صنعت مد در سال 2030 چگونه خواهد بود (2024 )

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

صنعت مد که با پیشرفت‌های سریع فناوری تغذیه می‌شود، مجموعه‌ای از ظاهرها، سبک‌ها و گرایش‌های جدید در حال تکامل را در بر می‌گیرد.

 

صنعت مد با پیش بینی رشد سالانه 9.36 درصدی تا سال 2027 به اوج جدیدی می رسد. بدون شک، توسعه فناوری این روند را سرعت بخشیده است.

 

 

 

 

 

در نتیجه، بسیاری از کسب‌وکارها از فناوری دیجیتال استقبال می‌کنند و استراتژی‌های فروش خود را با انتظارات رو به رشد مصرف‌کننده هماهنگ می‌کنند. مشتریان به دنبال یک تجربه خرید آنلاین منسجم هستند، اگرچه فروشگاه‌های خرده‌فروشی فیزیکی همچنان ارزشمند هستند.

 

در حالی که بسیاری از مصرف کنندگان هنوز ترجیح می دهند شخصاً خرید کنند، تجارت اجتماعی محبوبیت زیادی به دست آورد. با این حال، به نظر می‌رسد که ارائه تجربیات سیال همه‌کاناله اهمیت پیدا می‌کند زیرا 73 درصد از مصرف‌کنندگان تجارت الکترونیک گزارش می‌دهند که از کانال‌های مختلف در طول سفر مشتری خود استفاده می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فشارهای دیگر بر خرده فروشان ناشی از مصرف گرایی آگاهانه، پایداری، فقدان وفاداری به برند در بین خریداران، و نگرانی های لجستیکی در مورد تامین کالا و مواد است.

 

در حالی که ممکن است تحلیل این تغییرات برای پیش بینی آینده بیهوده به نظر برسد، اما می توان تحولات صنعت مد را مشاهده کرد و اقدامات را بر اساس آن تنظیم کرد.

 

در این مقاله سعی خواهیم کرد به این سوال پاسخ دهیم که صنعت مد در سال 2030 چگونه خواهد بود تا بزرگترین روند مد توسط مشتریان و تولیدکنندگان را به طور یکسان آشکار کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

رفتار و روند مصرف کننده

در سال‌های اخیر، رشد گسترده‌ای در تجارت الکترونیک وجود داشت که ما را با رویکرد جدیدی برای خرید آنلاین مواجه کرد. آزمایش‌های مجازی، راه‌حل‌های ربات شخصی و تجارت اجتماعی باعث محبوبیت و تغییر انتظارات مصرف‌کنندگان شده است.

 

امروزه مشتریان انتظار دارند تجربیات شخصی‌سازی شده داشته باشند و برای وفاداری خود پاداش دریافت کنند. طبق گفته Accenture، 48 درصد از مصرف کنندگان برای اینکه یک مشتری خوب باشند، انتظار درمان تخصصی دارند. علاوه بر این، 33٪ از مشتریان یک رابطه تجاری را به دلیل شخصی سازی ناکافی رها کردند.

 

 

 

 

 

 

مصرف کنندگان اطلاعات بیشتری در دسترس دارند و در مورد محصولاتی که می خواهند بخرند به طور کامل تحقیق می کنند. آن‌ها از رسانه‌های اجتماعی، توصیه‌های اینفلوئنسرها استفاده می‌کنند یا در بررسی‌ها مرور می‌کنند.

 

54 درصد از کاربران در مورد محصولات در رسانه های اجتماعی تحقیق می کنند.

در سال 2021، نزدیک به 70 درصد از خریداران آنلاین حداقل یک نظر مشتری را قبل از خرید مطالعه کردند.

این نشان می دهد که صنعت مد تا چه اندازه به ابزارهای دیجیتال وابسته است. در واقع، ما بر این باوریم که استفاده از ابزارهای دیجیتال تنها در دهه آینده گسترده تر و پیچیده تر خواهد شد. فناوری‌های جدید هم از دیدگاه خرده‌فروشان و هم از نظر مصرف‌کنندگان در صنعت بسیار مهم خواهند بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روندها در سال 2030

پیشرفت‌های تکنولوژیکی و رفتارهای در حال تکامل مصرف‌کننده قرار است نحوه عملکرد کسب‌وکارها و تعامل با مخاطبان هدف خود را شکل دهند. در اینجا برخی از روندهای کلیدی که انتظار می رود در سال 2030 بر دنیای تجارت مسلط شوند آورده شده است:

 

شخصی سازی بیش از حد

شخصی‌سازی برای مصرف‌کنندگانی که خواستار تجارب سریع‌تر و چند کاناله متناسب با ترجیحات آنها هستند، به اولویت تبدیل شده است.

 

اکنون خرده‌فروشان می‌توانند ابزارها و فناوری‌های بهتری را برای پردازش سریع‌تر داده‌ها و به دست آوردن بینش عمیق‌تر و در زمان واقعی در مورد نحوه خرید مشتریان به کار گیرند. با جمع‌آوری اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در مورد مصرف‌کنندگان، نیازها و رفتارهای کسب‌وکارها، تجربه خرید می‌تواند بیشتر طراحی شود.

 

 

 

بخشی از مقاله صنعت مد در سال 2030 . (کامل مقاله را از فروشگاه وبسایت تهیه کنید ) 

 

سبد خرید