دویست طراحی و استایل نادر شانل در پاییز امسال به لندن می آیند ( 2024 )

 

 

 

 

مجله بنیادی 

 

 

 

 

 

"گابریل شانل: مانیفست مد" اولین نمایش از آثار این طراح نمادین است که توسط یک موزه بزرگ بریتانیا به صحنه رفته است.

 

 

 

 

 

 

از کیف های دستی گرفته تا لباس های شب، طرح های گابریل «کوکو» شانل که مسیر تاریخ مد را تغییر داد. آلیس نیوبولد در ووگ بریتانیا می نویسد: او «زنی بود که لباس پوشیدن را در اوایل قرن بیستم از طریق سیلوئت های نوآورانه اش که آزادی را بر سنت ترجیح می داد، تغییر داد. به لطف ظاهر نمادین مانند لباس مشکی کوچک، شانل توجه ستارگانی مانند لورن باکال را به خود جلب کرد که اغلب با کت و شلوارهای شانل دیده می شد.

 

 

 

 

اکنون، خوده برند شانل در حال دریافت ستاره‌ای در «گابریل شانل: مانیفست مد» است که در پاییز امسال در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن (V&A) افتتاح می‌شود. این نمایشگاه که اولین نمایش گذشته نگر شانل است که توسط یک موزه بزرگ بریتانیا برگزار می شود، 60 سال شیک پوش فرانسوی در صنعت مد را بررسی می کند.

 

 

 

 

 

 

 

تریسترام هانت، مدیر V&A، به Evening Standard می گوید: «گابریل شانل در هنر خود استاد بود. «این طراح فوق‌العاده مبتکر به طور مداوم یک سبک اساسی را به کمال می‌رساند: شلوار شب نوآورانه، عطر شماره 5، کت و شلوار روز جاودانه، لباس رسمی آرام و در عین حال شیک».

 

در بخش دیگر به جنگ جهانی دوم می پردازد که شانل را مجبور کرد خانه مد خود را ببندد. همچنین با توجه به روابط او با نازی ها و رابطه با یک مامور گشتاپو، که او برای حفظ یک سبک زندگی راحت از آن استفاده کرد، این یک دوره بحث برانگیز در زندگی طراح بود.

 

 

 

 

 

از میان قطعات به نمایش گذاشته شده، قدیمی‌ترین آن بلوز یقه‌دار متعلق به سال 1916 است که یکی از قدیمی‌ترین لباس‌های شانل باقی مانده است. این بلوز با پیراهن ابریشمی ساخته شده است، یک ماده محبوب برای لباس زیر و جوراب‌هایی که Chanel آن را برای انواع لباس‌های دیگر اقتباس کرده است. دیگر قطعات قابل توجه عبارتند از کت و شلوارهای تویید تحت تأثیر بریتانیای Chanel - مورد علاقه باکال - و لباس های طراحی شده برای تولید Le Train Bleu )1924( توسط Ballets Russes.

 

 

 

 

 

 

 

 

سبد خرید