مبحث برند شناسی ( با مثالی از برند هالستون در دهه 70 )

 

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

 

 این روند حتما رخ میدهد . پس از روند رو به رشد ویروسی دهه 60 استایل "The Queen's Gambit"و آستین های پفکی دهه 80 در "The Crown" ، تنها یک موضوع در طی زمان و دوره کلاسیک  بود تا Netflix مد را به عنوان پسوند بزرگ بعدی برند بپذیرد. و چه آزمایشی بهتر از نمایش مبتنی بر زندگی و زمان یک طراح بزرگ؟

 

جای تعجب نیست که آخرین پیشنهاد برای موفقیت در پخش ، "هالستون" ، تولیدی فوق العاده از رایان مورفی با بازی ایوان مک گرگور به عنوان مردی که هم بزرگترین طراح مد آمریکایی و هم بزرگترین داستان هشداردهنده آن نامیده می شد ، نه تنها به لطف درامرل هیجان انگیز. همه چیز بیش از حد Ultrasuede در دهه70 بود،  اما این هنرمند مجموعه لباس خود را دارد. کپسول 10 پارچه Halston x Netflix ، بر اساس قطعات آرشیوی است که توسط Halstonettes معروف مانند لیزا مینلی پوشیده شده و توسط مارک بازسازی شده که هنوز نام هالستون را دارد.

 

 

 

 

این امر علیرغم این واقعیت که Halston در سال 1984 اخراج شد و در 1990 درگذشت ، و Halston نام تجاری چندین بار در طول سالها تغییر کرد. (در حال حاضر متعلق به Xcel Brands است که همچنین مالک Isaac Mizrahi است.)

 

بنابراین آیا ما در انتظار تابستانی از کفتان های در حال چرخش و یقه های نیمه هراس انگیز هستیم؟ آیا پیراهن یک شانه دو سر لباس چرت نو است؟

به نظر می رسد تنظیم برای یک کالکشن آماده در حال ورود به کت واک است. و طرفداران این برند همگی آماده برای پوشیدن و استقبال دوباره از این برند هستند .

 

 

 

 

به هر حال ، هالستون نام خود را با رهایی زنان از کت و شلوارهای تنگ و لباس هایی که آزادی بیشتری به افراد و بخصوص زنان میداد ایجاد کرد و به شما اجازه داد "در لباس خود آزاد باشید" ، همانطور که کارن بیورنسون ، یکی از مدلهای او ، در مستند "هالستون" در سال 2019 گفت. (منظور او به معنای واقعی کلمه این بود: هالستون با لباس راحتی که خط را خراب می کرد مخالف بود.) به نوعی ، لباس هایی که او خلق کرده پل کاملی بین لباس سرگرمی کار از خانه و مد است.

 

سپس ، درامرول برای مد آمریکایی آغاز شد ، آنچه در نمایشگاه لباس بعدی مت با تمرکز بر طراحان آمریکایی و یک جشن برای 13 سپتامبر برگزار شد - پایان هفته مد نیویورک ، که خود به عنوان "بازگشت بزرگ" تبلیغ می شود .

 

 

 

 

در ادامه این برند با تأثیر تام فورد وارد میدان شد، رئیس شورای طراحان مد آمریکا و رئیس افتخاری Met Gala ، این گونه بیان می کند که احتمالاً بسیاری از مهمانان این مدل از لباس ها را به تن خواهند کرد  و البته خود او هم یکی از طرفداران این برند است اغلب هالستون را به عنوان یکی از بزرگترین تأثیرات وی نامگذاری کرده است. او حتی خانه شهری سابق این طراح را خریداری کرد ، در تمام آینه های آراسته و شکوه مینیمالیستی مخملی آن در مجموعه ، دوباره بازسازی شد و در حال بازسازی آن است.

 

 

 

 

با این حال ، نکته خنده دار این است که ظهور و سقوط روی هالستون فرویک همانطور که در سریال گفته شد ، داستانی پر زرق و برق و پر زرق و برق پر از جزئیات غیرقابل مقاومت در حال انحطاط است ، از بازسازی اولین استودیوی هولستون شبیه به سوق تا نبرد ورسای ، آتلیه 54 و آتلیه زرشکی برج المپیک طراح ، واقعاً در مورد لباس ها نیست ، همانطور که بودند ، و ممکن است برای دوره رنسانس رسیده باشند.

 

 

 

 

 

این ممکن است تا حدی به دلیل سادگی ظاهری لباس باشد. نبوغ هالستون در ارزش های لباس ورزشی و ارتقاء آنها به سطح مد بود. اغلب لباس ها با یک درز واحد بریده می شدند ، جادوی طراحی داخلی که دقیقاً مد را از روی صفحه فریاد نمی زند.

 

بنابراین علیرغم مدل هایی که در ست های پیراهن های پیراهن های معروف هالستون و پیراهن های Ultrasuede که نیویورک تایمز آن را در سال 1976 "پتو امنیتی وضعیت" نامیده بود) حرکت می کردند و السا پرتی و خانم مینلی از زیبایی لباس پوشیدن سر می زدند - علیرغم تفریحات بی نقص طراح لباس جریانا سان خوان-چشمگیرترین کمد لباس خود از برند هالستون است ، زیرا او شخصیت شخصی خود را با یقه اسلیو مشکی مشکی ، کت ترنچ و بلیزر سرمه ای خلق می کند. و این تفکر را دارد که  لباس مردان استایل و نوع تفکرات او نیست .

 

 

بخشی از مطلب برند شناسی و خلاقیت در ایجاد برند  با مثالی از برند هالستون 

 

 

 

 

 

سبد خرید