برند H&M و تحولی تازه در مد پایدار و مد (2023)

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

تلاش برای تولید لباس با سرعت بیشتر اما ارزان‌تر گسترده است، اما برجسته‌ترین منبع آن ممکن است جنبش مد سریع باشد، همانطور که خرده‌فروش بین‌المللی H&M، پیشرو در این صنعت، نمونه‌ای از آن است. اگرچه چنین فشارهای تولید و قیمت‌گذاری مزایایی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند که می‌توانند بیشتر بفروشند، و مشتریانشان که محصولات را با قیمت‌های پایین‌تر به دست می‌آورند، اثرات جدی و مضر بیشتری در زنجیره تامین دارند. وقتی نوبت به پرداختن به این اثرات می رسد، H&M می خواهد نقش رهبری را نیز ایفا کند.

 

ابزار شفاف سازی که اخیراً اعلام شده است، اولین ابزار در نوع خود است. خریداران در وب‌سایت H&M اکنون با پیوندهای «پایداری محصول» مواجه می‌شوند. وقتی کلیک می کنند، صفحه جزئیات محل تولید هر محصول، هم از نظر کشور و هم از نظر کارخانه مشخص می شود. تعداد افراد شاغل در کارخانه را لیست می کند و حتی آدرس آن را می دهد. علاوه بر این، اطلاعات پایداری مواد تشکیل دهنده محصول و اینکه آیا هر یک از ورودی های آن بازیافت شده است را مشخص می کند. خریداران در فروشگاه ها، تا زمانی که اپلیکیشن H&M را دانلود کرده باشند، می توانند برچسب های لباس را اسکن کنند تا اطلاعات مشابهی را دریافت کنند.www.theretailingmanagement.com

 

این اولین ابتکار شفافیت در زمان خود است، اما کافی است؟ منتقدان خاطرنشان می کنند که حتی با وجود این اطلاعات، مصرف کنندگان نمی توانند تأیید کنند که آیا یک کارخانه حداقل استانداردهای ایمنی را رعایت می کند یا به کار کودکان متکی است. دستمزد کارگران نیز ذکر نشده است، که همچنان یکی از نگرانی های اصلی در زنجیره های تامین لباس جهانی است.

 

با این حال، H&M به این تلاش شفاف‌سازی، همراه با سایر تعهداتش در قبال زنجیره‌های تامین مسئول، به عنوان شاهدی بر نیت خوب خود اشاره می‌کند. این توافقنامه ایمنی ساختمان و آتش نشانی را امضا کرد که حداقل سطح استانداردهای ایمنی را در تمام کارخانه های تامین کنندگان می طلبد. علاوه بر حمایت از این سازمان شخص ثالث، ناظران خود را اغلب در بازدیدهای اعلام نشده به کارخانه ها می فرستد تا شرایط را بررسی کنند. اگر تحلیل‌های داخلی نشان دهد که تامین‌کنندگان استانداردهای اخلاقی آن را رعایت نمی‌کنند، H&M بلافاصله آن تامین‌کنندگان را کنار می‌گذارد. در سال 2018، روابط خود را با شش شرکتی که به نظر آن‌ها با شیوه‌های پایداری مورد نیاز خود مطابقت ندارند، قطع کرد.

 

درخواست‌ها برای چنین نظارت و تلاش‌های پایداری عمدتاً از سوی مصرف‌کنندگان صورت می‌گیرد که اغلب با اطلاع از شرایط کاری بسیار ناامن و غیراخلاقی که در آن کارمندان کارخانه‌ها در بسیاری از کشورهای توسعه‌نیافته زحمت می‌کشند، ابراز انزجار و ناراحتی می‌کنند (به‌ویژه پس از رویدادهای غم‌انگیزی که جرقه پوشش رسانه‌ای در سراسر جهان را برانگیخت. آن شرایط). با این حال، همین مصرف‌کنندگان، قیمت‌های پایینی را می‌طلبند، که نیازمند یک زنجیره تامین کارآمد است. از این نظر، H&M - و سایر برندها در بازارهای مشابه - در موقعیت دشواری قرار می‌گیرند. این باید خواسته ها برای شفافیت و هزینه های کم را برآورده کند. در زنجیره تامین مد که امروزه وجود دارد، این هدف ممکن است به سادگی غیرممکن باشد.

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید