بنتون قصد دارد برند خود را بازسازی کند زیرا به نظر می رسد ضررهای مد را کاهش دهد( 2024 )

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

بنتون در سال های اخیر با رقابت شدید سایر برندهای فست مد مانند زارا روبرو بوده است.

United Colors of Benetton، یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین برندهای دهه 1980 و 1990، با یک نوسازی مواجه است. به گزارش رویترز، این شرکت به دنبال ایجاد برخی تغییرات عمده در بازسازی در آینده نزدیک است تا تلاش کند زیان را کاهش دهد.

 

 

 

این شرکت در سال 2023 حدود 230 میلیون یورو زیان خالص داشت که نسبت به زیان خالص 81 میلیون یورویی سال 2022 کاهش شدیدی داشت. ارقام شامل کاهش ارزش، به معنای کاهش در ارزش یا مقدار دارایی شرکت است که قابل توجه است.

یکی از بزرگترین تغییراتی که انتظار می رود اتفاق بیفتد این است که ماسیمو رنون، مدیرعامل فعلی بنتون از سمت خود کناره گیری می کند. سهامداران این شرکت احتمالاً در جلسه ژوئن آینده خود این موضوع را به طور رسمی اعلام خواهند کرد.

 

 

 


رنون به طور گسترده توسط رئیس گروه و بنیانگذار بنتون، لوسیانو بنتون، که از سال 2018 در راس کار بوده است، در ماه ژوئن کناره گیری خواهد کرد. رنون تجربه قبلی کار در Safilo، Marcolin و Luxottica را داشته است.

شرکت هولدینگ بنتون Edizione احتمالاً بازسازی را با تزریق نقدی حدود 260 میلیون یورو تامین مالی خواهد کرد و شرکت مادر نیز تاکید کرده است که قصد دارد از اینجا به بعد گروه را زیر نظر داشته باشد.

در مورد رنون، لوسیانو بنتون، که یکی از بنیانگذاران گروه نیز هست، به کوریره دلا سرا گفت: "من به او اعتماد کردم و اشتباه کردم. به معنای واقعی کلمه به من خیانت شد.

 

 

 

 

 

"چند ماه پیش متوجه شدم که مشکلی وجود دارد و تصویر گروهی که مدیریت در جلسه هیئت مدیره به ما ارائه می دهد واقعی نیست. قبل از اینکه گروه را ترک کنم، قصد دارم توضیح دهم که با شفافیتی که مشخصه چه اتفاقی افتاده است. من، بدون اینکه از مسئولیت خود شانه خالی کنم.

ما چهار سال را از دست داده‌ایم و این کار را سخت‌تر می‌کند، زیرا چوب جادویی نداریم. متأسفانه، باید فداکاری‌هایی کرد.»


بنتون در هزاره جدید به طور فزاینده ای از خرده فروشان مد سریع پیشی گرفته است. این باعث شده است که این شرکت چندین احیای خلاقانه مانند همکاری های چند فرهنگی و هنری با طراحانی مانند Stella Jean را راه اندازی کند.

 

 

 

 

 

در سال‌های اخیر، این موضوع به تدریج بیشتر به یک موضوع تبدیل شده است، زیرا برندهای مد سریع مانند زارا، که هنوز هم در خیابان‌های مرتفع حضور دارند، به راحتی از آن پیشی می‌گیرند. خرده فروشان تخفیف آنلاین مانند Shein و Temu نیز سهم بیشتری از بازار خود را از بین می برند.

وضعیت فعلی بنتون چالش‌هایی را که برخی از خرده‌فروشان قدیمی مد با بازار و مصرف‌کنندگان امروزی با آن مواجه هستند را برجسته می‌کند و از آنها می‌خواهد سریع‌تر از همیشه خود را تطبیق دهند و چرخش کنند.

 

 

 

 

 

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

سبد خرید