نیروگاه زامپاتی: مروری بر زندگی و میراث کارلا زامپاتی (2022)

 

 

مجله بنیادی 

 

تنها یک کلمه برای توصیف زندگی و میراث طراح مد فقید تکرار نشدنی کارلا زامپاتی وجود دارد: نیروگاه.

 

اکنون، این همان تظاهر قدرتمند است که در یک نمایشگاه گذشته نگر و تازیخ نگار جدید بین المللی انحصاری بررسی می شود

 

تقریباً 20 ماه پس از مرگ غم انگیز و نابهنگام زامپاتی، پاورهاوس زامپاتی در موزه پاورهاوس سیدنی افتتاح شد، و به جشن پنج دهه فعالیت حرفه ای زامپاتی، از اولین مجموعه او که در سال 1965 ارائه شد تا کارهای اخیرش، می پردازد.

 

 

این گذشته نگر و تاریخ نگار مد بر دستاوردهای کارلا به عنوان یک زن کارآفرین، طراح مد و بشردوست پیشگام تمرکز خواهد کرد و بر خلاقیت های محوری او که چشم انداز مد استرالیا را شکل داده است، تمرکز خواهد کرد.

 

بیش از 60 قطعه آرشیوی منحصربه‌فرد و کمیاب از آرشیو شرکت زامپاتی، از جمله لباس‌های سرپوشیده و لباس شب از سال‌های شکل‌گیری کارلا به نمایش گذاشته می‌شود.

 

 

 

 

 

همراه با لباس ها مصاحبه های اختصاصی با کارلا، مشتریان، خانواده و دوستان و همکاران تجاری او خواهد بود.

 

به طور مناسب، بسیاری از این قطعات برخی از برجسته‌ترین طرح‌های کارلا هستند که زمانی توسط زنان نمادین پوشیده می‌شد، از جمله لباس صورتی نوزاد، یقه قایق، ولیعهد ولیعهد دانمارک، که او در پرتره سلطنتی رسمی خود در سال 2015 پوشید.

 

به گفته پاورهاوس، «موضوعات زندگی خصوصی، زندگی حرفه‌ای و زندگی عمومی مورد بررسی قرار خواهند گرفت که با طرح‌های امضای زامپاتی تثبیت می‌شود».

 

این گذشته نگر در سال 2019 با همکاری کارلا و قبل از مرگ زودرس او آغاز شد.

 

تقریباً یک سال از مرگ او در آوریل 2021 می گذرد، پاورهاوس به همراه خانواده زامپاتی و خانه مد همنام آماده ارائه این نمایشگاه بین المللی منحصر به فرد برای عموم هستند.

 

 

الکساندر شومان، مدیرعامل کارلا زامپاتی، گفت: "مامان عاشق جادوی مد، نمایش های بزرگ کت واک  و همچنین شنیدن داستان های شخصی مشتریانش بود و اینکه چگونه طرح های او اغلب نقش کوچکی در لحظات مهم زندگی بسیاری از زنان استرالیایی ایفا می کرد."

 

40 قطعه دیگر از ارسال‌های عمومی انتخاب شدند تا در کنار طرح‌های شاخص نمایش داده شوند.

 

در میان آنها بیش از 40 لباس امانت داده شده از مردم وجود داشت که بسیاری از آنها اقلام کلکسیونی از کارهای اولیه کارلا از دهه 60 تا 90 میلادی هستند، از جمله لیزر فورد گیلاس قرمز نمادین کارلا در سال 1985.

کارلا به عنوان یک رهبر پیشرو برای زنان در تجارت، علاقه زیادی به ایجاد ظاهری داشت که باعث می‌شد زنان در لحظات تعیین‌کننده زندگی‌شان احساس اعتماد به نفس داشته باشند، که این امر با واکنش گسترده‌ای که ما به فراخوان عمومی دریافت کردیم، نشان می‌دهد. لیزا هاویلا، مدیر اجرایی پاورهاوس، در بیانیه‌ای گفت: زامپاتی پاورهاوس علاقه‌ی طراح به زنان استرالیایی و میراث پاک نشدنی او را جشن می‌گیرد.

 

Zampatti Powerhouse از 24 نوامبر 2022 تا 11 ژوئن 2023 در Powerhouse Ultimo اجرا خواهد شد.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید