نمایشگاه Dior Cruise 2024 در مکزیک

 

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

چهره نمادین فریدا کالو همچنان به ارائه یک ارتباط قدرتمند با این فرهنگ ادامه می دهد که در قلب مجموعه کروز 2024 دیور جشن گرفته شده است.

مجموعه ای از مکان هایی که احساسات را برمی انگیزد - این همان چیزی است که مکزیک برای ماریا گرازیا چیوری است. «مکانی از روح»، درست مانند هنرمندان سوررئالیست، از لئونورا کارینگتون گرفته تا رمدیوس وارو، و برای تینا مودوتی که با عکس‌هایش، مناظر و مردم مکزیک را به تصویر می‌کشد.

 

 

 

 

 

 

چهره نمادین فریدا کالو همچنان به ارائه یک ارتباط قدرتمند با این فرهنگ ادامه می دهد که در قلب مجموعه کروز 2024 دیور جشن گرفته شده است. این هنرمند مکزیکی از طریق لباس‌هایش که به نمایندگی، اعلامیه، اعتراض و تأیید تبدیل شد، از بدن خود فراتر رفت. مانند یک جواهر گرانبها برای یک بدن شکسته، یک قاب پیله‌ای که پروانه‌ای را پنهان می‌کند که از طریق مجموعه‌ای از چاپ‌ها، به یک نقش مایه‌ای تبدیل شده که در سایه‌ها و فرم‌های متعدد باز می‌شود. پروانه ها نیز بر اساس طرحی از آرشیو دیور توسط آندره بروسین دی مره، روی سیلوئت ها جان می گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ماریا گرازیا چیوری از عکس های فریدا کالو الهام گرفته شده است که قوانین مرزهای جنسیتی را خم می کند. فریدا از نوزده سالگی کت و شلوار سه تکه مردانه می پوشید و زنانگی خود را زیر پا می گذاشت تا بیش از هر روشنفکری استقلال داشته باشد. بنابراین، کت و شلوارها به سبک او ادای احترام می کنند، در حالی که، در نقطه مقابل، بازتاب سنت Tehuana، دامن های کامل با تونیک سنتی پوشیده می شوند: huipil. برای این خط جدید که در مکزیکو سیتی رونمایی شد، ماریا گرازیا چیوری یک بار دیگر پیوندهای محکمی با صنعتگران محلی ایجاد کرده است که سرآمد بوده اند. تخصص آن‌ها با گلدوزی‌های اصلی می‌درخشد، کارهای مشترکی که با آتلیه‌هایشان ساخته شده‌اند، به‌ویژه لباس‌ها و پیراهن‌ها را تزئین می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

لباس صورتی که یادآور لباسی است که فریدا کالو در یکی از سلف پرتره هایش پوشیده بود. زیبایی فریبنده شکنندگی با تنوع توری‌های نخی، کنفی و ابریشمی انتخاب شده، طرح‌های دقیق یقه‌ها که ژاکت و مخمل مشکی را تصعید می‌کنند و ژاکاردهای پروانه‌مانند بیشتر می‌شود. مخمل در پالت رنگ‌های مسحورکننده‌ای روی دامن‌ها که به لطف چین‌هایشان، قبل از باز شدن به شکل تاج روی باسن‌ها تأکید می‌کند، دوباره دیده می‌شود. پروانه‌ها همچنین در toile de Jouy پراکنده‌اند و گیاهان و جانوران مکزیک را در کنار طوطی‌ها، میمون‌ها و استرلیتزیاها نشان می‌دهند که نقاشی‌های فریدا کالو را نیز روشن می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

بعد شخصی که ماریا گرازیا چیوری را هدایت کرد در انتخاب مکان نمایش منعکس شده است: Antiguo Colegio de San Ildefonso، جایی که این نقاش نمادین مکزیکی در آن تحصیل کرده است. یک مکان نمادین، جایی که او با دیگو ریورا، مربی، عشق یک عمر ملاقات کرد. در این مکان ممتاز، نمایشی از هنرمند فمینیست مکزیکی الینا شووه اجرا خواهد شد. مکزیک، کشور قلب، - از طریق مدولاسیون‌های احساسی و نشاط رنگی این خط سفر - زنانگی را بیان می‌کند که با رابطه با محیط طبیعی، در تعادلی از تعامل و سبک‌دلی ایجاد می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید