ریک اونز با نمایشی عظیم، هفته مد پاریس را شگفت زده کرد (25-2024 )

 

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

ریک اونز با نمایشی عظیم، هفته مد پاریس را شگفت زده کرد
پس از اینکه لویی ویتون با برگزاری مراسمی باشکوه، مردان هفته مد پاریس را افتتاح کرد و از نوع بشر با مدل‌هایی با هر رنگ پوست ممکنی تجلیل کرد، نوبت ریک اونز بود که روز پنجشنبه با نمایشی استثنایی تأثیر بگذارد، و مخاطبانش را با پیامی فراگیر که بدون شک بیشتر بود، برانگیخت. معتبر. این طراح آمریکایی متولد مکزیک، مجموعه بهار/تابستان 2025 خود را با نمایشی که در جلوی محوطه کاخ توکیو برگزار شد، با حضور حداقل 200 مدل، زن و مرد در هر شکل و اندازه از سراسر جهان ارائه کرد. لباس سفید پوشیده یک رویداد به یاد ماندنی که با یک عمل پایانی که بیش از 10 دقیقه به طول انجامید به پایان رسید.

 

 

 

 

 

 

 


ریک اونز، پس از نمایش در دفتر مرکزی پاریس در محل دو کاخ بوربون، به کاخ توکیو بازگشت، بیانیه بزرگی را بیان کرد و به دنیای مد یکی از آن لحظات ماندگاری را داد که به سادگی دوستش دارد. این یک راهپیمایی خیره کننده بود، بخشی درام با لباس هالیوود و بخشی دیگر راهپیمایی صلح، با حضور تعداد زیادی از مدل ها/افرادی که از پله های پیشروی عظیم آرت دکو کاخ توکیو با ریتم موقر سمفونی هفتم بتهوون گام برداشتند.

 

 

 

 

 

 

 

بازیگران به گروه‌های 20 مدلی تقسیم شدند که هر قبیله لباس متمایز خود را می‌پوشیدند، که به نظر می‌رسید یا از گذشته‌ای دور بیرون آمده‌اند، یا از کهکشانی به آینده‌ای دور آمده‌اند. ایده این بود که آنها را با هم جمع کنیم، هر گروه با یک یونیفرم. اوونز پس از نمایش به FashionNetwork.com گفت: قرار دادن همه این گروه‌ها در کنار هم پیام مناسبی به نظر می‌رسد که نشان می‌دهد چه چیزی برای این دنیای ما در شرایط فعلی بهترین است.

اوونز در یادداشت مقدماتی مجموعه گفت: «بیان فردیت ما خوب است، اما گاهی اوقات، نشان دادن وحدت و نیاز ما به تکیه بر یکدیگر نیز چیز بسیار خوبی است. به خصوص زمانی که ما در حال حاضر شاهد تشدید شدید عدم تحمل در جهان هستیم.»

 

 

 

 

 

قبیله‌های مختلف ریک اوونز به‌طور رسمی راهپیمایی کردند، برخی شنل‌های ماکسی پوشیده بودند، برخی دیگر تونیک‌های کلاه‌دار بلند و برخی دیگر پوشیده از مانتوهای بلند با شانه‌های برافراشته. برخی از ماسک‌ها استفاده می‌کردند، برخی دیگر در لباس‌های تنگ یا پوشیده بودند. ناگهان گروهی از ماکت‌ها در بالاترین تراس پیشرو، بین ستون‌های عظیم ساختمان ظاهر شدند، با تونیکی بلند پوشیده شده‌اند، شانه‌ها و بالاتنه‌شان با شنل کوچکی پوشیده شده بود، تاج طلایی نیم‌دایره‌ای روی سرشان، مانند کشیش‌ها و کاهنان یک دین باستانی

 

 

 

 

این رقص اشاره ای به "ملت های متحد ریک اونز" داشت. این مجموعه ای باورنکردنی از افراد بسیار متنوع، با فیزیک، اندازه، جنس، رنگ پوست و احتمالاً مذهبی متفاوت بود که در مقیاس نمایش باند، نوعی نشست قله از همه این مردمان مختلف را ایجاد کرد. منظره‌ای چشمگیر که موجی از احساسات را در تماشاگران ایجاد کرد، به‌ویژه زمانی که زنی روی صحنه آمد که بالای یک سازه قایق‌مانند که بر روی شانه‌های 10 مرد عضلانی حمل می‌شد، نشسته بود و پرچمی سفید با تصویر دو دست در هم بسته بود. ایده آن تصویر همین یک هفته پیش به ذهنم رسید. اوونز به FashionNetwork.com گفت که ناگهان برای من خیلی بدیهی به نظر می رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اکثر مدل‌ها دانشجویان آکادمی مد بودند، انتخابی عمدی توسط اونز با روحیه فراگیر. «من همیشه فکر می‌کردم این درست نیست که 90 درصد مدل‌هایی که در نمایش‌ها ظاهر می‌شوند، لاغر هستند و فقط تعداد کمی از آن‌ها چاق هستند. علاوه بر این، فصل گذشته نمایشم را در خانه، با تماشاگران کم، به استثنای بسیاری از افراد، مانند دانشجویان مد، اجرا کردم. این بار می‌خواستم همه شرکت کنند.»

 

 

 

 

 

 

 

اوونز بدون شک حس تماشایی دارد و مدعی شد که نمایشی که عنوان «هالیوود» داشت، به شدت تحت تأثیر سینما بود. او گفت: «من بیشتر از تاریخ سینما، به ویژه دهه 1930 با دکورهای آرت دکو، فیلم‌های سیاه و سفید، حس رستگاری اخلاقی و نحوه نمایش گناه در فیلم‌های آن دوران الهام گرفتم.

دکور، شخصیت‌ها و محیط در واقع بازگشتی بود به درام‌های لباس پرهزینه عصر طلایی فیلم، و همچنین حماسه‌های علمی تخیلی اخیر مانند جنگ ستارگان و تپه شنی. و ظاهر بسیار ریک اوونز بود، کاملاً با این ژانر، از تاپ‌های اسپرت بزرگ با زیپ مورب گرفته تا بلوزهای ساتن با کلاه‌های ماکسی که روی شلوارک و ساق‌های شلوار قرار گرفته بود، با چکمه‌های پلکسی پاشنه بلند یا کفش‌های کتانی غول‌پیکر هماهنگ شده بود.

 

 

 

 

 

انتخاب رنگ سفید به عنوان رنگ غالب نیز مهم بود. اگرچه در واقع مایل به سفید بود، اما با استفاده از طیفی از سایه های مختلف مانند اکرو، سفید گچی، بژ روشن و خاک رس، این رنگ کلاسیک و بسیار نمادین را از ارجاعات خود به خلوص، درخشندگی و صراحت پاک کرد. اوونز از علاقه مندان به ظاهر سیاه است، اما او هرگز نمی توانست یک راهپیمایی تمام سیاه را تصور کند. "این خیلی شوم بود. واقعا وقتش نیست من ارسال پیام امید را انتخاب کردم. من چیزی نرم، ملایم، پر از عشق می خواستم. امروز ما به عزت، ظرافت و متانت نیاز داریم.»

 

سبد خرید