روز ملی زیپ - 29 آوریل( 2023)

 

 

مجله بنیادی 

 

 

روز ملی زیپ در 29 آوریل است و ما برای این روز پر از زیپ برای شما زیباترین حس ها را آرزو داریم ! ما خیلی چیزها را در زندگی بدیهی می دانیم و زیپ فروتن ( گاهی بستن برخی از موضوعات و بسته نگه داشتن آن حس خوبی به ما می دهد. ) یکی از آنهاست. آیا تا به حال مکث کرده اید تا به این فکر کنید که چگونه زیپ ها نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارند؟ زیپ ها در پوشاک، کیف پول، چکمه و غیره عرضه می شوند و فوق العاده مفید هستند.

 

 

 

تاریخچه روز ملی زیپ

در حالی که اولین رخداد روز ملی زیپ نامشخص است، در واقع یک تاریخچه بسیار گسترده در پشت این دستگاه وجود دارد که یک روز کامل به آن اختصاص داده شده است. اعتقاد بر این است که ( الیاس هاو )  ممکن است اولین زیپ را اختراع کرده باشد و حق ثبت اختراعی را برای چیزی که او آن را "بستن لباس خودکار و پیوسته" در دهه 1800 می نامید به دست آورد. با این حال، او نه محصول خود را به بازار عرضه کرد و نه از آن شناختی کسب کرد.

 

 

در همان دوره، در نمایشگاه جهانی شیکاگو یک "قفسه بند" برای بستن کیف حمل کفش ها معرفی شد. در حالی که تا حدودی شبیه خلقت هاو بود ولی یکسان نبود و به سرعت از بین رفت. با این حال، شرکت سازنده آن ( شرکت یونیورسال بست ) با این وجود به فعالیت کامل خود ادامه داد.

 

 

 

یک مهندس برق سوئدی-آمریکایی شاغل در یونیورسال Fastener، Gideon Sundback، با طراحی زیپ مدرن نام خود را در تاریخ به ثبت رساند. او در 29 آوریل 1913 اولین حق اختراع را برای "بست بند بدون قلاب" دریافت کرد که بعداً به "بسته‌دار جداکننده" تبدیل شد. مدتی طول کشید تا محبوب شود زیرا در ابتدا بیشتر یک بست کفش بود و پس از آن ارتش شروع به استفاده از این دستگاه در طول جنگ جهانی اول برای لباس های پرواز و خلبانان کرد. برخی از سازندگان حتی از این دستگاه بر روی کیسه های تنباکو استفاده کردند. با این وجود، دقیقاً یک دهه پس از دریافت اولین پتنت این دستگاه، در واقع «زیپ» نامیده می‌شود. این اصطلاح توسط B.F. Goodrich در سال 1923 به دلیل صدایی که تولید می کرد ابداع شد.

 

 

 

روز ملی زیپ کمک می کند تا زیپ فروتن را دوباره در کانون توجه قرار دهید، حتی اگر فقط برای یک روز باشد.

سبد خرید