به یک روز متفاوت متفاوت نگاه کنیم ( 2022-2023)

 

 

مجله بنیادی 

 

مجله ووگ مکزیک : روز پنجشنبه سومین جشن خود را برای جشن گرفتن این تعطیلات برگزار کرد. سردبیر ارشد آن گفت: "ما می خواهیم این رویداد در سطح جهانی به اشتراک گذاشته شود."

 

مکزیکو سیتی. این شامل دعوت‌نامه‌هایی از Vogue، فرشی پر از افراد مشهور، طراحان مد و مدل‌هایی بود که لباس‌های 9 را به تن داشتند.

 

پنجشنبه شب گذشته، این عناصر نه بر روی پله‌های موزه هنر متروپولیتن در نیویورک، بلکه در موزه‌ای در پایتخت مکزیک، جایی که Vogue Mexico سومین جشن خود را به مناسبت Dia de Muertos برگزار کرد، گرد هم آمدند. یکی از مهم ترین تعطیلات کشور، روز مردگان، همانطور که همچنین شناخته می شود، مسلماً به یکی از تجاری ترین آن ها نیز تبدیل شده است.

 

آنا وینتور، سردبیر برتر Vogue در ایالات متحده و مدیر ارشد محتوای جهانی در شرکت مادر این نشریه، Condé Nast، در این جشن حضور نداشت. در عوض، کارلا مارتینز د سالاس، سردبیر Vogue Mexico، و خاویر استبان کاراسکون، مدیر اجرایی و مدیر کل Condé Nast مکزیک و آمریکای لاتین، ریاست این رویداد را بر عهده داشتند.

 

خانم مارتینز د سالاس گفت: «ما به فرهنگ مکزیک احترام می گذاریم، که برای ما مهم ترین چیز است. او افزود: «آنچه که می‌خواهیم برجسته کنیم، استعدادی است که در مکزیک وجود دارد

 

در داخل موزه سکه شناسی، که یک ضرابخانه قدیمی با قدمتی نزدیک به 500 سال در قلب مکزیکو سیتی را اشغال می کند، درخشش گرم شمع های بسیار زیاد که نمی توان شمارش کرد، آبشاری از گل های جمپاشیل طلایی یا گل همیشه بهار و چهره های مدل هایی را روشن کرد. لباس هایی از خط همنام طراح مکزیکی بنیتو سانتوس، یک اسپانسر جشن که لباس هایش در این رویداد به نمایش گذاشته شد.

 

خانم مارتینز د سالاس، 45 ساله، با لباس مرجانی چین‌دار که توسط آقای سانتوس طراحی شده بود، دادگاه برگزار کرد. روکش سنتی ربوزو که در ایالت زادگاه والدینش در سن لوئیس پوتوسی، مکزیک بافته شده است. و یک سر گل از فرانسیسکو کانسینو، طراح مد در مکزیکوسیتی. این لباس که ترکیبی از قطعات مکزیکی سنتی و معاصر است، نشان دهنده تلاش‌هایی است که خانم مارتینز د سالاس برای القای طعم اصیل مکزیکی و آمریکای لاتین در صفحات براق Vogue Mexico از زمان تبدیل شدن به سردبیر اصلی آن در سال 2016 انجام داده است.

 

او گفت: "داستان های زیادی برای گفتن وجود داشت که گفته نمی شد، و ما بهترین بستر را برای انجام آن داشتیم."

 

خانم مارتینز د سالاس از پلت فرم Vogue Mexico برای تقویت کار عکاسان و طراحان مد از کشور و منطقه بزرگتر آمریکای لاتین استفاده کرده است. فائوستو مونروی، مهمان جشن و طراح مد در مکزیکوسیتی، گفت: «ووگ یک پلتفرم باورنکردنی برای بسیاری از منسوجات و مد زیادی است که ما در مکزیک داریم. او اضافه کرد که این نشریه "تمام رنگ مکزیکی را واقعا برجسته می کند."

 

او همچنین از Vogue Mexico برای گفتن داستان هایی در مورد موکس های بومی جنسیت سوم جنوب مکزیک، زنان چولیتای کوهنورد بولیوی و هنرپیشه بومی یالیتزا آپاریسیو، که در فیلم برنده اسکار آلفونسو کوارون "Roma" بازی کرد و در یک Vogue ظاهر شد، استفاده کرده است. جلد مکزیک در سال 2019. در مکزیک، جایی که تبلیغات اغلب مدل‌هایی را نشان می‌دهند که بیشتر اروپایی به نظر می‌رسند تا بومی، حضور یک هنرپیشه تقریباً ناشناخته از ایالت اواکساکای مکزیک روی جلد مجله مد، بی‌سابقه اعلام شد.

 

در سال 2019، Vogue Mexico اولین جشن روز مردگان خود را در موزه هنرهای عامه پسند مکزیکو سیتی، به مناسبت بیستمین سالگرد راه اندازی مجدد مجله در سال 1999 برگزار کرد. به دلیل همه گیری همه گیر، برنامه های برگزاری یک رویداد در سال 2020 لغو شد. این جشن در سال 2021 با حدود 250 مهمان دعوت شده بود تا در Casa Castelar، یک فضای رویداد در محله پولانکو در مکزیکو سیتی جشن بگیرند. رناتا اوچوا، سخنگوی Vogue Mexico گفت که رویداد امسال حدود 350 دعوت کننده داشت. خانم اوچوا که از اظهار نظر در مورد هزینه برگزاری مراسم جشن امسال و سال های گذشته خودداری کرد، افزود: ورود با دعوتنامه رایگان بود.

 

 

 

 

 

مانند خانم مارتینز د سالاس، بسیاری از مهمانان در جشن امسال لباس‌هایی از طراحان مکزیکی پوشیدند و برخی از شرکت‌کنندگان لباس‌های خود را با روسری‌های گلدار که با روز مردگان مرتبط شده‌اند، تزیین کردند.

 

آندره آ توسکانو، یک کارآفرین و یک شرکت کننده سابق میس یونیورس، یک مجموعه کاملا سفید با الهام از بولرو توسط طراح مکزیکی کارلوس پیندا پوشید. خانم توسکانو گفت: "همه ما آن عنصر مکزیکی را که همه دوست داریم، فرهنگ خود را می دهیم، اما در عین حال آن را با مد ترکیب می کنیم."

 

مدل مکزیکی María Ibarra del Villar نیز لباسی به تن داشت که توسط آقای پیندا طراحی شده بود: لباسی به سبک فلامنکو. او گفت: «به لطف این واقعیت که ما یک سنت را جشن می‌گیریم، این فرصت را به ما می‌دهد که سنتی‌تر بپوشیم، اما در عین حال مدرن‌تر به آن بپوشیم تا حالتی مدرن به آن ببخشیم. "من عاشق این نوع مد هستم."

 

خانم مارتینز د سالاس گفت که جشن روز مردگان ووگ مکزیک «چیزی است که ما واقعاً می‌خواهیم آن را خودمان بسازیم. ما می خواهیم این رویداد در سطح جهانی به اشتراک گذاشته شود.

 

در حالی که تزیینات جشن های معتبر روز مردگان از جمله محراب ها، گل های همیشه بهار و جمجمه های ساخته شده از شکر وجود داشت، اما با ماهیت صمیمی این تعطیلات که معمولاً به یاد بستگان متوفی متمرکز می شود، فاصله زیادی داشت. Día de Muertos، بازیگر مکزیکی کلودیا رامیرز در مراسم جشن گفت: "روزی است برای جشن گرفتن مردگان خود، رفتن به قبرستان، دعا برای آنها، آواز خواندن، غذا خوردن با آنها." او افزود که حزب فاقد یک عنصر جدایی ناپذیر بود: "هیچ مرده ای وجود ندارد."

 

محراب هایی که در خانه های مکزیکی برای تعطیلات، که هر ساله در 2 نوامبر برپا و برگزار می شود، به طور سنتی عکس هایی از کسانی که مرده اند را نشان می دهد. محراب‌های این رویداد فاقد تصویر بودند. در عوض، آنها با نام تجاری سنگین بودند، از جمله جمجمه های قندی که روی پیشانی آنها با علامت "Vogue" نقش بسته بود. نام اسپانسرهای رویداد را می‌توان در جای دیگری مشاهده کرد: Farfetch، روی طاق‌دار گل. حامی، در بار؛ کادیلاک، روی یک S.U.V. پارک شده در حیاط موزه

 

میزبان و حامیان گالا تنها شرکت هایی نیستند که به پتانسیل بازاریابی روز مردگان پی برده اند. برندهایی مانند آدیداس، لاکوست و ژان پل گوتیه آن را در تبلیغات یا مجموعه های خود گنجانده اند.

 

سبد خرید