اسمیت ماه‌ها به جستجوی 200000 اثر از آرشیو این هنرمند به کار بر روی آن پرداخت.

 

 

 

 

 

او مواردی را که کمتر دیده می‌شود، از جمله ابله‌های احمقانه و زشتی که پیکاسو در تبلیغات مجلات می‌سازد، بیرون آورده است - نشانه‌هایی از ذهنی که همیشه کار می‌کند.

اسمیت گفت: «او واقعاً هرگز متوقف نشد. روی مجلات، روی دستمال‌ها، روی روزنامه‌ها نقاشی می‌شد. او مدام به ایجاد اشکال فکر می‌کرد.


'شگفت انگیز'


این یک راه سرگرم کننده برای شروع نمایشگاه است، همراه با قطعه مورد علاقه اسمیت: صندلی دوچرخه و فرمانی که پیکاسو با هم کنار هم قرار داده تا شبیه سر گاو شود.

او گفت: «نحوه تفکر او در مورد مسائل جذاب و بسیار جالب بود.

"من آن را بسیار تزیینی ساختم زیرا ایده این است که بچه های مدرسه ای و نوجوانان بیایند و کارهای او را به گونه ای دیگر ببینند. بسیاری از ما قبلاً بارها در سراسر جهان پیکاسو را دیده ایم، بنابراین امیدواریم بتوانیم آن را به شیوه ای جدید نشان دهیم. "

شش هنرمند زنده نیز در این فیلم حضور دارند، از جمله یک قطعه الهام گرفته از زندگی سیاه پوستان از میکالین توماس نیویورکی که در کنار آثار پیکاسو در زمان جنگ قرار دارد.

و البته، علامت تجاری پل اسمیت راه راه های رنگی نیز ظاهر می شود.

اسمیت گفت: "برای ماندن در مد به عنوان یک شرکت مستقل... مرتبط ماندن در تمام این سال ها، به این معنی است که شما دائماً در حال ارزیابی مجدد، تجدید نظر هستید، که احتمالاً یکی از دلایلی است که از من برای برگزاری این نمایشگاه درخواست شده است."


"مکان یاد بود نیست"


این موزه در یافتن راه‌های جدید برای احترام گذاشتن به هنرمندی که آثارش بسیار فراگیر است و دیدگاه‌های قاطعانه قدیمی‌اش در مورد زنان منجر به برخی ارزیابی‌های شدید #MeToo شده است، با چالشی دائمی مواجه است.

سیسیل دبری، مدیر آن به خبرگزاری فرانسه گفت: «وظیفه این موزه این نیست که به عنوان مقبره یک مرد بزرگ خدمت کند.

ما می‌خواهیم پذیرای بحث‌ها و تأمل در مورد پیکاسو باشیم تا در کار او تجدید نظر کنیم و ادامه حیات آن را نشان دهیم.»

آهنگ رهانگ بازیگوشی اسمیت و بیشتر فرصتی است برای دیدن شاهکارها به گونه ای که نشان می دهد چقدر سرگرم کننده و معاصر به نظر می رسند، اما به طور کامل از جنجال ها دوری نمی کنند.

نقاشی‌های چری سامبا، هنرمند کنگویی و اوبی اوکیگبو نیجریه، بدهی پیکاسو به سنت‌های آفریقایی را برجسته می‌کند.

برخی او را به تصاحب متهم کرده اند، اگرچه اسمیت هنرمندی را دید که در مورد الهامات خود بسیار باز بود.

این طراح می گوید: «او هرگز نمی ترسید اعتراف کند که آن را از سزان گرفته یا از آثار کلاسیک یا مانه تأثیر گرفته است. "بسیاری از سازندگان امروز واقعاً نمی پذیرند که کسی تأثیرگذار بوده است."

پیکاسو در اکتبر 1881 در مالاگا اسپانیا به دنیا آمد و بیشتر عمر خود را در فرانسه گذراند و در 8 آوریل 1973 در کوت دازور در سن 91 سالگی درگذشت.

ده‌ها نمایشگاه و کنفرانس به مناسبت پنجاهمین سالگرد مرگ او در سراسر جهان برگزار می‌شود و یک مرکز تحقیقاتی جدید در نزدیکی موزه پاریس در پاییز افتتاح می‌شود.

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید